bugün

kız ismi.

bir pelin çoğunlukla fesat ve üçkağıtçı olur. tabi genelleme değildir. ayrıca arkadan iş çevirmekte çok ustadırlar, elbette genelleme değil fakat çok dedikoducu olduklarını da eklemek gerek.
haketmedikleri özgüveni taşıyan insanların ismidir. bir de çok vicdansız olurlar bu isme sahip olanlar. sanki kalpleri yok yerinde bir motor çalışıyor gibi.
göz yaşlarımla ve içki kadehlerimle özdeşmiş olan kiz.
bir kıza en çok yakışan isimdir.*

edit: ya allah aşkına, bunun neresini eksileyebiliyorsunuz. sevmezsen sevmezsin arkadaşım.
her ismin mazisi sevilmesinde etkiliyse, hayatıma giren pelin'ler yüzünden sevemediğim isimdir.
hoşlandığım erkekleri elimden alan kızların ikisinin de adının pelin olması nasıl bir tesadüf?
çok konuşur bu ismi taşıyanlar.

bıdı bıdı konuşup, susmak bilmez saatlerce.
ağızlarına vurmak suretiyle katli vaciptir.
ve üçüncü melek boru çaldı,ve gökten meşale gibi yanan büyük bir yıldız ırmakların üçte biri üzerine, ve suların pınarları üzerine düştü, ve yıldızın ismine pelin denilir.ve suların üçte biri pelin e döndü, ve sulardan bir çok insan oldu,çünkü sular acılaştılar.incil bap8-10-vahiy-9.
--spoiler--
o beni sevmez pelini sever
--spoiler--
buradaki pelini oynayan da bildiğin kekomançi yalnız.
sonuna "su" ekleyince son derece anlamsız olan kız ismi. niye sadece pelin değil, pelin ve sunun ne alakası var.
bir kız ismi olduğunu biliyorum ama hiç bu isimde biriyle tanışmadım ve tanışmak da istemem zira çok itici bir tınısı var bunun bu yüzden eminim bu ismdeki kişilerin geneli de itici olsa gerek.
--spoiler--
mor bana gitmez peline gider
--spoiler--
*
genel olarak bu isme sahip kızlar aptaldır.
havalı kız ismi. genelde sarışın olur bu ırk.
ileride anneanne ya da babaanne olacak kızların ismi.
bir nil karaibrahimgil şarkısı. nil'in bu pelin'den çok çektiğini düşünmekteyim, üniversite yıllarında kıskandığı, olmak isteyip olamadığı, hoşlandığı erkeğin aşık olduğu çok havalı bir pelin kesin bu. *

--spoiler--
o beni sevmez pelin'i sever
--spoiler--

--spoiler--
mor bana gitmez pelin'e gider
--spoiler--
(bkz: wormwood)
p. ö - p. s dir. candır, hayattır. herkesin hayatından en az bir kere geçen ve asla unutulamayandır.
kolanya markasıdır.
bir selin değil. kesinlikle değil.
(bkz: pelim)
(bkz: live)
yeşil peri olarak anılan absinthe'nin yapımında kullanılan otun adı.
erkeklerde, kızın tipine dair büyük beklenti yaratan isimdir.

hayal kırıklığının yaşandığı bir örnek:
http://www.youtube.com/watch?v=NkhEI0xCT4A

--spoiler--
böyle pelin olur mu ya!
--spoiler--
ayrıldığınızda başınıza bela olması muhtemel kızlarda görülen isim. yeni ilişkilerinizi pelinlerden gizleyiniz.
fahişe bir hava barındıran kız ismi. kızım olursa asla ''pelin'' koymam.