1. 1.
  Cok guzel bir eser olup;Liquid Tension Experiment 1'in ilk parçasıdır.Oldukca gaz bir riffle baslar.
  ... burningfingers
 2. 2.
  Bilim alanında paradigma kayması olarak bilinen kavram. Thomas kuhn tarafından ortaya atılmıştır.

  Bilimde, normal bilim denen kısım paradigma kurallarınca yönlendirilen bir bulmaca-çözme faaliyeti olarak ifade edilmektedir. Bu faaliyetler kesintiye uğrarsa, ortaya cevapsız sorular çıkarsa, geleceğe dair öngörülerimiz tutmamaya başlarsa işte o zaman bilim dünyasında kriz denen evre ortaya çıkar. Daha sonra bu kriz bir devrimle aşılır, yani paradigma kayması yaşanır. Ardından yeni paradigma eski süreçlerden geçer ve onun da çözmeyi başaramadığı anomaliler çıkarsa döngü tekrarlanır.
  2 ... loras
 3. 3.
  acid rain in abisi, when the water breaks in amcasıdır...
  ... jordan rudess kim ya
 4. 4.
  dehşettir.
  ... pulse
 5. 5.
  bakış açısının değişmesidir.

  mesela biz avrupa birliği hevesinden vazgeçsek ve orta asya türk birliğini kurmaya çalışsak, devlet bazında bir paradigm shift yaşamış oluruz.

  aynı mantığı kişisel değişimler için de uygulayabiliriz.

  mesela heterosexual bir erkek saxo çekmeye başlarsa paradigm shift olar..
  1 ... karamsar kelimeler
 6. 6.
  'batık teorisi'nin değişik bir çeşidi olmakla birlikte bill gates'in en sevdiği kavramlardandır. nissan'ın shift_expectations reklamıyla alakası yoktur...
  ... manoflines
 7. 7.
  bu parçada enstrumanlar birbirlerini iteklemektedir çalmak için, tabi kim çaldırtıyor bunu adamlara? kim boyle guzel solo atmalarını sağlıyor? cevabı apaçık...
  (bkz: mike portnoy)
  ayrıca, 4.40. saniyesindeki bass solosu karizmatik olmasının yanı sıra mükemmeldir, ellerine sağlık dinledikçe dinletiyor kendisini bu şarkı, var mı boyle bir bass tonu efendim? * ha bunun üzerinde bir de 5.40. saniyesinde petrucci'nin mükemmel tonlu elektro solosu gelmektedir. tam bir uyum.
  (bkz: zor)
  ... healing potion
 8. 8.
  bazı dream theater konserlerinde erotomania ve universal mind ile çalınan lte şarkısı. ritimleride çok zordur ayrıca, helal olsun portnoy.
  ... idioglossia
 9. 9.
  mike portnoy'un delirdiği şarkıdır.

  (bkz: liquid tension experiment)
  ... beyaz musluman
 10. 10.
  sovyetler birliği'nin dağılmasıyla tüm türk cumhuriyetlerde gerçekleşen olaydır. tarih müfredatları stalin'e bir baba figürünü atfederken bir sene sonraki müfredatta totaliter bir lider hatta diktatör diye bahseder.
  ... basketbol asigi