bugün

Gerçekten var mıdır ki? Içime bir kurt düştü, şimdi.
Gerçekten +1 ile katıldığım önermedir. Pizza dahil patlıcanlı, her meze patlıcanlı, açık büfe otelde musakka pilav ikilisi ile midemi ve kendimi şenlendiriyorum. Galiba babam da aynı genetik kodlarla ilintili olabilir. italyada tutturdu adam patlıcan yemeği diye restoranda dil yetersizliğim nedeni ile isteyemeyince de yüzüme tükürüp boşuna kolejlerde okutmuşuz seni püh demişti ciddi ciddi 2 saat tripli takılmıştı.
Patlıcanın bol miktarda nikotin içermesinden mütevellit vuku bulan hede....

Sigara içen insanlar patlıcana bayılır....
Patlıcanın içinde olan bir madde bağımlılık hissi uyandiriyormus. Bir yerde okumustum. Kızartma, dolma türü güzel olur.
ancak bir midesizin düşeceği bağımlılıktır. patlıcan ne aq. patlıcan diye isim mi olur lan bi kere. patlıcan. sana bu ismi verenin götünü sikeyim ben.
Anlayamazsınız.

Patlıcanın dolması hariç
Her yemeği şahane.
sigaranın bağımlılığını vücudunda fazlaca nikotin çıkınca örtbas etmek isteyenler söylediği laf.
nikotini seven kişiler için geçerlidir.
Urfa ili civarında patlıcanlı yemek'den ziyade , patlıcanı yemek olayı hat safhadadır.. Hatta patlıcan bir çeşit bağımlılıktır da diyebiliriz.. Halk arasında balcan ya da bacan da denir kendisine..
(bkz: nikotin)
bir başkadır patlıcanlı yemek bağımlılığı. muhteviyatında nikotin olduğundan mıdır bilinmez, ayrı bir keyiftir patlıcanlı yemekleri yemek. içinde olduğu her yemeği leziz yapar bu sebze. kokusu, tadı ve etle olan mükemmel uyumu mest eder yiyicileri. patlıcan kebap bir efsanedir. musakka ise anlatılmaz, yenir! hünkar beğendiden bahsetmek ise imkansızdır. zira patlıcan severler, bilmezlerdi kelimelerin bu kadar kifayetsiz olduğunu, hünkar beğendiyi yemeden evvel... adını burada sayamadığın daha nice leziz
yemekten özür dilemeyi bir borç bilirim.

atasözleri bile farklıdır patlıcan severlerin;

patlıcan patlıcana baka baka daralır.
acı patlıcan tadından yenmez.

ve daha niceleri.

bir sebze ancak bu kadar leziz olabilir.

kısacası;
iyiki varsın patlıcan!

(bkz: patlıcan)