1. 1.
  private pilot licence'in kisaltilmisi. turkcesi ozel pilot lisansidir. bu ucus ehliyeti ile hic bir turlu ticari ucus yapilamaz.
  ... kenjin
 2. 2.
  hobi olarak belirli aletleri uçurmak için gereken lisanstır.

  hususi pilot lisansına sahip bir pilotun imtiyazı, lisansında mevcut sınıf ve tip yetkilerini, ticari olmayan bir uçuşta herhangi bir gelir elde etmeksizin sorumlu pilot olarak uçmaktır.
  ... double cross
 3. 3.
  kısaltma; people(kişi).
  1 ... anti
 4. 4.
  thk disisnda turkiye'de bazi ozel sirketler tarafindan 10-12 bin dolar ucretli kurslarla alinabilen belge.
  (bkz: tarkim)
  ... kuleyle kavgali cilekes pilot
 5. 5.
  ticari uçuşlar dışında her türlü tek motorlu uçağı uçurabilme lisansıdır. ne kadar fiyatı bilmiyorum ama ilerde param olursa almayı planlıyorum. learning to fly
  ... bara damsiz giden
 6. 6.
  türkçesi "hususi pilot lisansı" olarak bilinir. Türkiyede istanbul havacılık kulubü, tarkim, thk ve er-ah alabileceğiniz yerler. hobi amaçlı alınabilir veya pilot olup, olamayacağınıza karar verdiğiniz ilk adımdır. ilk yalnız uçuşa kalmışsanız tebrikler denir ve uçuş sonrası bir güzel ıslatılırsınız. en hızlısının amerikada alındığını bildiğim ve deneyimlediğim lisans türüdür lakin lisansı türkiyede çevirmek zordur ve maliyetlidir. çok zengin değilseniz yani kendi uçağınızı alarak haftasonları bir yerlere uçma fanteziniz yoksa yada pilot olma gibi bir sürece dahil olma niyetinde değilseniz, hiç bulaşmayın derim. ppl yerine microlight yada bir paragliding daha adrenalin verici oluyor.
  ... hostesgorunumlupilot
 7. 7.
  Private pilot licence, 45 saat basic uçuştan sonra pilotların aldığı uçuş sertifikası.
  ... bal yapmayan sosyetik ari