1. 1.
    ruh yorgunluğu yaşayan insanların profesyonel yardım için gittikleri danışman,faydalı mı? evet hem de çok,kendimden biliyorum.
    3 ... hanimaga
  2. 2.
    türk toplumunun bunu gerçekleştirenlere deli gözüyle bakmasına sebep olabilecek eylem.
    lakin son zamanlarda bir modernleşme hareketi almış başını gitmiştir. halkımız artık bunu doğal karşılamaya başlamıştır. akıllanıyoruz azizim.
    1 ... aura
  3. 3.
    dişçiye gitmek kadar kolaydır
    1 -1 ... senil
  4. 4.
    ailesine bile rahatlıkla açamayacağı bazı konuları yabancı ancak insan psikolojisi konusunda uzman birine anlatarak rahatlamayı amaçlayan insanın son derece doğal seçimi.
    1 ... legend of the stranger
  5. 5.
    yurdum insanı tarafından "deli" sıfatının yapı$tırılmasına neden olan eylemdir. hastalığını iyile$tirmek, yok etmek isteyen insandır.

ayrıca $öyle bir açısı var sanırım. bir ki$i kanser olmadan önce hastaneye kontrole gider. bu durumda kimse dönüp ona kansersin ya da ölüceksin demez. fakat, sıyırmadan önce, bunalıma girince ya da zihnindeki sorunları yok etmek için gidildiği an herkes "deli" demeye ba$lar. *
    1 ... 3742372836
  6. 6.
    çoğu insanın giden kişiyi ''deli'' olarak görmesine sebep olan hadise.
    ... eudaimonia
  7. 7.
    bataklıkta devindiğinizi gördüğünüzde, kaçınılmaz gidiştir.
    ... hyperion
  8. 8.
    "hem türkiyede insanların içine kapanık oldugundan dem vurursunuz hemde gelenleri soymakta üstünüze yoktur." gibi enteresan satasmalara maruz kalmis bir meslek erbabini yatistirmak, gonlunu almak icin de zaman zaman gidilebilir kanimca.
    zira psikiyatriyi sadece hm hm anliyorum deyip fatura yazmaktan ibaret sanan insanlari gordukce, kalpleri kiriliyor, okuduklarina okuyacaklarina pisman oluyor, hayata kusuyor da olabilir bu zavalli insanlar.

(bkz: yapma canim yapma arkadasim)
    ... confusedy
  9. 9.
    diş hekimine gitmek,göz doktoruna gitmek ne kadar doğalsa psikiyatra gitmek de o derece doğaldır..dolguyla kurtarılabilecek bir dişi,diş hekimine zamanında gitmeden kaybetmek ne kadar acı ise;zamanında alınan küçük bir yardımla ruhunuzla barışmak yerine sorunları ağırlaştırarak bir kaosa sürüklenmek çok daha acı verici birşeydir...
    1 ... persona non grata
  10. 10.
    (bkz: psikiyatriste gitme gereğinin anlaşıldığı an)
    ... vakur