bugün

tam dövülesi üsluptur. mahallede yapsa ''ne diyon lan sen yarram? '' deyip döverler.
adam her şeye emrediyor.

cami şuraya yapılacak, avm şuraya sokulacak, alkol yasaklanacak...

her şeyde bir emir, her şeyde bir kesinlik. kendini iyice bir havalara sokmuş bu. ben bunu anladım. yavaş gel acık delikanlı derler adama. zira diyorlar galiba.
mahalledeki top benim oyunu ben kurarım diyen çocuk gibidir. en sonunda patlatırlar topunu, nah oynardı bir daha o çocuk.
bu halk hareketini başlatan üsluptur.

siz ne yaparsanız yapın ben karar verdim, benim dediğim olacak diyerek uyuyan devi uyandırmıştır.
her zamanki gibi çirkefçe.
bir başbakana yakışmayan üsluptur.
türkiye'nin en etkili üslubudur. 2 haziran 2013 pazar günü öğlen itibari ile olaylar durdu duracak noktasına gelmiş, insanlar biraz sakinleşmişti. en fazla bir iki dolanıp evlere çekilecek, taksim'i ele geçirmenin ve polise direnebilmenin verdiği bir zevkle yayılacaktı. ama kendisi buna izin vermedi, çıktı televizyona, daha çok hakaret ve emir içeren bir üslupla milleti iyice gerdi. insanlar da uyuz oldu ve durum ortada...
adam yürek yemiş habertürke çıkmıştır.
bir daha ulusa seslendiğini görmesin eylemciler.
küçük çocuk gibidir. istediği her şeyi yaptırabileceğini zanneden. olmazsa da küser.
bakınız: gökdelen ve siluet olayı.
http://galeri.uludagsozlu...tayyip-erdoğan-ın-üslubu/
adeta belediye anonsu gibidir, anlaşılması imkansıza yakın.
rahat gunlerde gayet akıcı olup , biraz zorlandığı takdırde sacmalayan ne dediği bilınemeyen değişik karmasık farklı bir uslup.
(bkz: erdoğanın muhattablarının üslubu). Hayır adama etmediğiniz küfür mü kaldı onu söyleyin. Hele kılıçdaroğlu kameranın önünde küfretmedi mi?
yumuşatıcı ifadeleri hiç bilmemesinden dolayı sert, küçümseyici bir üsluptur. yakın zamanda öğrenmesini diliyoruz.

--spoiler--
yumuşatıcı ifadeler neler ? acil yardım acil rt.
--spoiler--
(bkz: hardcore)
höt ve zöt kelimelerinden ibarettir.

kapasite meselesi.
görsel
e diablo gören acun bu.

cinsine çeken cinsine miydi neydi.
görsel