bugün

umulandır, inşallahtır, neden olmasındır.
hemen hemen boş küme.*
olması imkansız olmayan ve bunu yapabilecek yeterlilik olduğundan tutabilcek bir teoridir. tabi ekşi sözlük klonu olarak ne kadar kaynak olur onu bilemeyiz. sistem olarak klonuz o zaten açık ancak anlamadığım nokta ekşi sözlükte açılan başlıklar beş dakka içinde burda açılıyor. bu durum bizi* bilgi kaynağı olmamız açısından geriye götürüyor diye düşünüyorum.
buraya yazmaya yeni başladım sayılır. Okuyorum da. Farklı fikirleri öğrenmek ve yasadığım ülkeyi daha iyi kavramak adına oldukca faydalanıyorum buradan. Ancak burası ciddi bir arastırma yaparken, ya da hakkında az bilgili olduğum bir olguyu daha iyi öğrenmek, ve bu olgu üzerinde bir fikir sahibi olabilmek adına kullanacağım bir yer değil. Bu yüzden bir bilgi kaynağı olarak uludağ sözlük ifadesi benim acımdan anlamlı bir kavram değil.
sokak kültürü ve cinsel sapkınlıktan ötesi değildir.
sadece şu anki sol frame i baz alarak söyleyebilirim ki gerçekten sözlüğümüz büyük bir bilgi kaynağıdır.

dünya'da hiç bir yerde bulunamayacak bilgiler burda bulunuyor.

örnek verelim biraz:

(bkz: bülüş büllük pipi çük sik penis yarrak)
başlıkta erkek cinsel organının boyutlarına göre verilmesi gereken isimler yer almış. kesinlikle dünya literatüründe büyük bir eksiklik, türkçemizde büyük bir karmaşa yaratıyordu bu durum. çözülmesi iyi olmuş.

(bkz: gürcüce bilen ulu sözlük yazarları)
evet böyle bir liste iş görür arkadaşlar. mesela bir gün gürcistan'a giderseniz ve orda gürcüce konuşamadığınızı farkederseniz hemen bu başlıktan gürcüce bilen yazarlara ulaşabilirsiniz.

(bkz: bir kadının omuz çukurundan şarap içmek)
hayati bir bilgi daha. hangimiz bir kadının omuz çukurundan şarap içmeyi istemeyiz ki. burda sözlüğün hayatımıza nasıl katkıda bulunduğunu net şekilde görebilirsiniz. cinsel açıdan sağlıklı bireylerin yetişmesi için sağlıklı bilgi şart.

(bkz: sol elin sadece götü silmekte kullanılması)
sol elimizin aslında ne kadar gereksiz bir uzuv olduğunu bize anlatan bir makale. eğer sağlaksanız, sol elinizi kesip atabilirsiniz. burda sözlüğün aydınlatıcı yönünü görebiliriz.

(bkz: beynini sadece tomografi çektirmek için kullanmak)
büyük bir ironi , büyük bir eleştiri taşıyan güzide bir yazı daha. "insanlar eğer beynini sadece tomografi çektirmek için kullanmasaydı, bu dünyada barış, huzur ve mutluluk var olabilirdi" denmek istenmiş.

(bkz: çok korkunçlu bir insanın çıkma teklifi etmesi)
günlük hayatta karşılaşabileceğimiz önemli bir duruma karşı almamız gereken önlemleri bize anlatan işlevsel bir başlık. çoğumuz korkunçlu bir insandan çıkma teklifi aldığımızda ne yapacağımızı bilemeyiz. elimiz ayağımıza dolaşır. bu başlık sayesinde artık böyle şoklara hazır olacaksınız.

evet aslında bu liste sonsuza kadar gider. çünkü gerçekten büyük bir entellektüel birikim var ortada. çalışmaya ve üretmeye devam. dünya bilgi birikimine bir tuğla da siz koyun.
Boş kümedir. Adamlar kürtten, izmirliden, kumandadan, evet demekten öteye geçemiyor. Hayata dair dikkat çeken sosyal mevzular konu edinilse ona da eyvallah diyeceğim. Örneğin adam dese otobüsr binince arkaya bakamamak. Tamam krdeşim, gel başımım üstündr yerin var. Ama başlıkların yarısından fazlası cinsiyetçi, ırkçı, trolcü hayali temalar üzerine açılıyor. Moderasyon da göstermelik bir format cezası uyguluyor. Göt mü büyütüyorlar yoksa göz mü yumuyolar çözemedim.
Kutsal cinsel bilği kaynağı olarak değiştirilmelidir.
okurlara sunulan bir özelliktir.