bugün

Ahaha süper lan gibi Emre Aydın fanlarının hiçbir zaman anlayamayacağı süper ötesi oluşum.
(bkz: Pink Floyd şarkılarını çözmek)
(bkz: high hopes)
(bkz: set the controls for the heart of the sun)
müziğin ve sahne performansının yönünü değiştiren nadide grup. syd öncesi ve sonrası diye ayırabileceğimiz gruptur.
öncelikle (bkz: sözlük yazarlarından aforizmalar)
''waspı dinleyebilmek için , pink floydu anlayabilmek gerekir'' bir arkadaş ekolü . Modern müzik yapan birçok grubun etkilendiği , herkesin sevmek zorunda olmadığı ; bana göre çok iyi grup.

tanım:yurdum ''rakçı'' gençlerinin bilmediği , dolayısı ile sevemediği grup. (bkz: nating els madırs metalcisi) (bkz: ölümüne rock) (bkz: rock forever ekolü)

ayrıca (bkz: genelleme yapmak kötüdür) Bu da bir genellemedir.Burda yazanların doğruluk payı yoktur...
(bkz: müzik)
syd barret'in yokluğunda patlama yakalamış önemli bir ingiliz müzik grubu. şarkılarındaki politik unsur zihin karışıklığı yarattığı gibi sonsuz bir aydınlanmayı beraberinde taşır. grup üyelerinin yaşlandıkça birbirlerine girmeleriyle şarkıların etkileyici kalmış, yaratılan popüler ambiyans yönlendirelememiştir. özellikle ayın arkasındaki karanlık konusunda sevenlerinin sürekli geyikler yapmasının sebebi de budur. şu anda dünyanın herhangi bir yerinde özellikle hepsi olmasa da bir şarkısı mutlaka çalınmakta ve icra edilmektedir.
bütün herşey bombok olduğunda. işten kovulduğunuzda (aslında siz istifa etmişsinizdir), sevgiliniz sizi adam yerine bile koymadığınız birisiyle aldattığında, abiniz arabasını sizden çok sevdiğinde, banka alacak için peşinize düştüğünde... ...öz annenizin bile size aslında hiçte güvenmediğini anladığınız anlarda sinir sisteminizde ilaç etkisi yaratacak olan üç beş dahi adamın ortak adıdır.

reçeteyi veriyorum.. yaz!

pink floyd plağı, ordofon dj-s iğneli, mk 9210 ıı turntable'a yerleştir. borç harç ile paraya kıyıp alacağın, el yapımı ve lambalı kulaklık amplifikatörüne; akg* marka kullaklığı bağla... yatağa sırt üstü uzan.. sigaranı yak... ve uç.. uç... uç..... uuuçç..... evet... gayet kuuuull... kuuuğğuuuu g i b ii... uuuuuuççç....

başlangıç için tavsiye:

Atom Heart Mother: Father's Shout/Breast Milky/Mother Fore/Funky Dung.
(bkz: high hopes)

edit akbayram: beğenmemek hakkınız ama böyle bir entrynin neden eksilendiğini anlayabilmek normal düşünen insanlar için pek zor..
bence fazla abartılan bir grup. öyle muhteşem bir numarasını göremedim. şimdi denecek bana süper gitaristleri var. adam nota bilmiyor doğru düzgün..
insanları müzikle tanıştıran çağın açıcısı. gerçekten ne kadar iyi olduklarını bilmek zaman zaman sizi hayata bağlayabilir, zaman zaman da bunun tam tesini gerçekleştirebilir. hülasa insanüstü durum.
bir insanın hayatını, umutlarını, isteklerini, zevklerini kökten değiştirebilecek müzik ilahlarının bir araya gelerek, yapılmamışı yaptığı, devrim yarattığı müzik topluluğu.

tek tek grup üyelerini övmek, onlara teşekkür etmek, hayatlarını, yapıtlarını anlatmak isterdim ancak bu yetiye sahip bir insan olduğunu düşünmüyorum. kelimelerle anlatılabilecek bir olgu değil çünkü pink floyd. basit bir olgu değil.

pink floyd'la ilk tanıştığımda toydum ve şimdi dönüp baktığımda o günlerde dinlediğim şeylere müzik demeye dilim varmıyor. dedim ya, hayatımı değiştirdi. dünyaya bakış açım, düşüncelerim, zevklerim, hepsi değişti. ne dine yönelmek, ne bir politikaya gönül vermek, ne de bu tarz bir aktivitede yer almak, bende pink floyd'dun yarattığı etkiyi yaratamazdı. çünkü onlar, bu olgulardan da üstündür bence. delilik ile dahilik arasındaki çizgiyi almış, buruşturup çöpe atmıştır bu topluluk. çünkü hem deliliği hem de dahiliği çok ama çok iyi biliyorlar, bu bir gerçek...

you lock the door,
and throw away the key.
there's someone in my head,
but it's not me.

(bkz: sanat)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.