bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    anka ekibi'nin pardus'dan ayrılarak oluşturduğu yeni proje. duyurusuna http://www.ozgurlukicin.o...-calismalar/25455/?page=1 adresinden ulaşılabilir. bakalım nasıl olacak.
    1 ... hitman
  2. 2.
    Pardus, isim hakkı tübitak'ın kontrolünde. Tübitak, her zaman ki gibi kendini düşündüğü ve dava açma riski olabileceği için bu çatallanma oldu. Pardus kurumsal, debian tabanlı bir türev olarak hayatına devam ediyor; ama çıkacak sürüm ne olur, nasıl etki eder ? Hala kesin olmasa da. Tanıtım reklamları vb. gibi pazarlama stratejisini düşünen tübitak, topluluğun kendi çabalarına dava ile cevap vermesi muhtemel.

Pisi linux, ismi biraz tartışmalı. Daha akılda kalıcı ve insanların hafızasında yer edinebilecek bir isim verilse daha iyi olurdu. Ama pisi linux ile yola devam. Tübitak, kendi işlevini yapamıyorsa bari işini yapanlara engel çıkarmayı bırakmalı.

Pardus anka ve pisi linux yine yollarına devam ediyor. Muhtemelen Ubuntu ve linux mint gibi aralarında ufak farklar olabilir. Esas sıkıntı, iki farklı versiyonu çıkartabilecek kadar geliştirici, destekleyen kitle var mı ?
    ... eroltastansonraenkotuadam
  3. 3.
    indirmeniz için, kalıp iso dosyası yayımlanmıştır. indirerek ve sonuçları söyleyerek, geliştiricilere destek olabilirsiniz.
    ... eroltastansonraenkotuadam
  4. 4.
    ilk kararlı sürümünü sonunda duyurmuş biricik dağıtımımızdır. Uzun çabalar sonucu bir hayal gerçekleşmiştir.
    1 ... ayyash07
  5. 5.
    32 bit'e uyarlanmamıştı en son.
    ... cortx1
  6. 6.
    1.2 versiyonu çıkmak üzere olan yerli işletim sistemi.
    ... sadis filozof
  7. 7.
    1.0 sürümünü laptopta kullandığım dağıtım. Hafiften sapıtıyor gibi.
    ... okuz marsli
  8. 8.
    Takipdeyim mintten kolay vazgeçecegimi sanmiyorum ama.
    ... ikaros
  9. 9.
    Logosunun oldukça itici olduğu 1.2 sürümü çıkan türk malı distro.
    ... busy doing nothing
  10. 10.
    Dağıtım yerine ben de özgün işletim sistemi olmasını isterdim ama böylesi daha iyidir şuan. Öteki türlü olsaydı kazık çok olurdu gibime geliyor. Pisi Linux'un simgesini de adını da seviyorum. Sevimli yapmıştır.
    ... buzulkusupenguen