dere otlu poğaçaların içinde klasik peynirli poğaçalara göre daha çok peynir oluyor.
ya da kaşarlı poğaçanın içindeki kaşarın yetersizliği. fark etmiyor.
beter olsun
Mikroskop ile görebilirsin.
peynirli poğaçalar sade poğaçadan daha sade!
Varlığı da yokluğu da bir olan peynirdir.
Evde yapınız, poğaça gibi bir materyal için ekonominizin bir kısmını tarumar etmenin hiç bir açıklaması olamaz.

Bizim insanlarımız hem kurnaz hem de yeterince temiz değil.
çoğu pastahanenin peyniri poğaça hamuruna uzaktan gösterdiği içine koymaya tenezzül etmediği durumdur.
ama bazı yerler var ki peynirli poğaçası için cinayet işlenir o derece...
Miktarı tam olarak tıbbi tahlillerde ki eser miktar kadardır.
adı var kendisi yok
Tam olarak bu

görsel
Şimdi kendimizi kandırmayalım. Bu pogacayi herkes sade poğaça kalmadığı icin alıyor.
Poğaçayı ikiye böldüğümde bu peynirin hakkını nasıl öderim ben diyerek yiyemediğim çok olmuştu.
Sonra poğaçayı bıraktım zaten gastrit reflü falan.
Peynirl poğaçayı kendiniz yaparsanız çözülecek olan sorundur.
peynir koklatılmış poğaca onun asıl adı. sadece kokusu var anasını satayım *
poğaçayı adli tıpta teste yollarsanız içine peynir koyulmadığı sadece peyniri sürttürüp geri çekildiğini anlarsınız.
Çoğunluğu, sütünden peynir yapılan ineğin yediği samanın buğdayından yapılan un ile elde edilmişçesine poğaçalardır.
O kadar uzaklar birbirlerine.
Canım denizli de deniz mi var bu da öyle bir şey işte. .
Geçtiğimiz aylardan birinde, bir gün cevahir avm civarlarında poğaça aldım, seyyar satanlardan.
Dedim ki, “abi sade istiyorum”.
Baktı, göz yordamıyla inceledi hepsini,
“Abla sade yok, peynirli vereyim mi?”
Eh dedim, olur.
Verdi.
içinde peynir varsa corona bana bulaşsın öyle bir sade poğaçaydı.
Teşekkürler.
Pattisli daha güzeldir. Hem içinde bol bol pattis olur.
Peynir aromalı.
Peynir değil o kaşar loru. Arada 7-8 lira fiyat farkı var. Adı peynirli. Esasında lorlu. Poğaça da börek de. Tıpkı kıymalı böreğe kafa kıymasıyla soğanı doldurdukları gibi o da gıdımla zaten. Patatesli olanı candır.
Bazı yerlerde koklatarak üretiliyor.Ona göre fiyatı da ucuz oluyor bayağı hamur topu yiyorsun.
Sade poğaça ile arasında 50 kuruş fark vardır. Zerre kadarı 50 kuruş eder. Günümüzün beyaZ altınıdır.
Peynirli poğaçadan poğaça çıkarsa şükredin.