bugün

laik şehir izmir de alkol tüketim çılgınlığının son mertebelerini bizlere gösteren izmirli kız(!)dır...

insan oldukça sarsılıyor. üzülüyor haline, hallerine. bostanlı'nın durumu, alsancak'ın durumu oldukça içler acısı. rakı-balık yapan mekanlar, birahaneler, barlar, publar, diskolar... eskiden geleneğimiz göreneğimiz vardı. ramazan ayına bir saygı hürmet vardır ama artık yok. aslında suç kızda değil. onu yeiştiren ailede, eğitimde, sistemde...

vakt-i zamanında aile terbiyesini almamış (ki alması için öncelikle ebevynlerin terbiye alması gerekir) bu şahsın doğuracağı çocuktan ne hayır bekleyebiliriz ki? ne topluma, ne devlete, ne çevresine hiçbir yararı dokunmaz aksine zararı dokunur. ayrı bir parantez açmak lazım gelir bu noktada. çocuğun veled-i zina olması da muhtemel dahilinde. zira böylesi bir şahıstan bu beklenir.

utanmadan, yüzsüzce bayram tatilini kutlaması da cabası...
diğer şehirlerde yaşayıp, alkol tüketen kızlardan pek bir farkı olmayan kızdır.

(bkz: el alemin derdi seni mi gerdi)
içen içiyor arkadaşım herkezin içtiği kendine bende 11 ay içmeyip ramazanda içiyorum diye cevap vermem gerektiğimi hissettigim hadise.
bizede bekleriz, buyursun soframıza, içsin şarabımızdan.
riya yapmayan izmirli kızdır. içiyorsa içiyordur. alkolun zararını da biliyorsa kendinedir zararı kime ne.
izmirli erkeklerin ramazan ayında içmesiyle aynıdır.. yargı allaha aittir. kula laf düşmez. ben de içiyorum ramazanda. ramazan mübarekte diğer aylar piç mi ? diyebileceğim durumdur...
kendisinden hesap sormaya kalkışan gerici sahtekarlara karşı siyasi, ideolojik mücadele vermesi gereken kız. bu yobazlar "sivil" olduğu için rahatsızlıklarını ancak buralarda dile getirebiliyor. ama bir de üniformalıları var ki onların korkuları yok:
(bkz: taksim de polisten ramazan dayağı)
başlık ''ramazan ayında alkol tüketen insan '' değil. izmirli kız... hmmmm. prim vermek istemiyorum. amacınızı biliyorum o yüzden yazmak boşuna polemiğine katkıda bulunup gerzek beynini sevindirmek istemiyorum ama dayanamıyorum. saygıdeğer! yazarın memleketini çok merak ediyorum. şu şu memleketliler tam bir orospu çocuğu oluyor diye başlık açıcam o yüzden soruyorum. nasıl olsa sallamak serbest. birde tanım girdik mi nasılsa herşey tamam. yeter artık belli şeylere saldırıp prim yaptığınız. belki çaylak olucam belki bu mesajı da silerler ama yeter piçliğin dibine vurdunuz. yeter...
(bkz: afiyet olsun)

sadece izmirli kızlara değil, cinsiyet ayrımı yapmaksızın, alkol tüketen herkese*.
sadece kendisini ilgilendirendir. leküm dinüküm veliye din.
neden izmirli kız başlığı yine(?) istanbul'da yaşıyorum. dolaştığım her yerde su gibi alkol tüketen kızları görüyorum. içiyorsa herkes kendine içiyordur. kimse kimsenın ne ahlak bekçisidir ne de akıl hocası. artık ne deniliyorsa.

