bugün

bakınız (#17015146).
(bkz: yalancı)
(bkz: dönek)
bir gun once soyledigini ertesi gun inkar eden sahis. buraya sahiden cok sey yazmak isterdim, ama sesini dahi duyunca nefretimin kabardigi bir kisi hakkinda daha fazla sey soyleyip ne kendimi yiyip bitirmek, ne de bir gece ansizin evimden alinmak istemiyorum. tarih elbet yazacaktir yaptiklarini dilerim ki "iyi ki halk iktidardan indirdi" cumlesiyle bitsin yazilanlar.
en başarılı politası şehittdir.
(bkz: akp nin en başarılı politikası şehit açılımıdır)
başbaş...

ben demiyorum, sezyum diyo.
görsel
adam imf'ye borç veriyor beyler!
şuan müritlerine seslenen adamdır. yine allah, din, kitap üzerinden baya ilerlemiş kendisi. şiirler eşliğinde gözyaşları akmış sel olmuş falan fıstık. hamas liderini de selamlamadan geçmemiş kendileri. ayrıca chp'yi darbeci ve terör yanlısı olarak eleştirmiş. utanmadan suriye konusunda dünyaya seslenmiş. yani yine bildiğimiz şeyler. oturup dinlesen şu özetten başkası yoktur içinde.
bu adamın şiirle olan ilişkisini seviyorum aslında

iyi de okuyor.genelde siyasilerde görülmez bu tür şeyler..
(bkz: tayyip usulü ileri demokrasi)
karsitlari ne yaparsa yapsin gün gectikce güclenen liderdir. hayir haci argümanlariniz zayif. yok o terörü hortlatmis, insanlari ayristirmis falan filan. bunlar hep ondan önceki suni düzenin kaliplarina bagli kalinarak üretilmis argümanlar. allah tan halk gelismeleri daha iyi analiz edebiliyor da, gercekleri anlayabiliyor. ama sizin gözünüzde halk makarnaci kömürcüydü, bi boktan anlamiyodu degil mi. unutumusum bak.
bana entrymi %100 kanıtım olmadığı için sildiren Türkiye cumhurityeti Başbakanıdır.
Cüneyt Zapsu tarafından ABD 'ye tavsiye edilen'' Aman süpürüp atmayın size çok hizmetleri olacak''denilerek Sam amca dan icazet verilen BOP eşbaşkanı görevini çok mükemmel şekilde yerine getiren hedefide 2071 gösteren AKP başkanı ,Özal sonrası Türkiye'nin son 20 yılı için düşünülmüş en demokrat en devrimci en dindar Başbakanımız.One minutle israili bile dize getirmiş mavi marmara şehitlerinin intikamını en iyi şekilde almış Arap dünyasını bile sokaklara dökmüş,arap baharını bile başlatmıştır.
peşpeşe gümbür gümbür gelen zamlardan sersemlemiş, kafaları dizilerden ve yalan dolan haberlerden allak bullak olmuş, anlamadıkları ve asla anlayamacakları alakasız bir dilde kaleme alınmış kitabı okumaktan ve rivayetlerinden örselenmiş, muhakemesi doğuştan iptal olmuşların yere göğe sığdıramadığı korumaya kollamaya devam edecekleri adamdır.

bunun neticesinde aç kalmalarına, kaliteli bir hayat standardının kartpostalını bile görememelerine, ailelerinden mahallelerinden köylerinden oluk oluk kan akıtan teröre ve parçalanmış, bölünmeye yüz tutmuş ülkelerine, taşak malzemesi olmuş dış politika durumuna rağmen sırf kansızlıklarından ve komplekslerinden kaynaklı " siz bize cahil dediniz makarnaya bulgura oy vermekle itham ettiniz argümanınız yok ki " demeye devam ediyorlar.
sanki günü geçmiş makarna aldıkları kurtlanmış nohutları beleşe cukkaladıkları yalan mış iftiraymış gibi.

maalesef bu takozlarla aynı sandıklara oy atıyor bunlarla yanyana yaşamaya mecbur bırakılıyoruz ya ona yanarım.
bu gün kongre vardı. herkes pür dikkat ne diyecek diye bekledi. ağzından çıkacak her kelimeye, kuracağı her cümleye ayrı ayrı anlamlar yüklenecekti. satır aralarında kimlere, ne mesajlar verecekti.

