1. 1.
  mikroskobik boyutlardaki deniz canlısı. birçok deniz hayvanının ana yiyeceğidir. bir balina günde 3 tona yakın plankton yiyerek beslenir.
  8 ... thoth
 2. 2.
  suda yaşayan, hareket yeteneği akıntıya bağlı bulunuan deniz canlısı.
  2 -1 ... cthullhu
 3. 3.
  Deniz, ırmak, gölet ve göl sularında yaşayan ve akıntılarla taşınana çok küçük boyutlarda hayvanlar ve bitkiler.
  1 -1 ... death lord
 4. 4.
  plankton ekolojik bir birliktir bu birliği oluşturan bireylere plankter denir.* * *
  1 ... pixie
 5. 5.
  yengec burger in gizli formulunu ogrenmeye calisan cirkin yaratik.
  9 ... bilmem
 6. 6.
  küresel ısınma sebebiyle, onların da sayısı olumsuz etkilenmiştir. Eğer onlar kaybolursa, dünyadaki hayat biter gibidir.
  3 ... sarap icen sarap icen sarap
 7. 7.
  dünyadaki fotosentezin yarısını gerçekleştiren, besin zincirinin en alt katmanında bulunan yaşam formu. küresel ısınmanın öldürdüğü canlılardır. şöyle ki, sıcaklık arttıkça su yoğunluğu düşüyor ve üst kısımlar daha sıcak ve düşük yoğunluklu kalıyor. okyanusun alt ve üst tarafları arasında, büyük yoğunluk farkı meydana geliyor. planktonların ise, fotosentez yapabilmek için güneş alan yüzeye yakın yerlerde durmaları gerekiyor. ne var ki, besin açısından zengin olan yerler, okyanusun soğuk alt kısımları. bu da planktonların sayılarının azalmasına neden oluyor. keşke insanlar geberse de bunlar ölmese demek istediğim, faydalı yaratıklardır.
  2 ... serbest radikal
 8. 8.
  sürekli crabby patty'nin formulünü çalmaya çalışan çük kadar bir yaratıktır bu. acıyasınız gelir.
  ... double cross
 9. 9.
  balina maması.
  o kacaman hayvanın bu zibidikcik canlıcıklarla beslenmesi ne kadar da acayiptir, ironiktir insan "hep bana! daha da daha da!" diye inlerken bastıbacaklığıyla...
  1 ... upsy daisy
 10. 10.
  adli tıpta, suda(göl, ırmak, deniz vs.) bulunan cesetlerin ölüm şekillleri(örn. suda mı boğulmuş yoksa öldürülüp suya mı atılmış) hakkında aydınlatıcı bilgi veren mikroskopik canlılar.
  4 -1 ... beatleboy