bugün

Adım Nick Belane'di. Fakat şuna ne dersiniz: Mesela birisi "Harry! Harry Martel ! " diye bağırsa, "Evet, ne var?" diye cevap verirdim. Yani herhangi birisi olabilirdim. Ne farkeder? isim nedir ki?

(bkz: charles bukowski)
içerdeki çalışanlar bira satmak için aşırı derecede sosyal baskı yapıyorlar. yahu tamam,güzel mekan, şarkılar da güzel ama bir soluklanalım. biz de biliyoruz içmeyi ama devletin verdiği kredi yetmiyor hepsine.
ince taneli bir katı maddenin su içine dağılmasıyla ortaya çıkan karışım.
(ing.) posa.
güzide bir brit-pop hatta brit-rock (nasıl olacaksa o) grubu. dağıldılar ama solistleri "solo" albümle devam ediyor.-şükür ki-

(bkz: jarvis cocker)
taksim de yıllarca güzel ortamı ve çıkardığı gruplarla hizmet veren artık kapanmış olan mekandır.
Hey Bukowski,

bu sıkıcı hayatlar, bu lanet kurallar, bu aptal saptal zorunluluklar ve beyinsizlikler içerisinde viski içmeden kafayı buldurmuş,
revolverin tetiğini çekmeden beni katil etmiş,
dünyaya doymadan uzaylı yapmış,
uzaya doymadan dünyaya geri çağırmış,
tanımadığım taş hatunlarla ekşınlaştırmış,
kurşun yemeden öldürmüş,
suçsuz yere dövdürmüş,
durup dururken sövdürmüş,
hiç hesapta yokken birilerinin defterini dürdürmüş,
tüm sıkıntıları anlık da olsa yerin altın gömdürmüş.
işbu ya, beni, "dürmüş"lü kafiye arayanlar kervanına sürdürmüşsün...

kralsın moruk! pulp'ın da, alayını taşağa sardırmasıyla, ayrı bir kral.
bukowski'nin son romanıdır. diğer kitaplarından farklı olarak bu kitabın kahramanı henri chinaski değildir.
pulp, adına yakışır ucuzlukta bir roman.
bukowski'nin yazarken hiçbir edebi kaygı taşımadığı bir kitaptır.
kaybeden bir dedektifin yaşamınıdan bir kesit aktarılır.

ancak, bukowski dayanamayıp 13. sayfada chinaski'ye bir selam çakar:

"Red'in sahaf dükkanına doğru yürürken garip bir sıkıntı hissediyordum içimde...
Red dükkanındaydı.
-"şanslısın" dedi red. "sarhoş chinaski biraz önce buradaydı. yeni aldığı pelouze marka posta tartısıyla övünüp duruyordu."
-"kafanı takma ona." dedim...
su içerisinde ince taneli malzemenin dağılmasıyla oluşan karışım.

pulpın ağırlığı = suyun ağırlığı + malzemenin ağırlığı

(bkz: flotasyon)
Pulpanin latincesi.
Neşeli, sevimli, renkli bir mekandır. Açıldığından beri sürekli yenilenme halindedir. Son 1 senedir gerçekten kaliteli isimleri çıkarmakla birlikte, hiçbir yere kabul edilmeyecek bir çok amatör gruba sahnesini açmış alçakgönüllü bardır.
(bkz: pulp fiction)
charles bukowskinin kitabıdır.
bukowski'nin en acayip ve aynı zamanda en komik kitabıdır. bütün bi kitabı kafası güzel yazmış sanki.
arkadaşın 'ya midem bulandı benim ayakta durmaya halim yok, hade çabuk iç gidelim' demesiyle sandalye arayışı içine giren ben;
'şu sandalye boş sanki?'diye sordum ve arkamı döndüm. sandalyenin üstünde şapka vardı. şapkaya dokunarak ayakta yanımda duran çocuğa sordum bu sizin mi diye..
ellediğim şeyin şapka değil de yere çömelmiş olan birinin kafası olduğunu anladığımda çok geçti. o gece güldüğümüz kadar başka neye güldük hatırlamıyorum ama iyi ki oturtmamışım arkadaşın üstüne *
öyle her gecesi bir başka olaylı olan benim güzel mekanımdır..