1. 1.
  büyük sabır gerektiren bir eylemdir, ilk olarak gözleriniz puzzle'a iyice alışmalıdır ki gördüğünüzde minik parçayı rahatlıkla tanıyın.en kolay yapımı için önce puzzle'ın en dış parçası, çerçevesi yapılır.sonra eğer diğer parçalar renk renk ayrılırsa işiniz kolaylaşabilir.1500 üstü parçalı puzzle'lar ise yapım için en az bir hafta zaman alır. bu kısa sürede çok fazla yer kapladığı ve toz topladığı için anneler tarafından pek sevilmez.
  1 ... sew7
 2. 2.
  sabır ve görsel zeka gerektiren eylem. önce kenardan başlanmalı, daha sonra renk renk ayrılmalı parçalar ve en son olarak ayrılan renklerdeki parçalarda erkek ya da dişi olarak ayrılmalı ki puzzle yapımı daha kolay olsun, vakti zamanında 5000 parçalık puzzle yapıp anasından doğduğuna pişman olan birisi olarak söylüyorum bunları. sabitledim tecrübeyle, hadi canlar puzzle'lara. *
  ... tomamca
 3. 3.
  eğer vakit ayrılmazsa aylar aylar aylar sürebilen ve odayı havlarla tanıştıran hobi veya fobi.
  ... iamblueofthedarkside
 4. 4.
  puzzle bitip de duvara asıldığında eserinizle gurur duyacağınız, evdekilerin de beğenisini ve takdirini kazanan durum ve uğraştır. çok fazla puzzle yapınca eskisi gibi uğraşmak istememeyi de beraberinde getirebilir.
  ... samanta
 5. 5.
  eskiye oranla kalite ve resim seçenekleri oldukça gelişmiş bir hobidir. ravensburger, educa, jumbo gibi kaliteli markaların yanı sıra "ben daha sabırlıyım" diyenler için heye türk resimleri çalışmak isteyenler için anatolian tercih edilebilir. hediye olarak kişisel fotoğrafları puzzle haline dönüştüren yerler de mevcut.
  ... kalliope
 6. 6.
  dolu olan kafayı boşaltmak içinde yapılabilmektedir. düşünmemeyi seçersin ya hani, dertlernin üstüne de gitmek istemezsin daha çok üzülüceğini bilirsin. tam o zamanlar düşüncenin akışını değiştirmek için birebirdir.
  1 ... codmage
 7. 7.
  çerçevesiyle başlanılması öneri ile birlikte çerçeveyi çizemeyenlerin önerilere ihtiyaç duyacağı olay.
  -1 ... mo ni fe
 8. 8.
  kim kimle oynayan ergenlerimizin yazdığı şeyleri parçaladıklarında yapılan şeydir.
  1 -2 ... ruhsenamcaninoglusedat
 9. 9.
  insanın sabrını arttıran, beynini ve gözlerini son derece yoran eylem. Hele bir de, hırslı bir yapınız varsa ve tuttuğunuzu koparan bir insansanız, uykularınızı da unutun.

  Yarın 9 da dersim var. Puzzlela uğraşıyorum. Normalde 2000 liklere kadar çıktım ancak, göl üstüne yansıyan bir manzara resmi beğendiğim için yapmak zor olacağından 500 parçalık aldım. Anam ağladı. çerçeveye yerleştirdiğim her parçada kalkıp göbek atıyorum. Siz siz olun yeni başlıyorsanız ya da uzun süredir puzzle yapmıyorsanız, ayna görüntülere sahip bir puzzle almayın.

  Not: kafayı yemek üzereyim. Vivaldi sakinleştiriyor tavsiye ederim.
  1 ... mbks
 10. 10.
  en sevdiğim şeylerden biridir genelde online şuradan yaparım.

  http://www.nationalgeogra...ames/photo-puzzle-jigsaw/
  ... 1 618