bugün

Temassız çekim sınırı üzerinde olacağını düşünüyorum.
ramazanda içenlerin ahirette vereceği hesap sizi neden ilgilendirir hacılar. siktir edin.
madem yasaklanacaktı niye yaratıldı?
ilk başta bunu düşünüyordum.
Eroin neden yaratıldı gibi.
madem yasaklanacaktı niye yaratıldı?

önlere ilerleyelim beyler arka kalabalıklaştı.
Ramazanda kendini Allah yerine koyanların ahirette vereceği hesap ile ölümüne kapışır.
görsel
Nasıl âmâ.. tam bir şok değil mi?
Düzenleme bilgisi; görsel uludağ sözlük galerisi .
keşke o hesabı ahirette versek. bu akşam hesap 3-4 bin gelir yine...
başkaları değil o kişi verecektir. herkesin dini, günahı kendine.
görsel
gök tengri bu konuda çok esnek.
cengiz atam der ki gök tengri ye saygı duymak şartıyla herkes istediğine inanır.
gene cengiz atam ın kanunlarına bakarsak, ayda 3 kere sarhoş yakalanırsan halin harap. bunun dışında istediğin kadar kımız iç ama sarhoş olmayacak kadar.
ha değil ramazanda normal zamanda bile içmem. acı çünkü. çay içerim. hatta yemeği bile çaya hazırlık olsun diye yerim.
BiZiM ŞARAP iÇMEMiZ NE KEYFiMiZDEN,
NE DiNE, EDEBE AYKIRI GiTMEMiZDEN;
BiR AN GEÇMEK iSTiYORUZ KENDiMiZDEN:
iÇiP iÇiP SARHOŞ OLMAMIZ BU YÜZDEN.
(bkz: Ömer Hayyam)
(bkz: https://twitter.com/i/status/1639524241115697153)
Bunu sual eden iki ayaklı bireylerin yapacağı ibadet tam bir boş küme olacaktır.

Yargılama ki yargılanmayasın.
hesabı zebaniye kitlemeyi düşünüyorum...
Dünyada verdiği hesabın yanında ne ki? Oruç tutanların çoğunda aynı zihniyet. Ben oruç tutuyorum herkes karşımda el pençe divan duracak, ben izin veriyorsam yiyecek, ben izin veriyorsam içecek. Sanki silah zoruyla tutuyor orucu da kendi duymadığı saygıyı başkalarından bekliyor. Siz kimsenin Allahı değilsiniz, orucu da bizi terbiye etmek için tutmuyorsunuz.
sizin bildiğiniz allah'ı bilmem ama benim bildiği allah "100 liralık içkiye 500 lira verip alıp içen insana değil de 100 liralık içkiyi neden 500 liraya satıyorsun" diyene hesap sorar.
allah adaletlilerin en adaletlisidir.
sağlığınıza...
bal şeker olsun.

görsel

dipçe: Yaşam ciddiye alınacak kadar gerçek
her anı farklı damak hazzında yaşanacak kadar tatlıdır.
Gerçeğin damak tadını dinsel ritüellerle bozmayın.
işsiz adamın derdi'dir böylesi.
can sıkıntıına bağlı ve dedikodu gıybet severlerin hoşnut olduğu konulardan...
umarım ahirette iskonto vardır, yoksa işimiz nanay.

herkes kendinden mesuldür, lütfen kendi işlediğimiz günahlara odaklanalım derim.
sana ne amk sığırı diye cevap verilecek durum.
ben ramazan ayında içki içsem (ki asla içmem) benim vereceğim hesap seni neden ilgilendiyor?
allah'ın katibi misin?
ya da allah "thebiggraywolf'a şu hesabı sordum" diye sana rapor mu veriyor?
sorulan hesabın kaydını sen mi tutuyorsun?

edibüdü: amk bildiğiniz amk değil.
amk: azıcık mantıklı konuş.
bizim ofisteki içmeyen dinci tayfanın dert ettiği durumdur, ya arkadaş sana ne benim ne içip içmediğimnden bu arada bu tür insan uydurması dogmalar gerçekte olmadığı için vereceğim bir hesapta yok.