bugün

Başkan olamayacak kişidir.
suriyeliler konusundaki tutumunu desteklemesem de hayır diyenlere terörist demeye çalışsa da mehmetçiğe kelle demeye çalışsa da şu anki milliyetçi tavırları sene 2018'de değişmeyecekse iyi bir insan izlenimi veriyor.sert konuşmak adamın üslubu halkını sevdiği kadar devletini severse evet diyenlerin sayısı artar.şimdilik hayır.
Aşırı güç zehirlenmesi yaşayan lider.
Biz ona reis deriz. Simdi defolun gidin buradan.
icraatlarıyla değil, mağduriyet ve yakınmasıyla halkımızdan oy kapmış olduğu bugünlerde ayan beyan ortaya çıkan liderdir. lakin millet içerisinde zaten yeterince yetki almış olup istediğine yakın yetki kullanarak ortaya koydukları artık değerlendirilip tartılmaya başlandığında; kendisine sempati duyan insanlara, tavır ve söylemlerinden rahatsız olan insanların anlatmak isteyip anlatamadığı gerçekler su yüzüne çıkmaya başlamıştır.

16 nisan 2017 referandum sonucu ne olur bilmiyorum çünkü daha önceki birçok seçimde son güne kadar girilen beklentilerin boşa çıktığı günler yaşadık, yine benzerinin olabileceği insanın aklına geliyor elbette. ancak bu sefer hükümet kanadının içerik hakkında hiç ayrıntıya giremiyor olması ve hayır cephesinin belirli partilerin cephelendiği değil, tamamen birbiri ile ilişkili olmadan kendi yorumlarıyla farklı şekilde derdini anlatması bir karşılık buldu gibi. bunların her birini kendi başlığında değerlendirmek daha doğru olur sanıyorum, ama başlıktaki şahıs için söyleyeceğim şu: Yakın zamanda kendine düşman yaratmak için daha saldırganlaşacak, saldırganlaştıkça karşısındakiler sakin devam ettiği durumda prestij kaybedecek, bu sırada da yönetemediği tüm süreçler elinde avucunda patlayacak gibi gözüken, ülkenin mevcut cumhurbaşkanıdır. gözüken, halkın daha huzurla ülkeyi daha iyiye götürecek işleri birliği sağlayıp yapabileceğine inandığı bir tarafa yönelmek istediğidir. onun da yöntemi bu beklentinin aksine çalışmıştır ve geldiği noktada geri adım atması zor gözükmektedir.
geri vites denince, tükürdüğünü yalamak dedince aklıma gelen ilk kişidir.
Dik durup, sömürgecilere boyun eğmeyene, yapılan tüm haksızlıkların karşısında olup yapanların da yüzüne vurana, hakkı-hukuku savunup adaleti sağlayan kısacası hür adam uzun adam.
geri vitesleriyle ünlü reisimsi.

"almanya'ya şöyle girerim böyle girerim, beni ülkeye almazlarsa ortalığı yıkarım" diye zırvaladıktan sonra (almanya tarafından türkiye'ye olası bir yaptırım/ambargo uygulanmış olsa) bu söylediklerini unutup, "ama ben demedim ki. bunlar hep fetö'nün işleri" gibi abuk argümanlarla yan çizecek devlet adamı.

(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
görsel
hakkında bu kadar entry girilince öldü zannettiğim.
görsel
görsel
Dışarda takan yok. Anca içerde bize sarıyor. O da haklı.
Not: başkanım evet vereceğim. Polis falan gelmesin.
Objektif olucağım. Kendisi; şahsi fikir ve kanaatlerimce, sahip olduğu makam ve iktidar ile cebini doldurmuştur. Oğluna ticari ihalelerde torpil yaptırmış, damadını bakanı yapmıştır. Belki eski yaşanmışlıklarından, gördüklerinden toplumun bazı kesimlerine kin ile dolmuş, bu yüzden şimdi, o topluluklara kan kusmaktan kendini alı koyamıyor. Kendisi birleştirici olma imkanını çok ta kullanmıyor.

Fakat, kendisi başa geçtiği seneden beri, memleket için çok güzel, hayırlı işler de yapmıştır. Dış politika da Türkiye'nin sesi daha gür çıkar hale gelmiştir. Bir çok askeri teçhizatta ülkenin dışa bağımlılığını ciddi ölçüde azalttı ve yerli üretimi aşırı derecede ileriye götürdü. Benim içinse en büyük sosyal ilerlemelerden biri, Atatürk'ün en büyük inklaplarından biri olan laikliğe kendi kirli düşüncelerini alet ederek, on yıllardır dini bütün kişilere uygulanan baskıları kaldırmasıdır. inandığı din gereği başında sadece bir bez parçası olan zavallı kişiler, devlet eli ile okuma özgürlüğünden alıkoyuluyordu.(şimdilerde bu okutulmayan kadınlar cahillik ile çomarlıkla itham ediliyor). Bu alanda özgürlükleri genişletti. Şimdilerde ise tabiki ucunun bize de dayandığı, emperyallerin ortadoğu planlarını engellemeye, hatta bunu kendi lehimize çevirmek için çaba sarfediyor.

