bugün

you spin me right round şarkısıyla dünyayı sarsan ondan sonra geçirdiği estetiklerle kendine yazık eden sanatçı.
57 yaşında hayatını kaybetmiştir.

http://www.sabah.com.tr/m...e-burns-hayatini-kaybetti
Maalesef kalp krizi geçirerek aramızdan ayrılmıştır. O kadar cerrahi operasyon, o kadar ameliyat çok bile dayandı demek doğru olur.

Gençlik resimlerine baktığınızda gay olsun olmasın niye böyle bir şeye kalkıştığını düşünüp hayret ediyorsunuz. Kızlar veya gayler için fark etmez seksapeli yüksek, yakışıklı, karizmatik bir insanmış. Sahne hakimiyeti de şimdiki hormonlu bebeleri donunda sallar cinstenmiş. ilk başlarda heyecan ve umutla başlayan cinsiyet değiştirme yolculuğu sonradan herhalde alışkanlığa dönmüş en nihayetinde de bir bağımlılık olmuş. Son zamanlardaki halleri hilkat garibesi gibi, intihar etmemesi bile mucize.

Bu ölüm bir şeyi daha artık net bir şekilde ortaya koyuyor: 60, 70, 80 ve 90 lardan kalan devasa yetenekler birer birer ayrılıyor aramızdan. Ne yazık ki 2000lerden ve 2010lardan bunların yerini doldurabilecek yaratıcılıkta sanatçı, şarkıcı, şov insanı ne derseniz deyin çıkmıyor. Var olanlar, seslerini duyuramadan kakofoni halini almış müzik ve şov dünyasında kaybolup gidiyorlar veya pes ediyorlar. Ekranlar, plak şirketleri 13 14 yaşlarındaki hormonlu kızları ve zencileri tavlayabilmek için kaliteyi düşürdükçe düşürüyor. Bir on yıl sonra herkesin müzikten tiksineceğini ve büyük bir devrimin gerçekleşeceğini düşünüyorum çünkü bu kalitesizlik, bu zevksizlik, bu görmemişlik devam edemez.

Huzur içinde uyu Pete.
görsel
bir insan kendini nasıl bu hale getirir diye düşündüğüm ve yakın zamanda kaybettiğimiz kişi.
akla geldikçe hüzünlendiren reis.

yahu bok mu vardı o kadar ameliyat olacak? bir noktada doktorların "yok abi yapmıyoruz ameliyat ölecen yoksa" falan demesi gerekmez miydi? bilemiyorum. kendine gerçekten yazık etmiştir. bir insan neden kendine bunu yapar? anlamak güç. onun düştüğü bu durum beni de korkutuyor, insan bir türlü hayattan tatmin olamadığında nelere başvuruyor bunu görüyoruz. umarım biz bir gün zengin olursak * onun kadar sapıtmayız.

not: sapıtmaktan kastım eşcinsel olması değil. eşcinsel olsun yine, lafımız yok. ama o yaptığı ameliyarlarla kendini yaratığa çevirmiştir. hiç ameliyat olmadan direkt kadın kılığına girse daha çok kadına benzerdi. evet. *
güncel Önemli Başlıklar