bugün

THY'nin mayıs ayında direk uçuş başlattığı müthiş bir şehirdir Porto. Gaia bölgesinde bulunan şarap mahzenlerinde hayatınızda tatma ihtimali bulunmayan şarapları tadabileceğiniz, çok ucuza ve çok lezzetli etler yiyebileceğiniz, her tarafı tarih kokan, aklınızı dönerken orada bıraktıran bir şehirdir. Sevgilinizle gitmek için en ideal şehirlerin başında gelmektedir.
jose morinho yönetiminde 2003 uefa kupası şampiyonu ve 2004 şampiyonlar ligi şampiyonu olmuş takımdır.
Ekonomi derslerinde okutulması öğretilmesi gereken futbol kulübüdür.
Sadece balık yemek için dahi gidilebilecek, okyanus manzaralı güzel bir şehirdir.
Portekiz' in kuzeyinde atlantik okyanusuna kıyısı olan mütevazi şehir.

Sanırım Porto için en düzgün tanım bu; mütevazi. Bu gece yarısında Porto için içimden geçenler ne kadar satırlara dökülür bilmiyorum ama oradayken ne hissettiğimi çok iyi hatırlıyorum. Riberiada Luis I köprüsüne karşı oturuyoruz... Hava açık güneşli fakat sıcaklık 26 derece civarında. Hafif bir esintiyle mükemmele yakın bir halde. Düşünmek istediğin yüzlerce şey geliyor aklına ama gördüğün bu güzellik tüm düşüncelerinden alıkoyuyor seni. Saatlerce orda oturuyoruz ve geçen vakitten asla haberimiz yok. Hani bazı anılarınız vardır böyle hayatınıza noktalı virgül koyan, işte bu da o anlardan bir tanesiydi benim için...
2012 ve 2014 yıllarının ardından 2017 yılında da best european destination ödülünü almış, benim de 6 ayımı geçirdiğim harika şehir.

gitmeyi düşünenlere şimdiden porto üniversitesi rektörlüğü yakınlarında bulunan, erasmus öğrencilerinin hemen her gece buluşma noktası olan adega'da takılmalarını ve orada bulunan herhangi bir bardan kalashnikov shotı denemelerini tavsiye ederim. kedine güvenenleri de devil's blood veya dragon blood denemeye davet ediyorum.
Liverpool dün deplasmandayım demedi, ikinci maça iş bırakmayayım diye 5 tane attı ve bitirdi.
8 maçlık kuponumun en düşük oranlı ve son maçıydı Piç ettiler.
Takımım. Penaltı falan kaçırıyor tam cillop.
Barça vs leganes 3.5 altı ve aves vs porto 2.5 altı kombinesinden 1800 cepte.

ilerde mutlaka gideceğim şehirdir aynı zamanda. Az paralandırmadı beni.
istanbulu andıran şehir. Ama daha güzel.