bugün

zamanında talih kuşu kafaya veya bedenin herhangi bir noktasına sıçınca alınırdı.
fakat (bence) asıl sebep o dışkının bizi ıskalaması olmalıdır. kocaman dünyada küçücük bir ihtimalle kafamıza sıçılması gibi talihsizlik olabilir mi?
(edit: edat)
Yılların güzin abla müdavimi olarak , talih kuşunu kovalamak olan sebeptir. 37 yaşında , evli ve bir çocuk sahibiyim. Dedemler 1983'te sivastan kopup taşı toprağı altın olan istanbul'a gelmişler. Rahmetli dedem pokerden köydeki son tarlaya kadar kaybetmiş , babam da kızıp dedeme demiş ki:" başlarım lan pokerine ben piyango eksperi olacağım" demiş. Dedemle babam kavga kıyamet dövüşmüşler. 3 gün sonra da yeni yıl var. Babam, hışımla çıktığı evden taksime atmış kendini. O meşhur güzin abla da oradaymış. Almış hemen babam da bir bilet , koşmuş gelmiş eve. Oturmuşlar sonra radyo başına , yeni yılda şanslı rakamları dinlemişler peki ne çıkmış biliyor musunuz ? Bir nane çıkmamış. Evde sonra kavga kıyamet. Benim ki babadan gelen bir gelenek. Çıksa da , çıkmasa da piyangocuyum ben. Bu sene ben de ama hissediyorum. Milyonlarım, milyoncuklarım olacak.