bugün

hani bu kardeşiz saçmalığı var ya işte ordan çıkan söylem...
ben ayıramam kardeşim pkk'lıyla kürdü..ayıramıyorum çünkü...o kadar benziyorlar ki...sabah esnaf gece terörist.

çıkıp kendisi diyecek "biz pkk lı değiliz..türk devletine bağlıyız" diye..diyorlar mı? hayır...

o zaman alayı teröristtir benim için ve bu işin tek çaresi israil yöntemidir.o kadar.
pkk lıyla kürdün ayrılması gerektiğini bilmeyen yazarın düşüncesi. şimdi ben kürt kökenliyim ve türkiye'ye sonuna kadar bağlıyım. sen tutup da beni o şerefsizlerle aynı tutuyorsan, kusura bakma kardeşim; ama sorun bende değil sende. araştır, öyle konuş emi. her kürt pkk'lı değildir.
evet bravo, madalyalar gelsin. 30 yıldır söylenen şeyleri tekrarlayarak çözüm bekleyenler ne umuyorlar anlamış değilim.
tipik bir ulusalcı söylemidir.

dinle diyanetle alaksı olmadığı için dinin bağdaştırıcı özelliklerinide bilmez. bu zihniyete göre türkiyede ancak 40 milyon civarı saf türk çıkar.
bazı şeylerde ayırmak mümkün değildir bi şeyleri buda öyle. türkiye'yi vatanı gibi gören kürtlerde var çok az da olsa ama ayırmak mümkün değil işte malesef. sırf bi kaç kişi var diye bunlara göz yumacak halimiz yok.
geyik değildir, bir gerçektir.
pkk'lıyla kürtleri ayırmak zorundayız.
pkk'yı desteklemeyen kürtler oldukça fazla.
benim kürt kökenli olan dostlarımın hiç biri pkk'yı desteklemiyor.
kaldı ki, pkk'nın hepsi kürtler'den oluşmuyor, pkk'nın içinde almanlar, fransızlar bile var.
onun için pkk ile kürtleri ayırma bilincine varmalıyız.
bu bilinçten yoksun olanlar, türkiye'de şiddetin devamını isteyen, çözüme hiç bir katkı sağlayamayacak zavallılardır.
bu ülkede 15 milyon civari kürt var. yaklaşık 3'te 1'inin pkk sempatızanı olduğu gerçek, bunu bdp'nin aldığı oy oranından görebiliriz.
apo nun hücresi 15 cm küçültüldü diye 1 milyon kürt diyarbakır'da yürüyüş yaptı...

10 tane kürt görmedim "pkk bitir bu kahpelikleri" diyen...

30 yıldır kan akıtanlar farklı söylemler beklemesinler...

jj rousso mu demiş dünyadaki hiçibr özgürlük bir damla kandan daha değerli değildirdiye...

önce kahpeliği keseceksin..sonra farklı söylemler gelecek.
yapmamız gereken ama yapamayacağımız şeydir. çünkü ben şu klavye delikanlılarını saymazsak -ki onları gerçek hayatta tanımıyorum- bu zamana kadar bir tane kürt tanımadım. "pkk yı destekliyorum" diyen. sorsan kimse desteklemiyor. lan peki o zaman kim destekliyor bunu amına koyayım. kimin oğlu kızı çıkıyor lan dağa? çerkesin mi, lazın mı, trakyalının mı?

zira pkk, insanların tek başlarına iken dile getirebildikleri bir şey değildir. çünkü dibine kadar yalnıştır. dibine kadar çamur ve bataklıktır, lağım çukurudur. ancak işin içine sürü psikolojisi girince desteklenir pkk. (bkz: bastırılmış duyguların dışavurumu) ha bu dava satmak değil midir? kalleşlik değil midir? evet, sonuna kadar, dibine kadar, hava deliği kalmaksızın kalleşliktir. bir kere ölüyorsan dava için öleceksin arkadaşım. dünya üzerinde davanı savunan tek kişi sen kalsan dahi delikanlı olup "evet, ben pkk lıyım veya pkk yı destekliyorum" diyeceksin. biz böyle öğrendik. ama bunların dağdaki teröristi bile jandarmanın eline geçtiği ilk saniye satıyor mensubu olduğu oluşumu. diğerlerinden ne beklersin ki?

o yüzden kürtler bizden onları pkk dan ayırmamızı bekleyeceklerine bize bir işaret versinler aynı kefede olmadıklarını, dağdaki köpekten farklı olduklarını kanıtlasınlar. biz de ona göre davranalım.