çıktı, biraz şiir okudu, kadrolu ağlayıcılar ağladı.

sonra başladı çamaşır makinası, buzdolabı, fırın, klima falan.

ben de diyordum, bu ülke niye bu kadar sahipsiz, bu kadar kadersiz. gelen vuruyor, giden vuruyor tık yok. meğer üstadımız makine sayıyormuş.

hani eve ilk kez çamaşır makinesi gelir, evin küçükleri oturur da saatlerce makinenin çevirdiğini camından izler ya. öyle galiba.
tesadüfen başbakan olmamış kişi. memlekete tek çivi çakmayan, dindarları, kürtleri veya başkalarını sürekli ayıran, beyaz türk denen sözde kemalistlerin halkı bezdirmesi, camdan saraylarda yaşayıp halkı umursamamaları sonucu halkın gösterdiği tepkiyle buralara gelmiş insandır.

tayyip erdoğanın başbakan olmasının en büyük nedeni tayyip erdoğandan önceki başarısız iktidarlardır. kemalistler anıtkabire çelenk bırakmakla memleketi kurtaracaklarını zannetmeselerdi, halkı tüm kesimleriyle kucaklayabilselerdi, dindarları aşağılamasalardı, cami cemaat tarikat deyince tüyleri diken diken olmasaydı, fakir fukaradan tiksinmeselerdi, herhalde onlar bu ülkede iktidar olurlardı. kendini atatürkçü sanan bi sürü andaval atatürkçülüğün farzı gibi erdoğana küfür ediyor, erdoğana küfür ettikçe kendini bi halt zannediyor. güya vatansever. daha yazacaktım neyse yazmayayım daha fazla.
ülkeye hizmet siyasetini getirmiş kişi

o kadar çok küfür edilebilirki siyasi fikirleri ve 10 yıllık iktidarındaki icraatları için

sadece şu yadsınamaz.partilerin esas görevi olan hizmetin aslında ne demek olduğunu bu ülke insanına hatırlatmıştır

ayrıca halk yada siyasetçi farketmez.tüm götü kalkık halkı beyin özürlü cahil gören zihniyete de gereken salvoları atmıştır

belki de o yüzden ne bok yerse yesin insanlar eskiye dönmekten korkup sarılıyorlar bu adama

bir partiinin ideolojisini savunmaktan önceki görevi halka hizmettir.cumhuriyet tarihi böyle partilerle her zaman sağa sola savrulmuş hükümetlerce yönetilmiştir özellikle özaldan sonraki dönem

gerçek anlamda hizmetle akp tanıştırmıştır türkiyeyi

efendim ekonomi kötüymüş de o yüzden eskiden hizmet yapamamışlar.amk bu adamlar nasıl soktu rayına ekonomiyi o zaman diyorsun 'sıcak para sıcak' diye geveliyorlar

öyle bile olsa bir şekilde ülke insanının günlük yaşantısındaki katkısı yada sağlık meselesinde yapılan düzenlemeler birinci sınıf olmasa da hizmettir.bunu görmemek için ya eskiyi bilmemek yada gerzek olmak lağzım

6 okla yada dinle falan oy alma devirleri çoktan bitti yada o kesim şuan için türkiyenin sadece %20 si falandır o da en en fazla

hizmet varsa,bunu günlük hayatında hissediyorsa oyunu verir yoksa vermez insanlar.yok fırın veriyormuş yok kömür dağırıyormuş bu şekilde zekanıza hakaret ettirecek şeyler yazmayın buraya.sorun babanıza falan 89 ile 99 arası bu ülke ne haldeydi diye o anlatsın size..
her haltını, her başarısızlığını savunmaının farz olduğunu düşündüren boşbakandır.

diğer yandan, yalakası olmayan, ondan korkmayan herkesin de atatürkçü, laikçi, chpli, mhpli olması gerekiyormuş, okudukça bunu da öğrendik.

demek ki bu ülke, ya yalakalardan oluşuyor, ya da her haltı laikçiliği sokan mallardan. normal bir insan olmak, birini, kabahatlerinden ötürü beğenmemek, çoğunluğun koyun olduğu bir yerde hayvanlaşmamış olmak kabullenilmiyor, veya böyle bir ihtimal olabileceği bile unutulmuş.

var ama. valla bak, ben şahidim. hiç bir yere tutunmadan yürüyebilen, kendi karakteri yeterli, vücudunda omurga bulunan kimseler var bu ülkede. boğazlarından tek kuruş devlet ekmeği, parti torpili geçmeden hala yaşıyorlar.

