bugün

muhteşem bir kahvaltıdır. Kahvaltıdan önceki patates kızartması kokusu beni benden alır. Ayrıca Hem gözü hem gönlü hem mideyi doyurur. Bütün duyu organlarına hitap eder.
Kızartmasız kahvaltı olur mu sorusu akıllara getirirki ben kahvaltıya kahvaltı demem kizartmasizsa eğer .
bu eylemi yapan insanlar bir süre sonra götüm neden kamyon gibi diye hayıflanıyor birde.
bol karbonhidratlı, kalorili kahvaltı. bir başka yağlı, kalorili kahvaltı unsuru için (bkz: şakşuka).
(bkz: obezite).
yanına domates sosu yada ketçap eklenmesi ile mükemmel olacak kahvaltıdır.
iç anadoluya ve doğu taraflarına özgü kahvaltıdır. ilk defa kayserili bir komşumuzun kahvaltıda kızartma yaptığını görmüştüm, epey şaşırmıştım.
Zararlı belki ama şunu kabul edelim muhteşem bir tadı var. Kokusu ayrı,yemesi ayrı.
çocukluk dönemlerimizin en güzel kahvaltı mezesi.
Bu sabah yaptığım kahvaltıdır.Anneciğimin yaptığı patates kızartmasının kokusuyla uyanmak bir bayram kahvaltısı çağrıştırır bende.canım yaa.* *
"biz burda mısır gevreği yiyoruz yea" şeklinde tepki vermemi sağlayan ve özlediğim kahvaltı.
favori kahvaltı türüdür.
her gün kahvaltıda patates yenilebilir. kesinlikle.
zengin ve hoş bir kahvaltı türüdür. Yanında patlıcan ve biberde kızartılmışsa çok şeyede gerek yoktur. Konuşulmadan depiştirilmeldir.
Kilo problemi olmayan kişinin yiyeceği kahvaltıdır.
kalori patlaması.
yanına sucuk ve yağ bal ikilisi eklenirse tadından yenecek kahvaltı olur.
gerçi patates kızartması her türlü yenir. Her öğünde yenir. McDonalds tarzı ne idüğü belirsizlerden bahsetmiyorum. Ev yapımı yamuk yumuk kesilmiş, bazen yanmış olanlara sözüm.
güne güzel başlamanın en güzel yollarından biri. zihnen doping etkisi yemin ediyorum.
deli gibi dua ettiğim kahvaltıdır.
Kahvaltıdan nefret eden beni bile mutlu eden kahvaltıdır. Diğerleri;
(bkz: sucuklu kahvaltı)
(bkz: krepli kahvaltı)
Bunsuz kahvaltiya kahvalti denmez zaten.
Annenin hazırladığı yaninda sucuklu yumurtadada olan kahvaltıdır anne eli değdiği icin tadı damağınızda kalır.