özet: bu ülkede ödüllü yazar polise silah sıkıp 3 polisi şehit etmiştir. nasıl ayırabilirsin?
hakkari'de, şırnak'ta, son 2 seçim ve 1 referandumda %80-90'lara varan malum oylardan sonra, şöyle bir sorgulanması gereken konudur.
Sen hiç kürt şehit vermedik mi sanıyorsun!

(bkz: öküze beyin verirsen böyle olur allahım)
imkansızdır. lan nasıl ayırcan? pkk'yı lanetleyen kürt mü var? hepsi bu savaş bitsin, barış yolu aransın, apo piçi serbest kalsın, özerklik isteriz, vergi vermeyiz. bu tabiatını siktiklerimi nasıl ayırcaz? bütün sempatizan piçleri imha etmek lazım. önce taş atan küçük piçlerden başlayarak, büyümeden kafalarını koparmak şart!
ayrımı biz değil kürtler yapmalıdır bu saaten sonra. madem müthiş vatanseverler, çoğu pkk yı desteklemiyor, pkk yı destek mitingi kadar büyüklükte bir pkk yı protesto mitingi yapsınlar da görelim.

dediğim gibi biz değil kürtler yapacak artık ayrımı. iş bizi aştı.
Gerçekten ayırmak gerekir çünkü ciddi bir sorun bu. Ege bölgesinde mesela binlerce kürt var ve milliyetcilik ırkçılık yaparak sadece onları kızdırırız.Kürt inadı diye bir söz var ve çok doğru bu. Ayrıca bir düşünelim,diyelim ki Almanyadaki türklerden hırsızlık yapanları var,almanlar türklerin hepsi hırsız dese hoş olur mu?tabii ki olmaz.
(bkz: pkkyı lanetlemeyecek kürt benim kardeşim değildir)
geceden ılık sodalı suya yatırın sabaha ayrılır.
yarın van'da, diyarbakır'da, Siirt'de bir miting yapılsın terör kınansın, "kardeş kanı dökülmesin" desinler, balkonlarına, camlarına bayraklar assınlar. zira artık ayırmak pek mümkün olmuyor.

biz gene doğurduklarınıza bakar, elektrik faturalarınızı öder sizi yeşilkartsız bırakmayız yeter ki insan olun...
sen bugün pkk ile kürtleri ayırmazsan yarın avrupalı at eşek siken türkleri senden ayırmaz, çocuğa tecavüz edeni senden ayırmaz falan filan. genellelemeler bumerangdır evlat ve gün gelir senin götünde de bir yara açar...
pkk ya destek vermeyen kürtler çıkıp bunu söyleyecek...15 cm için milyonlar yürüyebiliyorsa "türkiye benim devletimdir" demek için de çıkıp yürüyecekler...
pkk ya bu olağanüstü kürt desteği olmasa birgün barınamaz...

ispanya'da baskların eta terör örgütü nün yaptığı katliamlar sonrası çıkıp 1.5 milyon kişiyle yürüyüp, "yeter artık biz seni desteklemiyoruz" demesi gibi...

nerde şimid eta.yok...
pkk var..çünkü kürtler pkk yı destekliyor...sen bunu yok farzedersen, siirte roketatarın nerden geldiğini söylemen lazım...

kuzey ıraktan eşek üstünde mi geldi o roketatar oraya..

hayır..zaten birilerinin evindeydi...

bu ülkede 1984 eruh baskınından önce kürtlere yan gözle mi bakılıyordu..

çıkıp özeleştri yapacaklar..diyecekler ki "bin tane etnik köken varken, niye sadece bize bu düşmanlık.."

çünkü siz tarlaya kötü tohum ektiniz...düşmanlık mahsul verdi.
çatışma sırasında son ölen korucu'nun kürt oluşuyla çoktan bunun kanıtlanmış olduğu gerçeği. sevgili başlığı açan kişi.
bir ırkçı bir Türk olarak söylemeliyim ki geyik değildir gerçektir. PKK ile kürt farklıdır. PKK'nın yarattığı rahatsızlıkla Kürtlerin yarattığı rahatsızlığın kesiştiği noktalar var olsa da PKK'nın saldırıları Türk- Kürt çatışması değildir. Geçenlerde bir masada denk geldiğim PKK denen kalleş örgütten ayrılma eski bir PKKlının konuşurken dayatmaya çalıştığı şey "türk-Kürt" çatışmasının varlığı idi ve tartışmayı hep o yönden yürütmek istemişti, tabi yerler mi? istediği kadar okumuş etmiş olsun yemezler, bu tuzağa düşmezler.

