1. 1.
  gerceklestirebilmek KADAR ALiNABiLMenin de ZOR oldugu - ZAMAN ZAMAN gerekli - KARARLARDiR.
  ... judas
 2. 2.
  yılbaşına doğru alınır genellikle.

  (bkz: bridget jones)
  1 ... tudor lodge
 3. 3.
  en radikali intihar olan kararlardır. ama bazıları o kadar tembeldir ki
  evden çıkmaz zorda kalmadıkça ve salondaki ikili koltuktan
  üçlü koltuğa geçerek tv izlemek bile radikal bir değişiklik olabilir
  kendi küçük dünyalarında.*
  1 ... meister writer
 4. 4.
  genelde kişinin kendisiyle ilgili aldığı kararlardır. mesela ben periyodik zamanlarda "bilgisayardaki bütün pornoları sileceğim" diye karar alırım. çok gaz bir şahsiyet olduğum için bunu hemen uygular, sonra pişman olur, tekrar konu filmleri yüklemek için zaman harcar, ay sonunda gelen kol gibi faturayla orgazmik anlar yaşarım.
  yani dimem o ki, siz siz olun bu radikal kararları alırken birazcık düşünün.

  (bkz: gençlere tavsiyeler)
  1 ... hadilen
 5. 5.
  insanların dönem dönem aldıkları ama bazılarının gerçekleştirdiği,bazıların ise sürekli ertelediği hayatın her alanın da alınan kararlar.
  ... rojber
 6. 6.
  gaza gelip evet radikal kararlar alıyorum, bu yaptığım çalışma programına uyucam diyerek girişilen ve en fazla bir gün süren girişimdir... Radikal karar irade ister...
  ... madmax007
 7. 7.
  az önce bir tane daha aldığım kararlar grubu. zaten ara sıra hayatımla ilgili olarak radikal kararlar alıp uygulayan bir insanım, bu sözlüğü de ilgilendirdiği için yazayım dedim.

  bundan böyle okuduğum her entry için oylama butonlarından birisine basıcam. yok sözlük daha iyi bi ortam olsun falan diye değil. artık sikimde değil afedersin. bana mı kaldı sözlüğün derdi tasası. kişisel bir gereklilik olarak görüyorum bu olayı. zor bir şey değil sonuçta oy vermek.
  -1 ... kordinaryus
 8. 8.
  ben bi gün çok çalışcam. onu unutcam. derslerime gidicem gibi gibi ütopik kararlardır. henüz birini bile gerçekleştiremedim.
  1 ... asosyaalgens