ilginç ama, gerçek bu.
kendisi ile ilgili olumlu düsünceler aciklaninca yalaka ilan edileceginiz adamdir. hahahah cok komik lan. hee amk bana madalya verecek simdi, kömür odun hatta makarna da cabasi amk. o yüzden ben yalakalik yapiyorum. sirf kendi cikarim icin yani. sizin kafanizi seveyim.

hayir amk tamam bu adami desteklemeyelim kabul. ama karsisina ondan basarili bi lider koyun. yok o da yok haci. kusura bakmayin ama sizin yaptiginiz haybeye elestirmek baska birsey degil. sizin yerinizde olsam daha farkli seyler yapardim cünkü haybeye elestirmek bi boka yaramiyo.

madem kendinizi halktan daha üstün görüyosunuz eger rte halki kandirabiliyosa siz de kandirabilirsiniz hacilar. cünkü halk mal sizin gözünüzde. size tavsiyem gidin bi muhalefet partisine üye olun, genel baskan olun. rte ye rakip olun ülkeyi kurtarin. halk mal cünkü siz de über zeka oldugunuza göre iktirdar olamamaniz icin hic bir neden yok. hadiyin aslanlarim.

hee bunu da yapamiyorsaniz onu destekleyenlere neden hakaret edersiniz. fikrime katilma arkadas, fikrime karsi ol, bu senin hakkin. ama bana hakaret etme ya. insanlarin onurlarini hedef alma.
Bu günkü konuşmasında 4 adet prompter kullanmış. Bu 4 prompter sayesinde kesintisiz konuşabildi. Tebrikler.
bugünkü konuşmasından ve ak parti kongresine karşılık yapılan eleştirelerden anlaşılacağı üzere kronik muhalefetlerin asla anlayamayacağı liderdir.

çünkü bugün gördük ki ak parti ve muhalifleri arasında müthiş bir vizyon, feraset ve siyaset tarzı farklılıkları var. o muhalefet ki dünyanın nereye gittiğini, milletin ne istediğini, milletin aslına dönmekteki kararlılığını, ak partinin ve hükümetin kadim ortaklarıyla kurmaya çalıştığı ilişkinin karşı taraftanda gördüğü teveccühü hiç bir zaman anlayamayacaklar.

işte bu sayede muhalefet hiç bir zaman ak partiyi anlayamayacak ve esaslı bir muhalefet yapamayacak. ancak milletin kararı bellidir. bugünkü kongrede tayyip erdoğan ın dışında diğer konuşmacıların söyledikleri yeni bir dirilişin resmidir.

türk halkına, memlekete ve dahi daha da önemlisi ümmeti muhammed e hayırlara vesile olsun. allah mısırla, filistinle, libya ile tunus ile, inşaallah suriye ile ve daha başka hakkı savunanlarla yapılan kardeşliği bozmasın. allah hiçbirini utandırmasın.
kendisini eleştirmek yerine muhalefet partisi kurup başına genel başkan seçilip akabinde erdoğan a rakip olmaya davet eden tayyipperestleri gün ışığına çıkarmıştır.

bu mantığa göre en basitinden kimsenin futbolcuları eleştirememesi, maçlarını izleyip tek kelime etmeden sessizce evlerine gitmeleri ve maç hakkında en ufak tartışmaya girmemesi gerekirdi.

zira çoğu insanda bırak futbolcu olmayı 90 dakka bile değil 10 dakka o futbol sahasında koşacak kondisyon yok, halı sahalardaki gençlerin durumu ortada..

yediğiniz haltı kabullenip " eşeklik bizde, aynı hatayı bir değil iki değil 3 kere yaptık ama alışkanlık oldu bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz, bize uymayanları da böyle saçma sapan polemiklerle suçlamaktan başka bir şey elimizden gelmiyor, cehalet diz boyu, ne karar verebilitemiz ne de kendi fikrimizi özgürce ifade edebilitemiz var, elimizdekilerle yetinmeye mahkumuz, biz bu kadar sığ ve kafasız insanlarız, bizi böyle kabul edin, demek bu kadar zor olmasa gerek.

