bugün

Bir süredir reklamını gördüğüm bebek bezi. Dikkatimi çeken konu dünyanın ilk akıllı bebek bezi olarak tanıtıyorlar kendilerini. Meraktan biraz araştırdım istanbul Cerrahpaşa üniversitesi ile Pine markasının ortak çalışmasıyla üretilmiş. Anladığım kadarıyla proje uzun süredir üzerinde çalışılıyormuş bu ay içerisinde eczanelerde ve Migroslarda satışına başlanmış. Akıllı olan tarafı ise bebek bezinin ortasındaki şerit pembe renk aldığı zaman idrar yolu enfeksiyonu riski var demekmiş bu sayede hem erken tanı hemde gereksiz hekime başvurma mevzusuna çözüm üretmişler. Bir baba değilim ama beni gururlandırıp sevindiren konu bir Türk markası ve üniversitesinin bir buluşda bulunup bunu dışarı ihraç etmesi…
benimde ablamın kullandığı bebek bezi ilk çocuklarında kaç kere hastanede ellerinde torbalarla bekleyip eziyet çekmişlerdi. Bir anne baba için çok yararlı bir buluş olarak düşünüyorum.
bu aralar çok sık reklamına denk geldiğim, ülkemizden çıkmış bir buluş bir evlat sahibi değilim ancak bir çok ebeveyn olumlu yorumlar yazıyor sağlık açısından ülkemizden bir buluş çıkması gurur verici.