bugün

kendisine çok güldüğüm eski askeri mensuptur.

zannımca kendisi süper kahraman zannediyor.

mıy mıy mıy *
(bkz: aman paşam biraz yavaş çocuklar uyanacak) fikri hür sesi gür kişiliktir.

ağzına geleni söylemekte, kimse salladığını pek de önemsememektedir. gece gece herkesi güldürmüştür. Allah da seni güldürsün jetçi ramiz. bey tabi jetçi ramiz bey.
askerlik yapmaktan beyni sulanmis emekli asker. aa, is yok bu adamda. tutmaz.
gülünecek, dalga geçilecek yani yoktur.
emekli bir ordu mensubu olarak sorulan sorulara cevap vermeye çalışmış, hükümetle ilgili gerçek bilgiler aktardıkça cüneyt beyin sıfat tartışmasına maruz kalmıştır. 30 Ağustos için çağırılmasına rağmen atatürk'ün sözlerini okuması engellenmiş ve sunucu tarafından "darbe yapıyorsunuz sandım" diye dalga geçilmiştir. "Atatürkçüyüm" diyen Ramiz ilker'e "Sizin kafa yapınız 2010 Türkiye'sine uygun değil" demiştir cüneyt özdemir ve hem bu cümlesiyle hem de tayyipi kayıtsız şartsız korumasıyla kendi kafa yapısını da bir kez daha gözler önüne sermiştir.
şerefli türk ordusunun bir neferi olan ramiz paşa'ya kendisi gibi atatürk ilkelerine ve kuvayi milliyeye inanan gençler selam ederler.
tsk lerini ekranlarda temsil eden laf anlamaz konuşurken öfkeden tükürükler saçan milletin seçtiği başbakanı yani bizi omzundaki yıldızları takan bu milleti aşşağlıyan insan.
Sabah kuşağında cüneyt özdemir'in programında izlediğim şahsiyettir. Gerçekten hayretler içerisindeyim. Orduyu kimler yönetiyormuş zamanında..
görsel
sinir krizi geçirirken şiir okuyabiliyor.

ilginç tabi.
(bkz: özcan yeniçeri)
en çok kıvırtkan insan replğiyle güldürüyor.

mıy mıy mıy mıy! (söylerken vücut hareketleri var tabi)
(bkz: demokrasi sözcüğünden tiksiniyorum)
Kendisini TARAFSIZ ve Asker olmasıyla övünen biri.
TV ekranlarında Fikirlerinin TEK DOĞRU olduğunu anlatan biri olmasına rağmen,
CHP ideolojisi ve Kemal KILIÇDAROĞLU'nun bilimsel! olarak çürütülmüş yorumlarını TEKRARLAYAN YORUMCU...
ipe sapa gelmez yorumcu...KOMiK...
geçmiş yıllarda telefon görüşmesi ile katıldığı bir ceviz kabuğu prgramında konuşmasına "tüm türkiye'ye ve türk dünyasına iyi geceler diliyorum" diyerek başlamış emekli subaydır. o programda ben dahil birçok kişiyi gaza getirdiği söylenebilir.
kendi tabiriyle jet ramiz. eğitimlerde binnn'le gidermiş kimse yakalayamazmış onu. izlemesi keyifli bir şahıs.
an itibariyle beyaz tv'de yine yardırıyor paşam. stüdyo yıkılıyor mn koyim. adam coştumu tutulmuyor bir türlü.

(bkz: allahını seven tutmasın)
din düşmanlığı kanına işlemiş, darbeci bir asker artığı. askerlerin eşleri başörtülü olunca ordudan atılmasını, camiye şortla girebilir misin gibi saçma sapan bir argümanla savunan zihniyete sahip.
izlerken beni kahkahalara boğan adam. sürekli gaza geliyor ve saçmalıyor. bunamış olması da bir ihtimal.
an itibariyle beyaz tv de sağduyu programında (bkz: melih altınok) ile kapışan emekli tuğgeneral.
şu an beyaz tv de canlı yayında olan zat. kendisi tartışma programlarında gördüğüm en terbiyesiz, seviyesiz üsluba tanık etti. yalçın küçük ün emekli general versiyonu. kendisini halen komutan, karşısındakileri de askeri sanan tiplerden.
kendisi an itibariyle beyaz tv de askeri faşizmin dibine vurmuştur.
beyaz tv de coşmuş, rezilliğin doruklarına ulaşmış ağır kemalisttir.
şiir okuyarak vatan kurtaran generallerden biri. yıllarca emir alarak hareket etmesinden dolayı, düşünme yeteneğinin fazlasıyla köreldiğine emin olduğum bu gece, aynı zamanda görmediği şeylere inanmaması konusundaki ısrarcılığı da beni tebessüme bürüdü. stüdyoda bir allahın kulu da ulan sen kurtuluş savaşını yada atatürk' ü gördün mü diyemedi ya, dense ne cevap verecekti merak ediyorum.
bir tarafta yirmi yaşında çocuklar ölürken bu şaklaban heriflerin o güzide kurumu ne hakla temsil ettikleri hep aklımda bir soru işareti olarak kalmıştır. sanki bu ve bunun gibi tipler amerikanın başına getirilen hödük kuklalar gibi görünmeye başladı gözüme. oyuncak oldukları o kadar belli ki, kimbilir ipleri kimlerin elinde...
az önce, toktamış ateşoğlu'na yönelik açık ve net, açılım karşıtı antitezlerinden ötürü stv'de yayından alınmıştır.
yine az önce stv'de:
-şu anda hemencecik imralı'daki köpekle müzakereler sona erdirilecek!
ramiz ateşoğlu'na: -''sen eski Atatürkçüsün de sonradan bir dönmeler yaşadın.''
saygıyla eğiliyorum.
ruhsal olarak kendini orduya adamış, emekli general.

(bkz: adam manyak abi)