bugün

siyah torbalara doldurulup kasa önünde çıkartmak suretiyle atlatılabilinen eylem.
Bir tek izmir de garip karşılanmadığını zannettiğim eylem..
arkandan yusuf yusuf yaparak gerçekleştirilen eylem.
ho$ bir olay. doğal da. ne vardır anlamadım.
(bkz: genelevde dolaşırken iftar topunun patlaması)
izmirde Kordondaysanız kimse aldırmaz zaten iftar menusunde genelde bira vardır.Ama bursa gibi kıt bir zihniyetin oldugu sehirlerde bakkal amcanın saykoya baglaması bile muhtemeldir.
1.intihar ceşidi
2.psikopata katil olması icin gereken ve aradıgı sebep.
tam siz bira almaya girmişken bakkal amca iftarını açıyorsa kola ve snickers la eve dönmenize sebep olan ayrıca evde bira bekleyen arkadaşlarınızın linç etme girişimiyle karşı karşıya kalmanıza sebep olan olay...
sıradan bir olaydır, atamızın ölüm yıldönümünde düğün yapmak saygızılıktır diyen arkadaşlarımızı bu konudada aynı duyarlılığı göstermelerini dileriz.
kimseyi ilgilendirmeyen olaydır. herkesin günahı kendinedir.
bazı market sahiplerinin kendi ellerinle vermeyince günaha girmediklerini zannetmesi sonucu ,sizin gidip dolaptan birayı almanızı istemelerine yol açan durumdur.
(bkz: sonsuz hayatla taşak geçmek)
(bkz: gereksiz riske girmek)
" o market eğer marketse, satacaktır karde$im o birayı" demek istediğim durum. market sahibi insan ki$isi, kendi sigara içmiyor diye sigara, vejetaryen diye et ürünü, oruç tutuyor diye alkol satmazsa o kepenkler kapanır.
azcık akıllı olun. karı$mayın kimseye.

(bkz: herkes kendi ate$ini yanında götürür) size ne ola ki?
yaşadığım şehirde yapılması 10 kusurlu hareketten biri.
Tekel bayiinin size acıyarak bakması ve birayı uranyummuş gibi birkaç kat gazete , üç dört tane siyah torbanın içine koyarak günaha giriyorsun bari kimse bilmesin zihniyetiyle karşılık verdiği olaydır. eee markette uzun bir sıra varsa herkes elinize bakar hayır olamaz utanmamalıyım alıyorum neden saklıyım ve ulan ne yapıyorum ben be bu insanlar bir daha unutmazlar benim yüzümü gideyim başka mahalleden alayım en azından kimse tanımıyo düşünceleri arasında gider gelirsiniz eve nerdeyse koşarak gidersiniz ne de olsa marketlerde siyah poşet yoktur. Bir ay bu eziyet sürer gider ta ki herkes ramazan bitince içkiye saldırana kadar.
caizdir, ser'en bir sakincasi yoktur. icmenin sakincasi vardir, lakin o da kisinin kendi bilecegi istir. elestirmek ya da tasvip etmek 2. , 3. sahislara dusmez.
müşteri - yakşamlar ağbi. iki bira.
bakkal - (biraları çıkartır siyah poşede koyar)
m - (parayı uzatır. poşedi alır)
b - (parayı alır para üstünü uzatır)
m - (para üstünü alır) yakşamlar abi.
(bkz: izmir)
--spoiler--
bu gece eve dönerken daha önceden de alışveriş yaptığım bir tekel bayiiye uğradım.
içeri girdim, her halinden yobaz olduğu belli olan bir herif ve iki tane türbanlı kadın kasanın başında oturmuş avanak avanak bakınıyorlardı:

- üç tane tuborg specıal
kadın: heynnkk? neyy?
- tuborg? bira(?)

o sırada buzdolabına baktım ve her zaman bira dolu olan dolap bomboştu.
kadınlar; az sonra kendilerini karanlıklara sürükleyecek bir şeytanla karşı karşıyaymış gibi başlarını öne eğmiş stresli bir bekleyişe girmişlerdi.

yobaz abi: yok!!!11
- gül suyu satın iyi geceler.

belli ki sadece ramazanda göstermelik müslüman olabilen saftiriklerdi. oradan çıktım ve elime bir silah alıp tüm dindarların boş beynini kurşunlarla doldurma isteğiyle yanıp tutuştum...

--spoiler--
(bkz: 11 ay alkol satan yobaz)
(bkz: her halinden yobaz olduğu belli bir herif)
(bkz: o kadar çağdaşım ki seni öldürücem)
çorum'da kolaylıkla alınabilir.
leküm diniküm veliyedin.
herkes eylemlerinde özgündür.
zaten bu eylemi ankara da gerçekleştiriyorsan hiç bir sorunla karşılaşmazsın
ayrıca (bkz: sakarya)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar