1. 1.
  Katran,petrol,neft vb. maddelerden çıkarılan,katı,beyaz,yarı saydam,buharı parlak bir alevle yanan,kimyasal etkenlere karşı ilgisiz,katı hidrokarbon,alkan.
  ... italiano
 2. 2.
  manikurun son asamasinda uygulandiginda, elleri yumusacik yapan, olu hucreleri tazeleyen ve tirnak kirilmasini da onledigi manikuru yapan kadin tarafindan ogrendigim sey.
  1 ... beter bocek
 3. 3.
  oda sıcaklığında katı halde bulunan, eczacılık, plastik ve patlayıcı madde yapımında kulllanılan hidrokarbonlar karışımıdır.
  ... sizoyumulanfrenoldugumkadar
 4. 4.
  spt deneylerinde alınan örselenmemiş numuneyi muhafaza etmek için kullanılan malzeme. böylece numunenin laboratuvara minimum hasarla ulaştırılması sağlanır.
  ... dalton ana
 5. 5.
  histolojide de doku preperatları hazırlamak için kullanılan çok kullanışlı bi malzemedir.
  ... ar pharazon
 6. 6.
  Katran, petrol, neft vb. maddelerden çıkarılmasına rağmen en az onların sevimsizliği kadar sevimli ve söylenmesi hoş kelime.
  1 ... kediyiyenpisikopatfare
 7. 7.
  pembemsi, sıvı ve sıcak bir maddedir. ellere veya ayaklara uygulanır. her bir el veya ayak üçer kere sıvıya batırılıp çıkarılır* *. daha sonra parafin uygulanan her bir uzuv naylon bir "poşetimsi" ile sarılır, üzerine de havlu eldiven veya terlikler takılır. 15 dakika beklenir. sonunda eller veya ayaklar yumuşacık olur* *. tek dezavantajı manikür ve pedikür dışında para alınmasıdır. çok kazık bir işlem olmasa bile her manikürde yaptırmak fuzuli olabilir. ayda bir yaptırmakta yarar var.
  ... berin
 8. 8.
  pedikür yaptırırken muhakkak sorduğum pedikürün en güzel yanıdır. ayakları yumuşacık yapar. bir hafta kadar da sürer. *
  (bkz: bir bilgi kaynağı olarak uludağ sözlük)
  ... eticin
 9. 9.
  Evinde mum yapmak isteyen kişilerin arayacakları ilk kimyasal maddedir.

  Parafin + Fitil + renklendirici( isteğe bağlı) = MUM
  ... gulfwind
 10. 10.
  mineral yağlardan elde edilir.
  kozmetik ve dermotoloji alanında sıklıkla kullanılır.
  1 ... temenna