bu izmiri ağızlarına dolamış arkadaşlarda bir garip doğrusu. istanbul'a gelmelerini siddetle tavsiye ediyorum kendilerine. gelsinler bir nişantaşı'na baksınlar ben gözümle görüyorum çünkü özellikle semt adı verdim. en az izmir kadar alkol tüketimi olduğuna bahse girerim. kendisi de biliyor ancak sanırım izmiri kullanarak pirim yapmaya çalışmış biraz. e bende bunu düşünerek çok ses çıkarmıyorum. yazık yapsınlar efenim sorun değil. kim kimin ne olduğunu, nerede ne haltlar yendiğini, hiç ummadığın taşın baş yardığını herkes biliyor. fazla söze gerek yok. çok fazla alkol kullanmıyorum ama kim alkol tüketirse tüketir kimseyi ilgilendirmez. hayatta karısmam, kınamam herkes kendinden sorumludur.
afiyet olsun'dur. sanane ülen'dir.
(bkz: bastım eksini güzel kardeşim)
Ona bakarsan konya'da en çok alkol tüketilen şehir. Eh birde dindar gecinirler. Neyse Allah ile kul arasına girmek ne haddimize.
bu dinci yobazlar neden hep izmirli kızları hedef alıyor? geçen bir haber okudum, kayserili sözüm ona dinci ve akp'li bir baba kızına tecavüz etmiş. bununla da yetinmeyip kızını diğer erkeklere para karşılığında satmış. işte çok namuslu ve dindar dediğiniz kayserililer nasılda şerefsizce hareketlerde bulunuyormuş değil mi? bence siz önce dindar dediğiniz insanların nasıl ahlaksızca hareketlerde bulunduğuna bakın.
sokağın ortasında içmediği sürece sıkıntı çıkarmayacak kızdır.

ayrıca (bkz: provokatif başlıklar)
(bkz: ramazan ayında alkol tüketen kayserili genç)
sapıtmadığı sürece ve olası bir kız yüzünden çıkacak erkek kavgasını başlatmadığı sürece sorun yoktur. (bkz: cüzi irade)
(bkz: ramazan ayında alkol tüketen insan)
hepsi aynıdır ayrım yapmayın lütfen izmir olsa nolur konya olsa nolur kayseri olsa nolur çemişgezek olsa nolur. hepsi bir hepsi haktan.
kurban etiyle rakı da içiyormuş bu izmirli kızlar.
ramazan ayı önemli değildir. o kız değil izmirde amerikada da olsa yapacağı gene aynıdır, bu yargı bize düşmez.
dinimizde kul ile allah'ın arasına girilemeyeceğinden pek bi önemi olmayan başlık/kızdır.
şehirle ya da cinsiyetle ilgisi olmayan durumdur. herkesin kendine göre inancı, doğruları, yaşama şekli var. buna müdahale etmeye de kimsenin hakkı yok. onun alkol tüketmesi senin tuttuğun orucu etkilemez. başlık açmaya değecek bir konu değildir.
arkadaşlar oturun mantıklı düşünün şimdi biraz.olaya sansasyon katmak için yok izmirliymiş yok kızmış diye bakmayın.
şimdi sen kızda olsan erkekte olsan 11 ay içki içiyorsan seviyorsan tamam iç yarasın hatta.sonuçta içki içmenin laiklikle bağlantısı yok.inananıda içiyor inanmayanıda.sonuçta hayatımızın içinde içki.

herneyse.asıl olay sen otur 11 ay iç iç sonra ramazan diye içme.yapmayın böyle mantık olmaz.inancımdan içmiyorum ramazanda diyorsunuz o zaman öncesinde inançsız mısınız?değilsiniz.içen her ay içer sonuçta.kalkıp millete iş oluyorsan içip sarhoş olup rahatsız ediyorsan milleti o zaman içme hiç.ne ramazanda ne sonra.yok ben kendimi demlerim diyorsanız iç arkadaş hatta git kordonda rakı balık yap iç.yanına haydari olur acı ezme olur.keyfine bak...
(bkz: izmir batması)
kimsenin inancına karışmayan , yobazlara aldırmadan kendi hayatını yaşayan kızdır.