1. 1.
  yandaslarinin pkk'yi telaffuz bicimi. ulan bayagi saglam bir lanet bu galiba, adamlar resmen pekaka diyemiyor, hemen kendilerini ele veriyor. zaten pekeke deyince sanki bir punk gurubunun ismiymis gibi geliyor kulaga. kesin kendilerini hos gostermek icin yapiyorlar bunu.
  "top 10 listemizin ikinci sirasinda bu hafta alternatif punk grubu pekeke'den bebek katiliyiz sarkisi var. timimtitiriririm"
  36 -9 ... laz pacino
 2. 2.
  türk milletine zarar vermek isteyenlerin kullandığı maşa. başlıktaki tarzla söylersek "meşe" .
  10 -2 ... pilotmont
 3. 3.
  başlık olarak yazılması, hakkında yorum yapılması bile ilk başta klavyemize zarar veren, daha sonra düşünürken beynimizi acıtan, ülkemizi karıştırmaya yarayan bir mikser türü..
  4 -2 ... trablus
 4. 4.
  bir pkk yandaşını her türlü anlayabildiğimiz kelime bütünü.ayrıca bir versiyonuda kelime aralarında türkiye veya türkiye cumhuriyeti yerine tc demeleridir.
  7 -2 ... markasiz
 5. 5.
  kürtçede a eki sesin çıkış yoluyla alakalı olarak e diye çıkar şimdi niye a değil e çıktı diye birini pekekeli ve pekaka lı yapmak enteresan bi mevzudur.
  2 -4 ... ben hakimim masum bey1
 6. 6.
  1992'de devamlı pkk deniliyordu bu örgüte. daha sonra abdullah öcalan bir bildiri yayınlattı ve artık pekeke denmesini istedi. çünkü pekakada kaka olarak okunduğunu iddia etti. ve bunun örgüt elemanlarınca acı bir durum olduğunu söyledi. daha sonra dönemin genelkurmay başkanı sanırım necip toruntay dedi ki böyle birşey olamaz bu böyle denilemez resmi kaynaklarca denildi. ve pekaka denilmeye devam edildi. yani kısacası pkknın bir oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır bu olgu. e bizde türkiye cumhuriyeti vatandaşıysak ve devletimizi tanıyorsak böyle demeliyiz. gerisi terbiyesizliktir.
  (bkz: yakalarsam tık tık)
  4 -3 ... markasiz
 7. 7.
  adı pkk olan terör örgütünün adının doğru söylenişidir; çünkü türkçede sessiz harfler önlerine ''e'' sesi getirilerek söylenir. bunun için sosyal sigortalar kurumu'nun kısaltılmışı ssk, seseke biçiminde; türk dil kurumu'nun kısaltılmışı tdk de tedeke biçiminde söylenir.

  be, ce, çe, de...
  3 -5 ... gerko
 8. 8.
  türkiye'yi bölmek isteyen bir kısım kürtlerin türkçeyi bazı türklerden daha doğru kullanmasıdır.

  dilbilimsel açıdan doğru olan "pekeke"yi kullananlar pkk sempatizanı, yanlış olan "pekaka"yı kullananların ise türkler olması ilginç bir paradokstur.

  "pi key key" mi desek ne yapsak... o zaman da emperyalist uşağı oluyoruz. of ki ne of, her tarafı b*klu değnek.
  6 -5 ... khutuck
 9. 9.
  yanılmıyorsam o bahsettiğiniz dilbilgisi kuralı sadece türkçe kısaltmalar için geçerli,yabancı dildeki kısaltmalar için ise farklı bir kural geçerlidir*. örnek olarak cd kısaltmasını sidi okumak gibi.ayrıca yıllardır hiçbir askeri ya da siyasi bir yetkilinin pkk kısaltmasını pekeke diye telafuz etmediğini düşünürsek ben de pekaka demeye devam edeceğim.zaten pekaka telafuzu da bildiğim kadarıyla pkklı yaratıkların pek hoşuna gitmiyor.
  5 ... shunketsu
 10. 10.
  guney amerika'ya ozgu bir akbaba turu olan kondorun diskisina verilen addir. piceku diye telafuz edilir.
  1 ... markasiz