bugün

biri gelenekçi tayfanın içkisidir (rakı) diğeri ise bilemedim behzat ç. deyimi ile klas tayfanın içkisidir...

bu gece ikilem arasında kaldım avrupalı dostlarım ile masaya oturdum bir yanım da turkish raki, diğer yanımda rahmetli jacj danıel's..

türküm türksün türksünüz olayından yola çıkarak bir büyük rakının dibine vurmak, ülkeyi temsil etmeye benzer di içtik geldik yani raki siker.

edir: ben rakıya devam ediyorum.. ayrıca ilk içtiğim alkollü içki viski idi.
Ortamına göre her ikisi de candır. Fonda müzeyyen ablam varsa rakıdır o bitmiştir. Ama viskinin de harika gittiği ortamlar mevcuttur, çikolata görürsem viskidir o, şaşmaz.
Bir ağırlığı olduğu için rakıdır. Rakı içmek sanattır özen gösterilmesi gerekir onun için özenle sofralar kurulur ama viski öyle değildir. Bardağınızı alırsınız içine buz kola vb. maddeler katmadan yudumlarsınız.
roberto carlos ile efsane ronaldo'nun kıyaslanması kadar saçma bir kıyaslamadır efendim. Farklı kulvarlardalardır.ikisi de candır.
adriana lima mi daha guzel, harrison ford mu daha yakisikli kadar anlamsiz versus.
gerekli mezeler saglanırsa (kavun, beyaz peynir, haydari, ezme vs) gözüm kapalı rakı derim. Ha ama bide konyak kutusuna chivas doldurup çantaya atıp canın sıkıldıkça tuvalete gidip gizli gizli içmek vardır, içkilerin en güzelidir.
viskinin alacağı karşılaşmadır. ve hiç bir viski c.regal, walker, jb. j. danielsin eline su dökmeyi bırak yanına bile yaklaşamaz.

ikinci sıra için (bkz: jb jet)
Kıyaslamaya gelemez türde alkollü içkilerdir. Rakını yakıştığı ortam ayrıdır, viskinin yakıştığı ortam ayrıdır.
rakının tadı viskiye göre çok çok kötüdür. aroması fazla keskindir. bu yüzden dış piyasalarda tutmamıştır.
yersiz karşılaştırmadır. ikisininde ortamı farklıdır. ama rakı daha bi yakın geliyor hani.
rakı kadir inanırdır, viski hulusi kentmen.
viski; baklavadır, rakı; dondurmalı baklava.
tabiki viski ama keyfçi adama sorarsan hertürlü rakı.
rakı tecavüzcü coşkundur sert ve haşin, viski nuri alçodur arkadan vuran, kandırıkçı.
en sevdiğim iki içkinin karşılaştırılmasıdır.

rakı ortamda güzel olur. sohbetle muhabbetle. ayarlanabilir bir tadı vardır. isteyen sek isteyen su ile içer. keyfe göre ortama göre ayar verilebilir.

viski evde de içilir. hafif demleneyim, keyifleneyim denilebilir.
Babası rakı içen ergenlerin rakı alır dediği versus.
insana zulm olan versustur.

emmoğlunu mu seviyorsun teyzoğlunu mu gibi saçma karşılaştırmadır. emmoğlu ile maça gitmeyi teyzeoğluyla dertleşmeyi seversin. biri diğerine üstün değildir, ikisi de canınızdan bir candır.
viskinin içimi buz ve çikolata kullanılır
rakıda ise ama süzme, yoğurt, arnavut ciğeri, kebab, haydari, humus, babahannuş, rus salatası.
bu rekabet bitmez.
aslanı kediye boğdurmayın. rakı iyidir. evet.
rakıyı çikolatayla ,viskiyi mezeyle içenlerin yapacağı karşılaştırma.köylü işi.
uzun uzadıya, keyifle içilen iki içkinin rekabetidir.

rakı gibi viskinin de masası vardır, mezeleri vardır, hatta sadece viski konseptli barları vardır.

alkol oranları ve dolayısıyla içim şekilleri, hedef kitleleri ve felsefeleri sebebiyle birbirlerine çok benzerler.

f&b sektöründe sert alkollüler dediğiniz vakit bilhassa otelcilikte ikisi akla gelir.

en keskin farkları rakının doğu'yu, viskinin batı'yı temsil etmesidir.

burdan aralarında farklar var gibi düşünebilirsiniz ama bu ikisinin ana unsur olarak karşılaya gayet müsait olacağı gerçeğini değiştirmez.

o bakımdan ikisini karşılaştırmak ergenlik değil, içki tadımıyla ilgilenenlerin sık konuştuğu bir konudur.

akşam viski içeceğini bildiğiniz bir masa varsa ıstakozdan, çeşitli meyvelere, çikolataya, duruma göre havyara ve ançueze kadar geniş bir servis yapılacağını bilmeniz gerekir mesela.

alkol mezesinden bahsediyorsak aklımıza sadece haydariyle pilaki gelmemelidir. bu yanlış bir bakış açısıdır.
viski alır. yok rakı alır, ikisini de içsek olmaz mı?
Günah günah! Haram lan!
rakı varsa viski getir de tekila içelim.
güncel Önemli Başlıklar