sen kabul et veya etme zerre umurumda değil ama kimseyi de gaddarlıkla, onur gurur haysiyet palavraları ile zan altında bırakma, ülkenin geldiği yer gayet açık ve net ortada, sınırların değişmek üzere, ülkede bir çok şehir devlet kontrolünden çıkmış durumda, kan akıyor insanlar ölüyor bunun müssebbibi tipler o yere göğe sığdıramadığın her ahval ve şeraitte koruyup kolladığın adamın yanında şak şak alkışlanıyor, otur buna kafa patlat derler adama..
biliyorum bu entry kötü oylanıcak ama yinede söylemek isterim. Eğer siyasetden çekilirse üzülüceğim hatta ağlıyacağım insandır kendisi. Ne kadar çok eleştirsemde Türkiye' ye yaptıkları ve taşıdığı misyon ve vizyonu şu ana kadar Atatürk, inönü, Menderes, Özal yapamamıştır.
bir projenin ürünü olduğunu inkar etmek, emperyalizmin tarihini inkar etmekle eş değer olan, 3 dönemdir başbakanlık yapan zat. zübük karakterinin gerçek dünyaya uyarlanmış hali.
kongre konuşmasını falan izlemedim. burdan anladığım kadarıyla bir şey kaçırmamışım. "ayvaz kasap, hep bir hesap" değişen ayrılan ayrışan bir şey yok söylemlerinde...

yalnızca kanal değiştirirken 1-2 saniye kongre salonundaki ön safları oluşturanları gördüm...

ağlıyorlardı...

gelen şehitlere, açlık ve soğuktan tükenmiş halde evladını ısıtamayınca fön makinasını bebek yaştaki oğlunun eline verip yan odada kendini asan samsunlu anaya veya sınavlarda hakkı çalındığı için, fırsat eşitliği olmadığı için kendilerini öldürecek kadar ümitsiz gencecik insanlara değil bir siyaset esnafının demogojilerine ağlıyorlardı...

ceplerine para konmuş, kimi bir ramazan kolisine kimi milyonluk ihaleye kendini, oyunu, şerefini, evlatlarının geleceğini satmış nursuz, kara bir kalabalık...

dinleri de yalan, milliyetleri de.

allahları para, hüviyetleri bulgur, makarna...

ve hala

kendini bunlardan zeki, eğitimli ya da akıllı zanneden bir grup gerizekalı bunların kandırılmış oldukları zannıyla laf anlatıp, mantık düzleminde açıklamalar yapmaya, şeref, onur, haysiyet, vatanseverlik gibi referanslarla bu kitleyi uyandırmaya çalışıyor...

ey gerizekalı türkçü, modernist, cumhuriyetçi...

seni kim uyandırsın?

oturduğun evi, yediğin lokmayı, çoluğunun çocuğunun geleceğini çalmadan durmayacak bu kara kafalı sürüsü. kandırılmış veya uyutulmuş değiller çalışmadan, avantadan, kendini eğitmeden zenginleşmenin, artı değeri gaspetmenin peşinde. oyu ve desteğiyle iktidar ettiği talancı muhafazakar sağ ve kürtçü koalisyon senden alıp onlara akıtsın diye var. avanta akarken nasıl da pişkin pişkin "çalıyor ama çalışıyor" diyebiliyor zannediyorsun? kendi üretse, kendi çalışsa, kendi didinse bu kadar rahat edebilir mi bu lafı?

sen ya da anan baban;

1 tane çocuk yapıp, okuluna, doktoruna, yerine yurduna yetişmeye çalışırken devlet senden topladığı insafsız vergiler ve hizmet bedelleriyle bu kara kalabalığı fonluyor.

çocuklarına burs buluyor, bedava doktor buluyor, senin çocuğun veya sen sınava giricem diye çatlarken onlara soru dağıtıyor, sen iki göz ev için yıllarca kira veya taksit öderken onlar şehirlerden devlet malı arazileri çevirip hükümetten imar affı kapıyor...

suçun cezası bile sana bana farklı bunlara farklı... başınız belaya girerse ne dediğimi anlarsınız.

kibrinden mi salaklığından mı bilmiyorum ama sevgili cumhuriyetçi...

seni ayakta sikiyorlar ama sen farkedemiyorsun....
seversiniz ya da sevmezsiniz... ezberi kuvvetli başarılı bir hatip olduğunu, ak parti ıv.büyük kongresindeki ikibuçuk saatlik akıcı ve etkileyici hitabı ile kanıtlamış liderdir.