pazartesi günleri tatil olan bir müzede çalışıyor olabilir.
izin günü pazar olmayan adamdır.
pazartesi işe gitmeyecek adamdır.
özel sektörde çalışıp, cumartesi pazarı dahi olmayan insandır.
dersanede çalışıyor olabilir.
kendi işi olan adamdır. kafasına estiği saatte gitme lüksü vardır.
iş yerinde bir kıza aşık olan adamdır.
(bkz: tecrübe konuşuyor)
geçmişinde işsizlik çekmiştir. şimdi de işi var diye şükreder, hayıflanmaz. bıraksanız pazar günleri bile çalışır.
cuma heyecanı da olmayan adamdır.
babamın penguenleri filminde jimmy carrey çok güzel anlatmıştı. hayatta işinden başka keyif aldığın bir şey yoksa pazartesi sorunun olmaz. mesela cumartesi ve pazar tek başına geçiriyorsan hemen pazartesininin gelmesini istersin ki insanlarla kaynaşayım. bilmem oldumu ama ölye sanırım .
benim. sevdiğim işi üstelik kendi işimi yapıyor olmam sebebiyle ha iş ha ev farketmeksizin yaşadığım için herhangi bir sıkıntı ihtiva etmemekteyim.
tanım: iş açısından değerlendirildiğinde işini gücünü seven adamdır.
dersane ogretmenidir.
işi tıkırında serbest meslek sahibi adamdır.
pazar günü çalışan izin günü pazartesi günü olan adamdır. istanbul'da yaşıyorsa gezeceği bir çok yerlerin (başta büyük avmler olmak üzere) sakin olacağı için rahat rahat gününü geçirebileceği insandır.
regl olmayan kız?
benim o , haftasonu izin yapmadan full calıştıgım için pazartesi falan vız geliyor.
leyla ile mecnun izleyen adamdır.
freelance çalışıyodur.
Pazartesi günü boş olan insandır. benim bu sözlük. güzel üniversitemin pazartesi günü dersi olmadığı için okula gitmiyorum. üstelik pazartesi günleri sevgilim ile buluşabildiğim için çok seviyorum pazartesi günlerini.
gerçi kaynana öğrenmiş amk nah buluşuruz artık.
işsiz güçsüz biridir ya da kpss'ye hazırlanmaktadır.
salı sendromu olan adamdır.
aylak adamdır.
Yıllardır iş arayıp ta sonunda istediği, umduğu, beğendiği bir iş bulmuş insandır.
işini kaybetmek istemeyen bir adamdır o.
belkide pazar günü fobisi var pazartesileri seviyor gerçi pazar günü fobisi olan birileri var mıdır koskaca dünyada buda şüpheli .
rahat olan adamdır adam gibi adamdır okul veya iş derdi olmayan adamdır.