bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ingilizlerin kabusu Alman pilot..50'den fazla uçak indirdiği söylenir.ingiliz ucaksavar toplarının tam ortasına dusmus ve ucagı alevler icinde kalmasına rağmen ucakta cesedi bulunamaz...
  -1 ... goksunv
 2. 2.
  yıllar önce kanal d'de sabah kuşağında yayınlanan transformers tadında bir çizgi film ve bu çizgi filmin esas robotu.
  3 ... spaltula
 3. 3.
  uçuşa çıkarken en yakın dostunun fotoğrafını tam karşısına koyduğu söylenen ünlü alman savaş pilotu. adı birinci dünya savaşında hava sahalarında büyük korku yaşanmasına sebebiyet vermiştir.
  ... legend of the stranger
 4. 4.
  üç kanatlı, kırmızı bir fokker* kullanmıştır zamanında. bir de albatros'u var imiş, kırmızı-yeşil renklerinde.

  fokker'ı şuna benzer bir şey: red baron
  1 ... pyndemonium
 5. 5.
  konuyla ilgili olarak:
  (bkz: manfred von richthofen)
  (bkz: ucan sirk)
  ... radament
 6. 6.
  tam adı "manfred freiherr von richthofen"dır.
  1 ... pyndemonium
 7. 7.
  savaş sırasında tam 80 uçak düşürmüş ve 130 hava personeli öldürmüş kişi. tek bir sürgülü ingiliz tüfeğinin mermisi ile koltuk altından vurulan ve o halde uçağını indirebilen harika bir pilottu. yaptığı manevralar ve bulduğu teknikler ile havacılıkta bir çığır açmıştır. yaşasaydı eminim ikinci dünya savaşında hava mareşali goering değil o olurdu.
  ... the art of shredding
 8. 8.
  4.nesil yazar.*.
  ... hoporlo
 9. 9.
  Kanal D'de yayınlandığı dönemde sabahın erken saatlerinde göz kapaklarımı açıp kapamadan seyrettiğim inanılmaz çizgi film-anime.

  (elinde linki veya cd'si olan arkadaşlar özelden ulaşsın lütfen)
  4 ... enes
 10. 10.
  insanların dev robotların içine girip birbirleriyle savaşmalarını anlatan bir zamanlar kanal d de yayınlanmış anime. hatırladığım kadarıyla kahramanımızın ismi ken robotun adı da red baron idi. bu eleman karşısına çıkan bütün düşmanlarını yenmiş fakat aynı modelden üretilmiş birebir kopyası olan kardeşine yenilmişti. ilginç bir ayrıntı daha eğer robot yenilirse içindeki insan evladı da ölüyordu.
  ... sex files