Bunlarla beraber Kürtlerin verdiği rahatsızlığı "Terör yapmasınlar, devlete aidiyetlerini belirtsinler yeter" diye görmezden gelirsek yanlışa düşeriz. Kürt demek doğudan batıya göç etmiş, lakin göç ederken ilkel adetlerini, cehaletini de şehirlerimize getirmiş varlık demektir. Kürdün PKKlı olmayanı, devlete bağlılığını sunmuş olanı da ilkeldir, kızlarını satarlar, satamazlarsa döverler, bilinçsizce ürerler, yerleştikleri mahallelerde şehir yaşamıyla alakasız bir şekilde yaşarken rahatsızlık çıkartırlar. feodalitelerini şehirlere taşılar. Yani bu kürtler terörist olmasa da maganda olur, apaçi olur. Terörü bitirsen de bu magandalıkları, apaçilikleri sorun çıkartır.
bazı oruspu çocukları yine genelleme yapıp, hassasiyetimizi sorguluyorlar. ben kürdüm hemde saf kürdüm. yalnız o gün ölenlerin acısını bir çogunuzdan daha çok içimde hissettim. gözlerim doldu binlerce kez lanetledim kaldı ki ben değil ailemde lanetledi. şimdi böyle bir oruspu çocuğu çıkıp bana yauw siz kürtsünüz, yauw siz öldürdünüz bilmem ne derse onun tüm sülalesini sikerim. adam olun genelleme yapıp hassasiyetimizi zorlamayın. ben size binlerce insan bulurum bu olayları lanetleyen. lakin yürüyüş yapılsın diyen adamlara sesleniyorum. Pkk yı destekleyen adamların kaybedeceği bişey yok göze herşeyi almışlar. kaldı ki burda pkk yı lanetleyen bir yürüyüş tam tersi bir etki gösterecek arada ki mesafe daha da artacak, hassasiyetler zorlanacaktır. öyle götünden yürüyüş yapın diyenler, siz oturduğunuz yerde götünüzü büyütürken böyle bir yürüyüşte 100 lerce insan linç edilebilir. çözüm bu değildir. çözüm sağduyudur. bu tür olaylar sanmayın ki pkk yı güçlendiriyor. kürtlerin gözünde her geçen gün daha da değer kaybetmektedir. bu tür olaylar kendini bilen kürtle, türkleri birbirini yakınlaştırmakta acısını paylaştırmaktadır. o yüzden rica ediyorum, sağduyulu davranın yazdığınız yazılarda genelleme yapmaktan kaçının en azından böyle düşünen kürtlerin olduğunu bilin.
faşist söylemi...

bir elmada kurt çıktı diye bütün ağacı kesmek mi gerekir?

üstteki entrylerin çoğunu okudum da gerçekten kürtlerin alayını pkk ile eş tutan, üstüne bunları rahatlıkla söyleyebilenler var. sen nerden biliyorsun ki bütün pkk lı elemanların hepsinin soyunun kürt olduğunu bir kere? sen onların içinde hiç mi türk yok sanıyorsun?

pkklıyla kürdü ayırmalıyız diye bir geyik yoktur. pkk ile kürdü ayırmak gerekir. geyik değildir bu bi gerekliliktir.
her gün şehit haberlerini izlerken ana avrat pkk ya söven, bu ülkede askerlik yapmış kürtler tanımasam inanabileceğim tespit olabilir ancak doğrudur kürt ve pkk lı ayrılmalıdır.
pkk terör örgütüdür, her türk aynı partiyi desteklemediğine göre, her türk faşist ya da komünist olmadığına göre her kürt te pkk lı olmak zorunda değildir. ten renkleri, aksanları, saçları, kaşları birbirine benzeyebilir ama siyasi görüşleri değişebiliyor. her kürt pkk lı olsaydı en başta askere alınmazlardı.
geyik değil mantık kapsamı içerisindedir.