bugün

Senegal asıllı Fransız eski futbolcudur.
afrika kökenli fransız orta saha oyuncusu. döneminde mevkisinin en iyisidir. italyanın üç büyük takımında da forma giymiştir. 2000 yılında galatasaray uefa kupasını aldığı zaman da arsenalde oynayan futbolculardandır.
Zamanının en etkili orta sahasıydı. Onu izlemek bir başkaydı.
namağlup şampiyon oldukları sezon dikkatimi çekiyordu, göğsü hep ıslaktı bu adamın. henüz terlemeden yani. rahatsız da ederdi, yüzünü yıkayıp formaya siliyordu heralde. https://www.unilad.co.uk/...ploads/2015/07/pv-web.jpg
bir maç sonrası soyunma odasında dalgayı çıkartıp anelka nın yüzüne vurmuşluğu vardır.
arsenal zamanlarında hayranlıkla izlerdim. sonra yanılmıyorsam juventus ve man. city maceraları falan da olmuştu. ama hiç bir zaman arsenaldeki kadar harikalaşamadı. oyun stili takımın geneline muazzam uyuşuyordu. hatta bence onun tarzında bir ön libero gelmedi gelmeyecek.
Nice'in yeni teknik direktörü olmuş.
roy keane'nin belalısı.

(bkz: patrick vieira vs roy keane)

best of enemies:

https://www.youtube.com/watch?v=FGAQhCAMV1k
35 cm olsa kafasını yerinden kopartır. kesin türkçe'ye çeviren eklemiştir.
Bir bu bir de edgar davids vardı zamanında defansif orta saha diyince ah ulan eskiler ah.
Roy keane ile olan kapışmaları belgesel olmuş dmc denince akla gelen ilk isim.
Her zaman 17 mayıs 2000 finalindeki penaltıda topu üst direğe vurduktan sonraki, kendisi için acı ama bizim için muhteşem olan gülümsemesiyle hatırlayacağım efsane orta saha.
oynadığı bölgede deschamps,makelele,karambeu,petit,toulalan,alou diarra,lassana diarra,oliver dacourt gibi üst düzey oyuncular olmasına rağmen her zaman ilk tercih olmuştur. Defansif orta sahanın sözlük anlamıdır.
dünyanın en iyi defansif ortasaha oyuncusu olduğunu söylememizi yalnızca yaya toure'nin varlığı engelliyor.
görsel
fenerbahçe teknik direktör adayı olarak gösterilmekte olan efsane futbolcudur. ama transfer olayı dedikodudur. gerçek olacağını sanmıyorum, sadece gündem olsun diye yazılıyor. bu takıma tecrübeli bir teknik adam lazım. mümkünse türk.
bu herifin uefa-pro lisansi bile yok amk, gelirse kulubede dahi oturamayacak, bu kacan sampiyonluk feneri mal etti baya, ismail kartala acidim be adam son roportajinda "transfer istedik yapmadilar,hucumda bitirici bir iki oyuncu alsaydik sampiyonduk, simdi yabanci hoca gelecek istedigi oyuncuyu alacaklar ona" kaynak 1 milyon uye projesinden gelen paralarmis, ayrica bu adam ilk haftalarda cok degil 2-3 mac puan kaybi yasasin devre arasini bile goremez, aziz paket yapip gonderir gunah kecisi yapar ihaleyi yikar kendisi yine kralligini ilan eder feneri siker biz cimbomlularda keyif ederiz.
yönetimin araptan devam etme niteliğinde olduğunun göstergesidir.
bu kadar gerilim ve taraftar baskısı varken aziz yıldırım'ın getiremeyeceği isimdir. adam zamanının en iyi önliberosu olabilir ama teknik direktörlük deneyimi "0".

aykut'un tekrar gelme ihtimali bile daha yüksek bence.
Patrick vieira ne alakadır ya? Teknik direktör bekliyor bu tarafta. BEklentinin altında kalan bir transfer olur ha başarılı olamaz mı olabilir ama sanmıyorum.
ağla fenerim ağla... hoppiiii hoppiiii, paracıklar paracıklar, uçtu gitti paracıklar....
Daha teknik direktör olmadan kendisini ülkemize malzeme eden Manchester city Takımının U 21 Şubesi'nde sorumlu memurdur kendisi . Kariyere laf yok büyük oyuncuydu. Eski Arsenal'i hatırladım la.
teknik direktör olarak nasıl bir başarı yakalamışta fenerbahçe'ye uygun görülüyormuş dediğim hoca.
bu değil de (bkz: tera patrick) alınsa daha iyi olurdu sanki.
https://twitter.com/trans...05743875643154432?lang=tr

istanbul'da olduğu söyleniyor.