bugün

*parliament' in yeni sigarası ve mentollü. fakat kendisi hakkında google' da arama yaptırdığımda aqua blue çıkıyor karşıma. kendisi hakkında bir bilgi bulamadım. o nedenle görsel vs ekleyemiyorum ve paketler üzerinde ''sağlık uyarıları'' olduğu için orjinal paket nasıldır bilemiyorum ve bir şey diyemiyorum bu konuda. dia' dan alınmamış olsa kaçak veya sahte diye düşünücem ama böyle bir şey mümkün değil. kent swich ve lucky strike click gibi patlatmalı* bir sigara.

edit: dia' dan alınmamış. ama kutunun üzerinde izmir, türkiye tesislerinde üretilmiştir yazısı var**. ama google' da arattım birşey bulamadım, ask.com ' da arattım bir şey bulamadım. çok gizemli bir sigara.

içtiğim zaman nasıl bir tadı var paylaşıcam.

içtikten sonra * gelen edit*: iğrenç bir tadı var. olipsin nanesi gibi tadı. başta güzel gelse de, sonra dilin üstünde acı bir tad bırakıyor. yani bana göre başarısız bir sigara.
içeriği;

zifir 8 mg
nikotin 0,6 mg
karbon monoksit 9 mg.
PArliamentin mentollü sigara denemesidir. Marlboro blue-ice gibi patlatmalıdır. Fakat arada çok büyük bir fark vardır. Malesef parliament bu işi becerememiştir.
diğer mentollüler arasında en kalitelisidir. patlatana kadar aqua blue tadı alırken patlattıktan sonra tatlı bir mentol tadı alınmaktadır. blue ice gibi boğaz şişiren bir sigara değildir.
satışı yasaklanan mentollü sigaradır. gerekçe olarak da aşırı bağlılık yapması sunulmuş.
Bu o patlatılandan mı ya? Sigara bilgim bu kadar da.

bir sigara markasıdır.
En can alıcı noktası mentolu patlatmak için anasını s.kmeniz gerekmiyor.
raidoi isimli yazar arkadaşımın da dediği gibi mentolü patlatırken sigara filtresinin validesiyle cima etmenize gerek yoktur. çok rahat patlatıp tüttürebilirsiniz. patlamadan içince parliament aqua blue gibidir, patlatınca blue'su gidiyor aqua oluyor. mentollü sigaralar arasında ilk 3'tedir.

yasal uyarı: zarar sigaraya sağlıktır.
Hiç beğenmediğim sigaradır, marlboro ice kadar iyisi henüz yapılamamıştır.
şahane sigara. diş macunu yemiş gibi hissettirir.
Bir zamanlar günde 2-3 paket içtiğim sigaradır.

Sonra sigarayı bıraktım.
Sigara içtiğim zamanlarda bi paketini 1 ay içen biriydim ve bunun dışında sigara hiç almadım. içtiğim en güzel sigara. Bu ara aşırı özledim ama almak çoğu zaman aklıma gelmiyor çünkü soğukta durmaktan nefret ederim ve sigara için bunu yapamam ve kokusu siniyor ondan da nefret ediyorum. Sadece bu ara dediğim gibi evde olsa evdeyken içerdim büyük ihtimalle. Her gün içilmelik sigara değil bence ona eminim 15 tl ye sigara olmaz... zenginseniz olur. Onun dışında mentol ve o nikotin midir nedir onun oranı en dengeli sigara. Sonuçta hepsi zehir gerçi. Neyse siktir edin umarım hepiniz salarsınız şu illeti kurtulursunuz.
bok gibi iğrenç bir şeydir. ne alsam ne alsam derdiniz sıkılmışsınız farklı bir şey alayım dersiniz 13.50 yi çöpe atarsınız. valla hiç zevk almadan içiyorum bitsin diye.