bugün

işe sakinleştirici alarak geldiğim, bütün gün de dollyden hallice gezdiğim tek gün.
salı günü yaşayanını da gördüm.
çoğu insan gibi bende de ilkokula giderken başlayan sıkıntı sürecinin ilk adımı. cuma akşamına kadar sürecek olan çilenin ilk halkasıdır pazartesi. okul olsun, iş olsun, gerekirse tatil olsun; pazartesi hep bir can sıkıntısıdır. memlekette yaşam uyanır ve kovalamaca başlar ta ki cuma akşamı okunan istiklal marşına kadar. eskiden bilinç şöyle rahatlatırdı kendini: cumadan lig başlıyor maçları dinleriz, izleriz, keyfimize bakarız. tabi eskiden diğer ligleri bu kadar çok seyredemezdim ondan belki de giderek daha bir kesin çizgilere büründü bu sendrom. gerçi son zamanlarda behzat ç'yi seyrederek başlıyorum pazartesine, gayet de iyi geliyor hani. ya da insan alışıyor da artık umursamıyor mu bilemedim onu ben.
pazartesi sendromu yaşayanlar; pazar günleri de çalışın bu meşum sendromdan kurtulun...
insanlığa tecavüzdür bugün.
o yüzden zevk alarak geçirilmeye çalışılır.
hiçbir zaman yaşamadığım bir sendromdur. pazar günlerimi olağanüstü bir durum olmadığı sürece kendime ayırırım ve dinlenirim. böylece pazartesi gününne de çok zinde başlarım. bende asıl salı günü sendromu var. pazartesinin yorgunluğunu atamadan salı sabahı kalkmak var. *
hele ki yılbaşı, bayram tatili gibi dönemlerin sonrası geldiyse o pazartesi... en kötü pazartesi o pazartesi'dir işte. sendromların kralını yaşatır insana.
cuma sendromu ile eşdeğerdir. yalnız biri acı verir, biri mutluluk. ama ikiside duygu yüklüdür.
bazı çalışanlarda varolmayan sendrom. adamın çok sevdiği bir işi varsa bu sendromu yaşamaz. misal bbc belgeselcileri. adamlar slr makinesiyle ofiste 2 dakika durmazlar. valizini alır kendini amazonun gizemli huşusuna bırakır. hep böyle bir işim olsun istedim.
öyle bir sendromdur ki, insanı başka boyutlara getirir, yamultur, saçmalatır.
pazar akşamından başlayan ve pazartesi gününü kapsayan ruhsal ve bedensel hoşnutsuzluk durumudur.
pazartesinin suçu ne demeli.
pazartesileri takvimlerden silmek ya da pazartesi muhatap olduğu herkesi tarihten silmek isteği uyandıran psişik bir ruh halidir.
(#10452738)
bu haftada dahil olmak üzere 4 hafta uzak kalacağım sendrom. evet yarın saat 11 de kalkacam.
yarının pazartesi olduğunu hatırlatmatyın lan denilesi sendrom.
şuan içinde olduğum durumdur.

hele bir büyük adam olayım şu pazartesileri kaldıracam dedirtirir.
Bütün haftasonu boyunca kitabın kapağını bir kez bile kaldırmamış olup da pazar akşamı geldiğinde ertesi gün okul olduğunu hatırlama durumudur. Bu hatırlama bir çeşit endişeye dönüşür. Sonuç olarak pazar akşamları "Puff, yarnı da okul var gene yaa" diye içinden geçirmemiş olanımız yoktur.
geçmiş dönemlerde bende fazlasıyla var olan, * ama şimdiki çalıştığım yer dolayısıyla artık bende hiç olmayan sendromdur. demek ki, insan işinden veya okulundan memnunsa, sendrom falan kalmıyormuş.
-pazar öğleden sonra başlayan
-pazar akşamı depreşen
-ilerleyen saatlerde ''yat artık'' dedirten iğrenç sendrom.
-şimdiki durum
(bkz: zall ın istatistikleri güncellememesinin nedeni)
bilim adamlarının çare bulamadığı sendrom.
pazar gününün ilerleyen saatlerinde düşündükçe efkarlanmanıza sebep olan sendromdur. Depresyona sebep olmakla birlikte pazartesine isyan bayrağı çekilir.
fransızların "lundi du syndrome de" olarak adlandırdıkları sendrom. biz türkler kısaca mına koim deriz.
uzun çalışmalar sonucunda, bu saate kadar öteleyebildiğim sendrom. an itibariyle sarmaya başlamıştır. yatsak iyi olacaktır.
güncel Önemli Başlıklar