bugün

şu an yaşanan olaydır. sırf evet oyu almak için buda akp nin bir oyunudu. bdp yi boykotçu olarak gösterdi son ana kadar ama durum daha gün geçmeden ortaya çıktı. pkklılar evet çıktı diye kutlama yapıyorlar, özerk kürdistan yakındır diye bas bas bağırmaya başladılar.
http://www.milliyet.com.t....2010/1288222/default.htm
hayır cıksaydı da aynı kutlamanın olması muhtemeldir.
bunları becersen de aha özerk kürdistan der bu pkklılar.
bazı partilere "pkk tarafındalar, hepsi hayır oyu atacak" diyenlerin oturup uzun uzun düşünmesi gereken bir kutlamadır.
yalan kutlamadır. zira pkk nın nüfuz ettiği bölge halkı boykot etmiş, diğer kısım oy kulanmıştır.

ulusalcı kesim doğudaki ezici oy oranını hazmedemiyor, görmüş olduk.
bölücü bir oy çıktığı için normal olan kutlamadır.
yanlış bir başlık ifadesidir, bdp eşbaşkanının cnn türk de dediği gibi, ki haberde de aynısını diyor, boykotu kutlamışlardır...

haberi böyle yorumu için de
(bkz: aptal olmak)
zaferlerini, ozerklige bir adim daha yaklasmalarini kutluyorlar. sonraki hedef tam bagimsizlik. sam amca oyle istiyor.
kendileri eveti değil doğudaki boykot oranını kutlamaktadırlar. ama bizim yazarlarımız bunu algılayamazlar.
yahu senin askerin polisini gidememiş sandığa hakkaride %7si oy kullanmış sadece. hala ne birliği ne oyunundan bahsedilir anlamıyorum.

sonuçlar ortada koskoca evet çıktı efendim. boykot olmasaydı %10 daha fazlada evet çıkardı. hazım problemi yaşayanlara soda önerilir. hem içimi iyidir. hem de kapağı.
eğer bu bdp evet dediyse gerçekten boykot etmediyse benim gözümle şahit olduğum bir takım kürt insanlar okulun önünde sabahtan akşama acaba bizden biri gelip oy atacakmı veya atacaklar kimler diye niye bekledi hadi onu geçtim evet çıkmasını isteyen kaldı ki en büyük istekleri olan özerk devletin kurulmasına yardımcı olacak bir pakete neden evet demesinler mantık lütfen.
güneydoğu da boykot kararının uygulandığını görmeyen birisinin inanabileceği kutlama.
boykot edip evet çıktığı için kutlanılan kutlamadır.
2 milyon oy aldı adamlar tabiki kutlayacaklar... chp gibi bir partinin başkanı da oy veremeyerek örtülü destek olmuştur bunlara...
haberi götüyle okuyan kişinin çıkardığı manadır. yoksa pkk evet sonucunu değil boykotun etkili olmasını kutlamışlardır.
(bkz: pkknın referandum sonuçlarına kutlama yapması)
ben ne demiştim. saate bak usta kafana göre yazma sağa sola.
boykot oranı için kutlama yapılmasından kaynaklı yanlış bilgilendirme çabasıdır.

şimdi buradan şöyle br sonuca varmak istiyor sanırım arkadaş, pkk evet çıktı diye seviniyor özerk kürdistan diye çığlık atıyor demek ki akp ile pazarlık yapıldı, akp bunlara özerklik verecek, ulan nerenizle algılıyorsunuz mevzuyu merak ediyorum.

boykot oranı kürt illerinde çok yüksek olduğu için kürtler kutlama yapmaktadırlar. hepsi.
evet değil, boykot kutlamasıdır. sandığa gitmeyen oyların çoğunluğunu görüp, "bsürü kürt var biz devlet olak" nidaları ile zafer kutlamışlardır.

yeter 2 gündür evet veren herkesi akp li yaptığınız.
halkın %70 i boykot yaparda , kalan %30 u oy kullanıp evet derse bu pkk nın istediği değildir , halkın istediğidir. pkk istediği %70 boykotu uygulamıştır.

dolayısı ile pkk evet i kutlamaz , cezalandırır. doğuda kaç kişi oy kullanmayacaksınız diye tehtit edildi? , kaç olay çıktı?

sonuç olarak evet çıkmasını hazmedemeyen postalcılarımız "ehe ehee pkk lılar evet dedi" diye kendi kendini avutmaya çalışıyor , ama matematiği olan 5 yaşındaki bir çocuk bile pkk nın boykot istediğini , bunu da aldığını görür.
doğu da katılımı ve evet i engellemek için pkk bir takım sözlük yazarları gibi kıçını yırtmıştır.
hezimetle bile mastırbasyon yapmanın bir anlamı yok.
boykotu kullamak ile eveti kutlamak arasındaki farkı anlayamayan heyezandır.