beyaz ekmek arasi cok iyi oluyor.

ikisi de zararli ondan olsa gerek.
zararli ve harika.
Yoğurtsuz yenmez. Tercihen tıpkı biber gibi sarmısaklı yoğurt ile birlikte domates sosu dökülmelidir.
Fakat patlıcan her halukarda çok yağ çeken bir sebze. Ve patlıcan dediğin ya kızarmasa bile bol yağda pişmeli ya da közlenmeli. Başka türlü yenmiyor.
Yoğurtlaması güzel oluyor.
üstüne bastırdığında tek diliminin içinden 1,5 litre yağ çıkan kızartma türüdür. sünger misali çektikçe çeker.

patlıcan dediğin şey sadece közlenip yenmelidir.
kızartma zararlıdır.
Kızartmaların şahıdır.
yoğurt+sarımsak ikilisiyle nasıl güzel yenir, olsa da yesek. patlıcanın sevdiğim tek hali.
lan böyle bahçeden kendin koparıyosun büyümüş, büyümemiş arası. kızarttırıyorsun. var ya lokum lokum.
citir mi desem kaymak gibi mi desem.
yaz mevsiminin vazgeçilmez, bombastik tatlarındandır.
üzerine hafif sarımsaklı yoğurt, buz gibi rakı.
oh.
az once yaptigim ve kitliktan cikmis gibi yedigim yiyecek. sarimsakli yogurt ve kizarmis ekmekle beraber lopur lopur goturdum valla. oys. ozlemisim.
yanında karışık biber kızartması üzerine de sarımsaklı domates sosuyla ooof ooof denilesi.
şuan önümde olsa hunharca yumulacağım kızartma çeşididir.her türlü gideri vardır.
Ölünce beni patlican kizartmasina gömsünler diyebileceğim kadar çok sevdiğim şeydir.
Hiç güzel bir çocuk değil.
patlıcana yapılan en büyük hakarettir.

annem şu an yapıyor ve ben akşam yemeğinde açım. bana yemek yiyeceğim yer bul sözlük.
en sevdiğim kızartma tipi, olsada yesek dedirtir.
patates kızartmasıyla süper ikilidir. olsada yesek.
yüksek ateşte iyice kızdırılmış yağda yapıldığında daha az yağ çeken, dolayısıyla daha hafif olan müthiş bir yemek. Üzerine sarmısaklı yoğurt döküldüğünde yeri başkadır.
inanılmaz lezzetli bir yemek.
Not: acıkdım lan.
sarımsaklı yoğurt ve çıtır ekmekle adamı insanlıktan çıkarır.
Çatalı batırmak için hazırolda bekleten. Ben kurt olsaydım koyun sürüsü yerine patlıcan kızartması yapan evlere dalardım.
mısır ununa batırılıp kızartılması tavsiye edilir. Patlıcan sevmeyen ben bile böyle yapılınca yiyebiliyorum.
yanında sarımsaklı yoğurt olmazsa olmazdır.
hazırlanan harçla karışmış domates ve kızarmış patlıcanın izdivacı aşkların en güzeli.
yerken patlıcan sevmeyenlere acıdığım efsane kızartma yemeğidir. patlıcanın farklı versiyonlarıyla efsaneleştiği türk yemekleri de mevcuttur:
(bkz: patlıcan kebabı)