1. ?.
  sinema tarihinin gelmiş geçmiş en kötü filmi olarak anılan, benim internetten indirmek için 8 ay beklediğim berbat film.
  ama vermek istediği mesaj ile bence çok haklı olan film.

  -----spoiler-----
  dünyalıların gelecekte evreni yokedebilecek güçte bir silah icat edebileceklerini bilen uzaylıların insanlığın bu silahı icat etiklerinde kesin kullanacaklarını bildiklerinden dünyayı yok etme çabaların anlatan film.
  -----spoiler-----
  ... ze(k13
 2. ?.
  ed wood ne bulduysa koymuş filme uzaylılar, zombiler, drakulalar.. parasızlık yüzünden çok kötü şartlarda çekilmiş ama yine de bu, filmin bu kadar kötü olmasının tek mazereti olamıyor. hemen birkaç örnek verelim; mesela mezarlıkta bir sahne var, gece uzaylılar mezarlığa iniyor, zombiler çıkıyor vs bu arada olaya şahit iki tane çiftçi var. kamera çiftçilere dönüyor o anda ama çiftçiler gündüz vaktinde. filmin başrolünde (yanlış hatırlamıyorsam drakula rolündeydi) ucuza mal olması için vaktiyle oldukça meşhur yaşlımı yaşlı bir amcayı oynatıyorlar. o da film bitmeden ölüyor, onun yerine sadece gözleri benzeyen başka bir adamı koyuyorlar. o da film boyunca ağzını pelerinle örterek geziyor. tabaktan bozma ipe bağlanmış ufolar da ayrı bir seyirlik. velhasılı dünyayı kurtaran adam'ın yanında oskarlık kalacağı, geröekten şanını hakeden berbat bir film plan 9 from outer space.
  ... 2000cc
 3. ?.
  fazlasıyla kubrick'in dr strangelove'ına ilham kaynağı olduğunu düşündüğüm film.
  ... guilt and regret
 4. 1.
  uzaylıların dünyayı ele geçirmek için uyguladıkları ilk 8 plan başarısız olmuştur. filmin isminin de kaynağı olan 9.planı uygulamaya sokmak isterler. bu plan da ise dünyadaki ölüleri canlandırıp insanlara saldırtmak vardır. (bkz: aferin çok iyi düşünmüşsün)
  ... peter panzehir
 5. 2.
  bilimkurgu ya da korku filmi olarak sunularak promosyonunun içine edilmiş film. genre kısmına comedy yazıp bırakacaktın. hayır filmi ciddiye alıp seyrettikten sonra "saçma" diye dalga geçen var, yönetmenin taşak geçtiğini bilmeden.
  ... pickle
 6. 3.
  ayrıca filmdeki sahneler tek kerede çekilmiş.
  maila nurmi (vampira), filmde rol almayı, hiçbir şekilde konuşmamak şartıyla kabul etmiştir.
  ... entelektuel sogan
 7. 4.
  tim burton-johnny depp işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olan ed wood'da nasıl çekildiğine değinilen bir ed wood filmi.

  ed wood filmini izlerken tim burton çok abartmış diyebilirsiniz, ama bu filmi izleyince anlıyorsunuz ki tim burton az bile yapmış.*

  dünyayı kurtaran adam bile bu filmin yanında daha izlenebilir kalıyor.
  1 ... johnnyturhan