bugün

ramazan ayında oruç tutmayan insanların bi de üzerine "ramazan ayında yapılırmı hiç" diye bellenen hareketleri sergilemesi sonucunda yediği kötektir. hemen hemen her yıl benzeri örneklerle haberlere konu olur. "ramazan da alkol alan iki genç meydanda paketlendi." "ramazan da öpüşen çift zumzuk delisi edildi" gibi manşetler görülür. hatta ölümle sonuçlananı bile hatırlıyorum. "tokatta bir üniversite öğrencisi oruç yediği için kanala atıldı." böyle bi şeydi yanlış hatırlamıyosam. ölmüştü çocuk. bildiğin ölmüştü. ha şimdi "ramazanda da içki mi içilir kardeşim ya da cart mı yapılır curt mu yapılır" diye bi düşünce kalıbı var. bu adamlar bu eylemleri haklıda görürler. müslümanlık adına yapılıyo ya. allahla kul arasında ne işiniz var kardeşim. tutan tutar tutmayan tutmaz. *
islam hoşgörü dinidir önermesini boşa çıkarmak için adeta üstün çaba harcayan müslümanların(!) her ramazan'da yaptığı eylemlerden biridir. oruç vakti yemek yiyenleri dövmek, döner bıçakları ile üniversite kantini basmak... gibi.
ben orta okulda iken sigara içiyor diye döverlerdi adamı.oysaki çocuk kıyıda köşede içiyordu.
ben yine konya yı tek geçiyorum.
Deprem bölgesinde çıkmaz.

Herkesin canı burnunda, bildiğin toplu kavga veya kan çıkar.