1. 1.
  ayar konusunda hassas, burçlarla yakından ilgili olan bir ekşi sözlük yazarı.
  ... pilotmont
 2. 2.
  attığı oklarla canlıları aşık eden eros'un, kazmalığı sonucu bir oku kendine saplayarak vurulduğu hatundur.sözlük anlamı ruh olan psyke, güzelliği ve alımlılığı ile ölümlü aphrodite olarak anılır.mitoloji kitabında erosla olan hikayelerini okurken en çok etkilendiğim yer eros'un "beni görmeyi aklından bile geçirme, kim olduğumu yada kimin oğlu olduğumu öğrenme, bilmeden tanımadan beni körü körüne sev..senden gizlenen şeyleri öğrenmeye çalışarak mutlu olma fırsatını elinden kaçırma." demesi üzerine psyke'nin onu görmeden kim olduğunu bilmeden körü körüne sevmesi olmuştur.belki de sadece mitoloji olduğu için bu kadar güzel ve bir o kadar acısız geliyordur insanlığa.
  3 ... hoppipolla
 3. 3.
  yanlış kişi değilse, ttnet de felsefe kanalının faunderiydi bir zamanlar, çok sağlam ve tarafımdan sevilen biridir aynı zamanda, saygılar.
  ... cehennem tanrisi
 4. 4.
  erosun manitasıdır bu. deli bir aşk yaşamışlar zamanında.
  1 -1 ... pluma non grata
 5. 5.
  üçüncü nesil yazar.*
  ... oumar
 6. 6.
  bir gün mirc de sohbet ederken, kanal geneline bir şeyler kopy paste ediyordu, çok ilgimi çeken bu kopy lerin sitesi hangisi ne diye sorduğumda...

  c-pardon, bunları hangi siteden buldunuz?
  p-sözlük.
  c-sözlük ne?
  p-http://www.sozluk.sourtimes.org
  c-teşekkürler.

  ilk olarak sözlük kelimesi o an girmişti hayatıma, girdiğim site acaip bir yerdi, getir butonuna bastığım herşeye bir yorum veya bilgi çıkıyordu, derken benim buraya yazar olmam gerekiyor diye bir fısıltı geldi kulağıma, uzun uğraşlar ve didinmeler sonucu yazar olmuştum artık, hayatımdaki en büyük değer olan mirc i bile bırakmıştım, sonra nesil savaşları, moderasyon keyfiyeti derken eksi eski tadını vermez olmuştu, ta ki tv makinasında salça nın uludagsozluk diye bağırmasına kadar, sonrası malum.

  şimdi bunları neden yazdığımın sebebini açıklayayımda formatla aramız bozulmasın, efendim..

  psykhe, benim hayatıma sözlüğü sokan kişidir, sözlük sayesinde tanıdığım, tanıştığım, dost arkadaş olduğum herkesi bu mübarek kişi sayesinde tanıdım, teşekkür ederim.

  işbu entry, bir vefa borcunun ufak bir karşılığıdır.
  1 ... cehennem tanrisi
 7. 7.
  ruh anlamına gelen psykhe latin yazarı apuleius'un dönüşümler adlı eserinde anlattığı eros'la psykhe masalının kahramanıdır.

  masalın simgesel bir anlamı vardır;

  sevgi ile ruh birbirinden ayrılmaz, ama bu birlik ancak engelleri yenmek, düşmanları alt etmekle gerçekleşir.
  ... annabell lee
 8. 8.
  özgürsözlükte gördüğüm nick. yazdıklarıyla herkese edebiyat dersi veren, değeri çok olan, kendini tanımakla çok şeyler kazandığım yazar.
  ... imper
 9. 9.
  özgürsözlük moderatörlerinden birinin mahlası. buradaki de kendisi midir acep diye düşünmeden duramıyor insan. *
  ... tritanrix
 10. 10.
  yunan mitolojisinde ruh. eros'un karısı. ölümsüzlüğü kazanmış ve olimpos'ta tanrıların yanında yaşamaya başlamıştır. ayrıca psikoloji sözcüğünü oluşturan iki sözcükten biridir.
  2 -1 ... samedey