bugün

bir süre sonra pasif tiryaki olması beklenen zattır.
Aktif içicilikten daha fazla zarar verdiği söylenir,sigara dumanıyla direk temas vardır çünkü.
sigara içmediği halde, içenlerin dumanını teneffüs edendir. akciğer kanserine yakalanma ihtimali yüksektir.
tiryaki ailelerin gözlerinden sakındıkları çocuklarını içine soktukları ,
insanda tepki uyandıran feci durum.* *
sigara içmeden içmiş gibicesine etkilenen insan.
onu buna zorlayanlara her daim sövme hakkını, hukuksal olsun etik olsun, her açıdan elinde bulunduran şahsiyet.
(bkz: bok iç)
üçüncü nesil hoşgelmiş yazar.
(bkz: pasif keş)
- ay senin yüzünden pasif içici oldum.
- sus kız demekki içinde varmış. *
malesef içinde bulunduğum ve bulunmaktan nefret ettiğim içicilik.
sigara içilen ortamda bulunan kişidir.sigara içenden daha çok zehirlendiği söylenir ki benim mantığım almaz bunu.sigarayı içen aynı zamanda ortamdaki havayı da solumuyor mu?*
beleş sigara içmekle karıştırılmaması gereken olaydır.
yeni yasaklarla birlikte iyice azalması beklenen içicilik türü..
çıkan duman filtreden geçmediği için içenden daha tehlikeli olduğu rivayet edilir. küçük hücreli akciğer ca. için risk faktörüdür.
sigara içmeyenlerin , içenlerle aynı ortamda bulunmasıyla , istem dışı sahip olduğu ünvandır.
pasif içiçilerin direk içicielerden daha cok etkilendiği tezi yanlıştır ,şöyleki;pasif içiciler filtresiz dumanı çektigi için daha cok etkileniyor diyenler var,lakin direk içicide filtresiz dumanı teneffus etmektedir ,artı filtreden gelen duman da var bu durumda bu tez çürür.
(bkz: endirek içici)
(bkz: direk içici)
direk içicilerden daha çok zarar gördüğünün söylendiği dönemlerde "pasif içiciydim daha az zarar görmek için ben de sigaraya başladım" tarzı esprilere konu olmuştu.
niye pasif takılıyorsun aktif dolu dolu takıl.
sigara dumanının büyük kısmından etkilenen insandır. uzun süre yan akım* ve ana akım* dumanından etkilenirse bir içici kadar zarar görebilir.
sigara içmediği halde içenlerin çevreye yaydığı dumandan sözüm ona zehirlenenlermiş.

bizleri sigara keyfinden mahrum bırakmak isteyenlerin uydurdukları geyiklerden biri ve en çok bilineni.

arabaların egzoz gazlarından zehirlenenler pasif neci peki? arabaları da tu kaka ilan etsenize! edemezsiniz, koca kıçlarınızın rahatı önemli çünkü. pis ikiyüzlüler sizi.
sigara içenlerin bok attığı kesimdir. bir başkasının yapmış olduğu eylem, davranış benim sağlığımı etkiliyorsa tabi savunucam. evinde isterse 10 parmağının arasına sigara koy iç banane. kendi yaptığı hatayı çevreci bir edayla arabaların çıkarttığı gazlarla savunmakta bir acayipmiş gerçekten.
evindeki bireylerin(ortalama 5 kişi) sigara içmek için kullandığı(kısa marlboro, kısa bond, uzun lark, winston light...) 10 m² bir odada yaşayan gri kişi.

ayrıca, "bari ben de içeyim boşa gitmesin" deyip sigaraya başladığı takdirde pek fazla aşina zorluğu çekmeyecek bireydir.
taraftar olmanın gereğidir. kavhehanede, deplasman otobüsünde, hatta tribünde..
amatör bir karikatürist arkadaşın karikatürle çok iyi belirttiği 2 kişi arasında geçen diyalog:
+ abi ne olur bi sigara yak yaaaa
- sanane oğlum manyakmısın nesin?
+abi ben pasif içiciyim.
sigarayı götüyle içen içiciye ''pasif içici'' denir...