Elbette kendisinin iyileri ve kötüleri bu kadar değil, yazmaya vaktim yetmez fakat temel hatlar üzerinde durdum. Dilinden çomar lafı düşmeyen 14 yaşındaki çocuklar dışında beni anlayacağınızı düşünüyorum.
" Ey kerhane de, meyhane de, pavyon da, bar da sürten; kocasına bacağının arasını saklayamayan türk kadını! Seni bu hale koyanlardan hesap sor"

15 yıldır malum kesimleri fena halde çıldırtmış cumhurbaşkanımızdır.
Türkiye cumhuriyetinin suanki cumhurbaşkanı, akparti nin kurucularından, başbakanlık yapmış siyaset adamı.
Çok sevdiğim cumhurbaskanimizdir.

Ayrıca başlığın altı zararli haşere dolmuş. Acil ilaçlama talep ediyorum.

Ya da biber gazı falan atın.
Ne yaparsa yapsın isterse ağzıyla F16 yakalasın ideolojisi yüzünden belli bir kesim ondan daima nefret edecektir. Çünkü partizanlık böyle birşey.
koca almanya'ya kafa tutar bizim coni onuda kadınlara karşı yapar anca.
sıradan bir adam aslında bazı odaklar tarafından kötüye kullanılıyor. bizim başımızdaki geri zekalıların ne dediğininden bir haberi yok. ülke şerefsiz kaynıyor ve bunların başına hedef gösterecekleri bir adam lazım, bu da aradan fırlayıp oraya gelmiş. bu başta kalacak, şerefsiz geri zekalıları ise yolsuzluk yapacak. saçma mitlerini ve yalan tarihlerini insanlara dayatacak.
belki olan biteni görse kendisi müdahele edecek lakin çok yukarı çıkınca aşağı göremezsin. sonra oradan inmemek için seni savunan şerefsizlerle birlikte olursun. bu işler böyle.
ondan nefret etmeyi iyi bişey sanan, neden sevmediğini sorduğunda tam bir cevap veremeyen insanların da lideri.
bazen kimin diktatör olduğunu tek bir resim anlatır. tabi anlayacak beyin taşıyana!....

görsel
12. cumhurbaşkanımız.
görsel
Turk siyasi tarihinin kabul edin ve ya etmeyin, en buyuk lideridir.

Ya hu adam muhalefete bile kendini degistirtti.

Yillar boyu seriatci diye yaftalidiklari erbakan icin halk tvde kuran okundu kuran.
Sol kesimde her ne kadar nefret etse de buyuklugu degismeyecek.

Buyuk lider olmasi dogru lider olmasi manasina gelmez tabii isin bu kismida var. Belkide turk siyasetinin en buyuk yanlislarina imza atti. Cozum sureci vb.

Ve birde tabi yaptiklarini hice sayarak dunyayi ayagina serse bagi gotu yalayacak tiplerin olmasinin tek nedeni rtenin kendini dindar olarak gostermesidir.
Bu insanlarin dersi rte degil, islamdir.

T: turkiye cumhuriyeti devleti cumhurbaskanidir.
basbakan oldugu dönemler yurt disi gezilerinden türkiye´ye gelemiyordu.
cumhurbaskanligi döneminde yurt disi seyehatleri icin özel ucak satin alindi.
yurt disi iliskilerimiz o kadar bozulmus olmali ki; ucak genelde yurt icinde ucuyor ve hatta dinlenmeye firsat buluyor.

"yahu ucaga neden taktin?" diye sorulabilir. inanin sorun ucak degil. sadece yurt disi ile olan ülke iliskilerine dikkat cekmek icin ucak örnegini verdim.

kendisini bir savas cigirtgani olarak görüyorum. umarim yaniliyorumdur. diplomatik bir devlet adami degildir. cözüm arayislari agresif ve arkasi bos vaadleri bulunmakta. oradan alip, buraya koyayim, sunu buraya yerlestireyim derken bahsedilen büyük resimdeki puzzle taslarini birbirine sokmus kisi. belki, bir nevi ilk baslarda o büyük resim vardi ama artik o da kalmadi.