bugün

sonunda yeteneksizliğini fark etmiş şarkıcı.
çıkış yolu olarak 2-3 yılda bir, piyasa şarkısı olabilecek şarkılara sahip tanınmayan adamları "yeni yetenekleri keşfediyorum, müthiş yardımsever bir insanım" adı altında yanında gezdirmeye başlamış kişidir.
(bkz: beni affeder misin) şarkısıyla beni büyüleyen sanatçı .şarkı sözünü beceriyor .
fazla itici. bunun icin bir sey yapmasinada gerek yok.
yapmasın demiyorum hobi olarak yine yapsın
(bkz: pop n fucker)
rafet el roman'da 1 alana 2 bedava kampanyası başlamıştır.

(bkz: yusuf güney)
(bkz: kılıç)

ayrıca;
(bkz: yusuf güney in kılıç ı kıskanması)
rafet el romanın sanatçılıkla uzaktan yakından ilgisi olmaması lan adam ciddi ciddi dudaklarında arzu kollarında yalnız ben şarkısının melodisini bilmiyo ya allah belanı versin dedirtmiştir.
gerçek adı, rafet yaşdut'tur.
eski sarkilari gerçekten bomba olan sanatçi. çok fazla ask yasadigi için ve duygusalligindan dolayi olsa gerek. geceleri yatarken dinlenebilecek sarkici. ayrica adina facebookta 'eski rafet el roman eserlerini ariyoruz' diye grup açilan sahistir kendisi.
ilk çıktığı dönemlerde olağanüsütü işler yapmıştır. oldukça kötü geçen boşanma sürecinden beri eski seviyesine ulaşamamaktadır. şarkılarını taklidi imkansız tuhaf bir şiveyle söyler.
gönül yarası adlı şarkısıyla yardırmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=nx89tnwi2ic

yeni albümü direniyorum.
gerçek adı rafet yaşdut'tur.
hayatımda duyduğum zaman beni olumsuz manada benden alan en bi gereksiz saydığım burundan üflemeli çalgı.
bu adamı ciddi ciddi dinleyenler var ya. düşünmek istemiyorum.

rafet el roman azalarak bit!
kendisini canlı dinleme fırsatı buldum.. hayran kitlesi dışında takıldığım bir husus olmadı. oysa 20-30 yaş arası gençlerin dinledği zikindirik şarkıcıların yerinde pekala olabilirdi.. anadolu yakasının tüm ergenleri rafet konserindeydi.. sesi güzel, dansı güzel bir insan.. vakti zamanında müezzinlik yaptığını duyunca çok sevinmiştim.. almancıları iyi tanıdığımı düşünerek klas bir insan teşhisi koyuyorum kendisine..
eski müezzin şimdiki sanatçı.
mantar hızında üreyen bir canlıdır. önce yusuf güneyle ikileyip sonra da adını bilmediğim bi klonlarıyla üçlemişlerdir. dünyayı ele geçireceklerinden korkuyorum.
popçu mudur nedir o akımda en sevmediğim kişi.

bi de densiz. dengesiz. bi de özfarkındalıksız.

ancak türkiye'de bir şansı olabileceklerden. almanlar da adam yerine koymaz bunun müziğini.
bu adam şarkı yapmayı biliyor arkadaş. ne zaman depresiflikle mutluluk arasında kalsam hemen bir rafet el roman şarkısı dinliyorum ve o an içimi bir huzur kaplıyor. eski aşklar, yaşanmışlıklar, hepsi bir anda gözünün önünden geçiveriyor.
30 yıl sadece arabesk üzerinden geçinen kimselerden olmadığı için türkiye'de artık müzik yapmaması gereken kişi. ha bir de alman-türk kırması olduğu için ne olduğu belli olmayan bir müzik türü var.
kırmızı halı adlı programda (bkz: meryem uzerli)ye bldiğin yavşamış alman sanatçı.o da bizim topraklardan, namusumuz o bizim girişini yapmış sonrada beyaza sarıldı kıskandım demiştir.

(bkz: magazin haberleri)
sanırsam meryem uzerli'ye canlı yayında yazmış insan. sevgilisi de kendisini terketmiş. müğizine ne kadar saygı duysam da kişilik olarak yetersiz biridir. hatta kişiliksizdir.
almancasını ne için kullandığı bellidir. gerçi bunun konuştuğpu almanca da kendisi kadardır. felsefe yapacak hali yok.
Başarılı ve kaliteli klipler çeken usta.Her şarkısına özen göstediği çok açıktır.
sesi burnundan çıkıyor bu adamın sanki...
sanırım et var burnunda.
cerrahi müdahale şart.
* *
'direniyorum' adlı mükkemmel parçasıyla yine farkını hissettirmiş, emekli olmak için de erken olduğunu anladığımız sanatçıdır. Bu adamın şarkılarını kendinden daha iyi kimsenin okuyamayacağına inanıyor, başarılarının devamını diliyoruz.