bugün

halk arasında "penis kırılması" şeklinde geçer. lakin daha doğru kullanımları, penis fıtığı ya da penis yırtılmasıdır.
(penis aslında tam olarak kırılamaz, çünkü kemik dokusu barındırmaz)

vaka, penisi saran ve, üre ve sperm yolu olarak vazife gören "corpus cavernosum urethrae'nin"(*) ve erekte olan "corpus cavernosum penis"(**) adlı dokunun ağır bir travma sonucunda hasar almasıyla meydana gelir. bu travma oldukça nadir görülür ve sadece erekte olmuş bir peniste meydana gelebilir.

genel sebebi cinsel ilişki esnasında kadının kendini geri attığı ya da dengesiz olduğu pozisyonlardaki dikkatsizlikler olmasına rağmen, özellikle orta doğu ülkelerinde erekte olmuş bir penisin ereksiyonunu düşürmek için yapılan müdahaleler de olabilir.

doktor tavsiyesidir: gaza'da gazi olmamak için, beli iyi kavrayın.

(* penisin alt kısmı)
(** penisin üst kısmı)

(kaynak: http://www.emedicine.com)
erkeğin, cinsel organıyla güreşirken veya cima ederken başına gelebilecek en kötü şey. az önce kırdım, ordan biliyorum * dikkatle kullanınız.
(bkz: iş kazası)
en zevkli kısmı alçıyı imzalatmak olan durum.
öyle her ufak acıda ve şüphede korkulmaması gereken bir kaza. gerçekten meydana geldiğinde acı kıvrandırıcı seviyede olur (eğer bir çeşit ağrı kesici etken mevcut değilse -dopaminden başka), ereksiyon uzun bir süre geri gelemeyecek şekilde ortadan kaybolur.

kolay kolay korkulmaması gerek diyorum çünkü sarsılmadan durabiliyorsanız, hissettiğiniz sıcaklık ve hafif acının kaynağı biraz zorlanmıştan ileri gelir büyük ihtimalle. bir süre dinlendiğinde bir şey kalmaz, sapasağlam durursunuz.

hemen bir merak edip ereksiyona geçmekle de uğraşmayın. sonuçta psikolojik tarafı da olan bir olay. biraz şakaya vurup unutmak en iyisi. nasılsa birkaç saat sonra çanlar yeniden çalacak.

ek olarak, uzmanlar, üstte olduğu pozisyonlarda alttakine "çok agresifleşmeyin" diyorlar. yer gök ve yatak yayları çatırdamak zorunda değil. abartmayın.
rontgen filmi boyledir;
http://bp3.blogger.com/_n...1600-h/penis_fracture.jpg *
efenim olay aynen soyle cereyan etmistir:
yagiz anadolu delikanlisi kisa bir tur için grupla beraber brezilya'ya tesrif etmistir. bende nacizane rehberleri oluyorum. neyse gunduz truistik yerler gezildikten sonra sira gece can alici noktaya yani çilgin brezilya kizlarina gelmistir.
kurbanimiz yagiz delikanli mankenlere tas çikartacak bir hatun tavlayip otele goturmustur. tabi burada yagiz delikanlida lisan olmadigindan butun tercume tarafimdan yapilmistir.(bu arada hatunla sevismeye gerek yok, bakmak yetiyor. oyle boyle degil yani)
gecenin ilerleyen saatlerinde telefonumun obur ucunda inleyen bir ses ile derhal gorevimin basina intikal ettigimde, hayatimin ilk kirilmis çukuyle karsilasma serefine nail oldum.
yagiz anadolu delikanlisi hatunu ustune oturtmus, hatunun yuzu delikanlinin ayaklarina bakar vaziyetteyken, hatunun ileri dogru yaptigi sert bir hamle sonucu, anadolu spor hukmen malup olmustur. çunku degim yerindeyse delikanli dalgayi kokunden bir kursun kalem gibi kirmistir. yapilan tum mudahalelere ragmen delikanli yurda islemeyen ve mosmor bir aletle donmustur. delikanli su anda sadece ayaklarinin arasina iseyebilmektedir. bir adim oteye atis yapamamaktadir.
acayip bir sekilde merak konusu olan durum ise, delikanlinin yurttaki esine simsiyah çuku nasil izah ettigidir.
kissadan hisse: hiç bir zaman kontrolu hatun kismisina birakmamak gerekmis.
(bkz: penisin inceldiği yerden kopması)
bu sorunla gelen hastaların uydurduğu yalanların evlere şenlik olması da ayrı bi keyiftir. tamam dalga geçilmez evet; ama kardeşim sen de ben de biliyoruz nasıl olduğunu. şunlara ne gerek var:
-arkadaşımla güreşirken oldu.
-kapıya sıkıştı.
*
sadece penis ereksiyon durumundayken yaşandığından "arkadaşımla güreşirken oldu." şeklinde yalan söylenmesinin yanlış anlaşılmalara sebep olacağı durum. *
kalitesiz pipişkoların başına gelen şey. ee daha havyar yemeyin, vitamin almayın bakın sonunuz ne olacak?!
hastalar genelde ereksiyon halindeki penis ile yataktan düşme sonucu meydana geldiğini söylüyor. yerseniz.
kısa penis gidip gelme sırasında dışarı fazla çıkar, genel kırılmalar bundan kaynaklanır.
görüntü itibarı ile beslenmesi durmuş ve ölmeye başlamış dokulara benzeyen, acaba alet kangren mi oldu lan korkusu yaratacak kötü bir kazadır.

görsel