bugün

gsk 'nin ürettiği antidepresan.
doktorumun kullanayım diye verdiği, benim özenle çöpe attığım ilaç bozması...
şu aralar ilaç firmalarını ihya ettirmiş bir anti-depresandır. kullanmadan önce dikkat edilmelidir. zira tedavi süresince tamamen başka bir insan olursunuz. üzülmezsiniz,sinirlenmezsiniz,kızmazsınız,bunalıma girmezsiniz ama bunun yanısıra duyarlı olamazsınız,inceliklerinizi ve sorumluluklarınızı kaybedebilirsiniz. velhasıl odun gibi biri haline gelebilirsiniz. "adaaam sendee" der mekanik bir modda yaşarsınız. o yüzden aman dikkat diyorum. ama depresyondan nefes alamayacak duruma gelmişseniz işe yarama olasılığı yüksektir. hayırlı olsun.
boşalmayı etkileyen * bir yan etkiye sahip antidepresan. * üzerine bir bira çaktığınız zaman bomba olursunuz, ama tavsiye edilmez, allah ona muhtaç etmesin. keza aldığınızda maymun gibi oluyorsunuz, ruh gibi dolaşıyorsunuz... her daim uykulu oluyorsunuz.
En iyi panik atak ilacı*. Fiyatı 25 ytl civarıdır.
2 yildir kullandigim,depresyonu yenmemde buyuk faydasini gordugum ilactir.kullanmaya baslandiginda uyutur,uyusturur ancak 2 hafta kadar sonra alisilir.yine de zorunku olmadikca kullanilmamasi tavsiye edilir.
beni iyileştiren hayat döndüren ilaçlardan bir tanesi. bütün antidepresanlar geç boşalmaya ve bazı bünyelerde uyku ve uyuşukluğa yok açar. iyileşmek için bunlar göz ardı edilmeli ilaçlara başvurulmalı.

unutma. depresyon tedavi edilmezse knoikleşir ve sizi intihara kadar sürükler...
sakinlestirici bir ilac. ailem memnun. *
edit: placebo bir ilac mi bilemem ama ben etkisini gormus durumdayim.
kullanıldıında kuşu bile kaldırmayabilecek kadar insanı sersem edebilen, bırakmaya çalışıldığında dünyayı dönme dolaba çeviren uyduruk anti-depresan.
insanı gerçekten rahatlattığını düşündüğüm paroksetin içerikli yeni nesil bir antidepresan.En büyük ve yaygın yan etkisi ise seksüel disfonksiyon.Karşı cinse olan ilgiyi sıfıra düşürebilmektedir.
evet kullanırsın ve artık hiçbir şeye eskisi kadar üzülmezsin. kesinlikle mutsuzluk diye bir şey kalmaz, lakin işin aslı hastada bitmektedir. kullanan er kişi bir türlü hayatını düzene sokamıyorsa ilaçla birlikte yaşayan bir ölüye dönüşür.
kullanmaya başladıktan sonra bırakması en zor ilaçtır. bağımlılığı fenadır.
ben bu ilacı yazdırmaya üşenip 5 aylık kullanımım sonucu 3 gün alamadım ve bir takım gözlemler yaptım.*
ilaç bırakıldığında deli gibi bir kaşıntı yapıyor.özellikle uyurken bir yaranız veya bir hassas noktanız varsa kaşınıyormuş hissine kapılıyorsunuz.

Algı çok düşüyor halisülasyon görmek mümkün zira ben yükselip alçalan binalar gördüm efem.

Yine tam uykuya dalacakken bir anda ne olduğunu anlamadan uyanıveriyorsunuz içinizde bir korkuyla beraber.

Yine uyurken garip ve ani sesler duymanız olası.(hani kibriti çaktığınızda meydana gelen ses varya sanki beynimin içinde çakıldı o kibrit aynen öyle duydum o sesi.

Ayrıca bu ilacın yan etkilerinden birisi uykusuzluk.Fakat ilacı alamadığım final döneminde bir gece sadece 3 saat uyuyp ertesi gece 5 e kadar maket yapıp uyuymadım kesinlikle çok feci.

bir panikatak hastası olarak ilacı bıramamın 3. günü panikatak belirtileri görmeye başladım.

şu anda ilacı tekrar kullanıyorum fakat hemen eski halinize dönmüyorsunuz hala sol tarafımda şiddetli bir ağrı ve nefes alamıyormuşum hissi yaşıyorum.

kıssadan hisse:kesinlikle doz doz azaltılarak bırakılması gerekilen bir ilaç eğer öylede olmuyorsa bırakmayın efendim çünkü bıraktığınızda,kullandığınızdan daha fazla yan etkisi görülüyor bu ilacın.
panik atak ve ansiyete bozukluklarına iyi geldiği psikiyatristler tarafından söylenen ilaç. Adı deterjan markasına benzer.Bir kaç gün kullanılmadığında beyinde kısa süreli şok etkileri yapabilir. *
2 haftadır yarım doz kullanmaya başladığım ilaç panikatak belirtileri artmadığı gibi en azından cinsel defonksiyon yan etkisinde azalma olduğunu söyleyebilirim.
o kadar boktan bir ilaç ki, kullanmayı bıraktıktan sonra -tabi bırakabilirseniz- kendinizi gerçekten iyi hissediyorsunuz. tabii bunun nedeni ilacın iyileştirici yönü mü, yoksa ondan kurtuluşunuz mu, o kısım belli değildir!
bıraktıktan bir süre sonra, eski dost düşman olmaz diyerek panikatak fırtınalarında yanaştığınız ilk liman olan ilaç.
yıllardır devam ettiğim, panik atak illetiyle savaşmakta özellikle etkisi olan antidepresan. potansiyel yan etkilerinin dışında gözlemlediğim en marjinal yan etkisi kişiyi acımasız, yeri gelince saldırgan yapması. *
ani bırakmalarda beyninizde "zın zın" diye elektriklenmeler olur. 5 gündür beynim zınzın ediyor. yeter ulan.
bıraktıktan sonra her şey normale döner. kızabiliyorum, sevinebiliyorum, ilgi duyabiliyorum ve azabiliyorum ulan! bi de eski halim gitti. kara saban veya latinlik falan. ne manyak günlerdi ya.

