bugün

entry'ler (9)

rahatsan

Merkezi Bursada olup visco yastık sektöründe hizmet veren firmadır. internetten sipariş verdiğim yastıklarının kıvamı bir hayli hoşuma gitmişti, eşimle kim yatacak kavgası vermemek için bir süre sonra aynısından eşime de aldım. Yılların visco yastık kullanıcısı olarak bunların kıvamını pek bir sevdim. Amme hizmeti olarak sözlüğe de yazayım dedim. Kırpık sünger yastıkta yatmayıp, uykuda bile rafine zevk koşturanlar için güzel ürünler koymuşlar. inceden bir bağımlılık yapma durumu var, onlar da biliyor herhalde ki kıç minderi bile koymuşlar. Ofiste de rahatlık koşturayım diye sipariş edicem 1-2 güne.

90lı yıllara ait efsane şarkılar

Fonda çalan Ümit Sayın-Gül Beyaz Gül ile katılıyorum. Çocukluğuma aldı götürdü beni yine

izmir usulü kokoreç

Valla ekmek arası baharat yiyenlerin beğenmediği yemek olarak karşımıza çıkan bir nadide besindir. Kokoreçi istanbulda yiyenler bilsin ki ekmek arası baharat yiyiyorlar. Gerçek kokoreçin tadına varmak isteyenler bunu sade izmir usulü şeklinde yemelidir.

patlicanli yemek bagimliligi

Gerçekten +1 ile katıldığım önermedir. Pizza dahil patlıcanlı, her meze patlıcanlı, açık büfe otelde musakka pilav ikilisi ile midemi ve kendimi şenlendiriyorum. Galiba babam da aynı genetik kodlarla ilintili olabilir. italyada tutturdu adam patlıcan yemeği diye restoranda dil yetersizliğim nedeni ile isteyemeyince de yüzüme tükürüp boşuna kolejlerde okutmuşuz seni püh demişti ciddi ciddi 2 saat tripli takılmıştı.

kanallarda içki şişesinin sansürlenmesi saçmalığı

işte bu baskı ortamı millete rahatsızlık veriyor. Hala anlayamadılar, ne oldu sen o bardağı sansürleyince içinde elma suyu mu var zannetti çocuklar. Baskılar arzular doğurur tıpkı ekstrem yobaz ailelerde yetişen kızların üniversiteye gelip aileden kopunca ipini koparan pitbull misali feleğini şaşırması gibi. Mantığını anlatma, neden olduğunu açıklama "yassakkhh" de geç. işte bu sefer o yasaklanan şey daha cazip geliyor çocuklara merak ediyor keşfetmek istiyor. insan gibi al önüne anlat açıkla. Ama yok işte bu zihniyetin ailesi de kendilerine öyle yapmış, şimdiki nesil de aynı dilden anlar zannediyorlar. Ama nafile...

izlenmiş en iyi konser

Hiç tarzım olmamasına rağmen Mabel Matizdir. Semt çocuğu olmamızdan mütevellit bir ağır abi takılma hevesimizle, Mabel Matiz ne la çikolata mı keh keh diye dolanırken sevgilimin ısrarı ile gitmiştim. Gerçekten adam 90lar şarkılarından Sezenden ordan burdan çıktı etti, performansıyla beni bir hayli etkilemişti. Sesindeki o tını, o buğululuk daha önce tecrübe etmediğimiz bir performanstı. insanı o açık havada anılardan anılara hisler hislere gark etmişti. Böyle kalakalmıştım olduğum yerde, sahne ışıklarını, kareografileri hipnoz olmuş gibi izlemiştim.

yeditepe üniversitesi

her ne kadar ticarethane olarak nitelendirilmiş olsa da hukuk, diş gibi ön plana çıkmış bölümleri ile çakı gibi üniversitedir. Erol Mütercimleri ile Barlas'ı ile mühendislikteki Japon hocaları ile akademik kadrosu bir hayli iyidir Boktan apartman bozması üniversitelere nazaran 10 numara kampüsü vardır. Yokuşları yoruyor olsa da kırmızıda piyasa yapmak, fıskiyenin önünde, rektörlük binasının önünde ve çamlıkta arkadaşlarla demlenmek gibisi yoktur. Ayrıca hocalarla görüşmek iletişim kurabilmek için kendinizi yırtmazsınız, muhabbetiniz sararsa sizi alıp yemeğe bile götüren kıyak profesörlere sahiptir. Tek handikapı çevre kafelerde ve yemekhanesindeki artan fiyatlardır. Burslu öğrencileri kısmen de olsa zorlamaktadır. Bir de kadıköye karşıya ulaşması tek vesait olsa da kısmen uzun sürmektedir. Tabi istanbul trafiği bunun en önemli faktörü.

viyana alınsaydı ne olabilirdi

Ben geçen gidişimde gördüm, zaten alınmış gibiydi. Bu kadar Türkü yurtdışında hayatımda bir arada daha görmedim. Favoriten diye bir bölge var namı diğer 10. bölge Allahım heryer Türkçe tabela her yer Türk olabilir mi. Zannedersiniz Altıparmaktan aşşağıya doğru sallanıyorsunuz O kadar yadırgamadım. Genel anlamda Sakaryalıların, Yozgatlıların ekseriyeti oluşturduğunu söyleyebiliriz.

allahu akbaar sesini duyunca akla gelenler

Salil el savarim neşidûl ube
vedelgulgi teli garigul heya

Güüm sesi ve arkasından gelen bu müzik. Ne yazık ki islam ile ilgili bu algı operasyonunda da diğer devletlerin başarılı olduğunun bir göstergesi. Biz yüzde 90'ı müslüman olan bir ülkede yaşamamıza karşın Allah büyüktür sesini duyduğumuzda aklımıza patlamayı getiriyoruz. Vay halimize