bugün

giderek bireysellesen, iyi egitimi olan ve kendi hayatini is hayatinin onune koyan ilk kusaklari anlatiyor bu film.

sonraki kusak icin olay work hard play hard olmus, simdiki kusak icin ise no work all play dir. gerci z kusagi henuz is hayatina girmedi ama girdiginde tekrar konusuruz.
1994 yapımı 99 dakikalık komedi/dram/romantik kategorili ben stiller'in ilk yönetmenlik denemesi, imdb notu 6.6 görsel
doğaçlama diyalogları, ethan hawke/winona ryder uyumu ve müzikleri ile en sevdiğim gençlik filmlerinden biri. ilk izlediğimde, troy dyer gibi birinin var olmasını o kadar çok istemiştim ki.. bize ne lazım? Sigara, kahve, sohbet. Yani sen ve ben ve 5 dolar görsel
Zeki, felsefeci, kariyeri hayatı falan boşvermiş, müzik tutkunu. Kirli donlarını ev arkadaşlarının kirlilerine gizlice karıştırıp yıkama zahmetinden kurtulan, snickers çaldığı için işten kovulan, gerçek olmayacak kadar tatlı/yakışıklı, ütopik karakter. Honey deyişine aşık olunası.. görsel
film iyi güzel hoş da içinde bulunduğum halet-i ruhiye dolayısıyla tray karakteri yüzünden ethan hawke'dan tiksindim.içim şişti be adam.
(bkz: it does really hurts)
basrollerinde ethan hawke,winona ryder,ben stiller,janeane garofalo olan 1994 yapımı bir film. arkadaşlık aşk ve sorunlu genç yaşamlar üzerine oluşturulmuş sıradan yaşamı başarıyla anlatabilmiş izlenesi filmlerdendir. yapımı eski olmasına rağmen güncelliğini hala koruyabilecek bir konuya sahiptir.film kapağı üzerinde "90'lı yılların aşkı üzerine bir komedi" yazmasına rağmen bu yönü hissedilmez.
ben stiller'ın ilk yönetmenlik deneyimidir. yaşam aşk iş ilişkileri harmanlanmıştır.
lelaina pierce(ryder) bir tv sabah şovunda sunucu asistanlığı yapmaktadır. boş zamanlarında çılgın oda arkadaşı vickie , seksüel açıdan bastırılmış sammy ve en iyi arkadaşı olan zeki fakat isteksiz isyankar arkadaşı tray(hawke) hakkında sıradışı belgeseller çekmektedir. bu sırada lelaina video sektörünün ileri gelenlerinden olan michael (stiller) ile tanışır ve belgeselinin yayınlanması teklifini alır. fakat lelaina kendini tray, micheal arasında bir aşk üçgeninde bulur. *
ing. gercekler acidir, gercekler acitir anlamina gelen deyis.
"oh baby i love your ways" isimli soundtrackini çok sevdiğim film.
güncel Önemli Başlıklar