mesela paxil'den önce şuna inanıyordum:

"Sömürgecilik dönemiyle başladı köle ticareti. Atalarım zamanında köle olarak Avrupa'ya satılmış daha sonraları satıla satıla buralara kadar gelmişler. Şimdi aranızda buna inanmayan aklı evveller çıkabilir. Efenim bu tarihi gerçeği kanıtlayan bir çok bulgu mevcuttur; benim konuşmamı alın sesi kapatın yerine ispanyolca konuşmayı ekleyin jest ve mimiklere bakarsanız tamamen hispanik olduğumu görürsünüz, ikincisi ne zaman kafam iyi olsa meksika hükümetine küfrediyormuşum (bunu ben farketmemiştim), kardeşimle bugüne kadar hiç bir zevk ve hobimiz uyuşmadı ortak sevdiğimiz bir parça bile olmadı fakat kardeşime manu chao dinlettiğimde fan'ı oldu (şimdi buradan ne anlıyoruz? Şunu; Kan çekiyor işte), üçüncüsü babam yurt dışına nereye gittiyse hep fotoğrafları falan var ama 86-87 yılları arasında sözde okuma bahanesiyle bulunduğu Meksika'da çekilmiş fotoları yok (ne yapıyor orda yerli akrabalarını görüyor sanırım), dördüncüsü 26 yıldır ne zaman saçmaladıysam fiks cevabı "git başımdan" veya sessizlik olmuştur taa ki ben anneme "anne, bizim atalarımız Amerika kıtasından Avrupaya köle ticaretinin olduğu dönemlerde köle olarak satılmış daha sonra buralara kadar gelmiş olamaz mı?" diyene kadar işte o zaman 26 yıllık monotonluğu bozdu ve "delirme" dedi, beşincisi içtiğim en sert sigara Meksikan sigarasıydı. Tüm bu bilgilerin ışığında Meksikalı olmayı hakiki olarak niteleyip sonra alakasız beyaz kültür dayatmasını da buna yamamanın bir mantığı yok. Alkolünüzü de alın gidin benim halkım kurudan gider."

ciddiyim. yeni tanıştığım insanlara latinim diyordum. işin kötü yanı o kadar inandırıcıydım ki inanıyorlardı. ispanyolca bile öğrendim ulan!
abd'nin 11 eylül saldırılarından sonra, psikolojisini bozduğu halkı için çıkardığı beyaz ve küçük antidepresan. genellikle; panik atak tedavileri için kullanılır.
saatlerce tıklamanızı ve hatununuzu uçurmanızı sağlar.
sosyal fobi tedavisi için reçete edilen ilaçtır. etken maddesi seroxat tır. ihtiyaç duyuluyorsa mutlaka kullanılmalıdır.
uyuşukluk ve uyku yaptığı doğrudur fakat kısa süre içinde etkileri ortadan kalkacaktır. ejekülasyon bozukluklarına yol açar (geç boşalma).
işini en iyi yapan antidepresanlar arasında ilk sıralardadır.depresyondan artık çıkamayacağını anlayan birey kafa sıyırmamak için doktorun yolunu tutar ve çare arayışına girer.doktor panik ataktan şüphelenir ilaçları kullanıp 1 ay sonra tekrar kontrole gelinmesini ister.ilk kullanımına başlandığında , depresyona bağlı sosyal fobiden kaynaklanan nefes sıkışmaları ve kas titremelerini engeller , özgüveninizi kazanmanızı sağlar.kendinizi soyutladığınız sosyal ortamlara tekrar kazandırır.yüzünüzde anlamsız bir tebessümü oluşmasını sağlar.kendinizdeki değişiklikleri farkedersiniz.tam tamam lan iyi oluyorum heralde ben derken , yan etkileri kendini göstermeye başlar.istemsiz kas hareketleri yani elin kolun sağa sola doğru oynaması noluyor lan dedirtir insana , gece uyurken kan ter içinde kalmalar , gecenin bi saati yataktan irkilerek uyanmalar , film gibi rüyalar , kabuslar , düzeltilmek için uğraşılan psikolojiyi daha beter bozar.sonra vazgeçersiniz kullanmaktan bir süre bırakırsınız.bıraktıktan sonra daha da ihtiyaç duymassınız çünkü içersinde bulunduğunuz ağır depresyonu bi nebze atlatmanızı sağlamıştır.gerisi kişinin kendi psikolojisine hakimiyetine ve otokontrolüne kalmıştır.

aylar sonra gelen edit: yukarda bahsi geçen yan etkiler yalnızca depresif zamanlarda kullanımında oluyormuş. eğer doktora anksiyete şikayetinden gittiyseniz ve ilaçları kullanmaya başladıysanız bu yan etkilerden pek görülmüyor. fakat geç ejakülasyon bunun için geçerli değil. tecrübeyle sabittir.
aldatanların mazeret olarak kullanabileceği bir ilaç. ta ki sizi aldatanı fark edene kadar.