bugün

işlerini öpücük karşılığında halletmiyorsa saygı duyulması gereken, nesli tükenmesin diye en az dört çocukla taçlanrılması farz olan kadındır.
Hava soğuktur. Evden çıkamamıştır. Yoksa illa ki bir ihtiyaç olur harcanır.
O kadın değildir, kadın olsa duramazsın.

Kimyasında, genetiğinde, efenime söyleyeyim dna'larında vardır.
En zengininden, en yoksuluna kadar her kadın para harcar, harcamayı sever.
Haaa zengin gucci'den alır, yoksul pazardan alır, olmadı yün alır kendi çantasını örer, kumaş alır diker.
Kadını durduramazsınız!
kendi parasını harcamıyordur, parasını harcayacak bir keriz bulmuştur.
bunun erkeği kadını yok, parası varken yemeyen iticidir, bizden değildir. ha parası yoksa da baş tacıdır.
Benim bu. Para harcayamıyorum istesem de. Aslında param yok değil ama idareli yaşıyorum ve bu benim hayat tarzım oldu artık. internetten kıyafet, saat bakıyorum ama bir günden bir güne almıyorum beğensem bile. Fikir edinmiş oluyorum sadece.
Para harcamak için yapılmıştır. varken harcamak lazım. ömür malum ne zaman öleceğimiz belli değil o yüzden vaktimiz varken doya doya tabi bütçemize göre harcamaktan yanayım.
benim karım o. ben derim lan git bir çanta al, ayakkabı al diye. futboldan anlar, portekiz millitakımını yedekleriyle sayar, benfica dahil. playsteyşın oynar. benim güzel yemek yaptığımı keşfedince yemekte yapmaz oldu ama o kadar kusuruda olsun artık.
Varsa da Hepsi kapılmıştır.
Evleneceğim kadındır. Yuvayı dişi kuş yapar.
Tutumlu, paranın nasıl kazanıldığını iyi bilen, para yönetiminden iyi anlayan ve kocasının arkasında durabilen kadindir. Böyleleri gerçekten adamı batırmak yerine aksine varlıklı hale getirir.
Ölmüş olabilir bi nabzına bakın derim ben.
Kadın tüketim için vardır. Ama ideolojisinin de hakkını da bir tamam verir. Erkek geririr kadın eritir. Hele bir de karı koca çalılıyorlarsa o daha da tehlikeli. "Hayatım biz iki maaşlı bir aileyiz" diye lafa başladıysa o ilk cümle kazığın üstünü yağlayım da canımızı yakmasın hamlesidir. O evde 1x maaşta 2x gider varsa maaş 2x oldu diye giderin de 5x'e çıkarılmasına inan kadındır kendileri. Ama ben şikayetçi değilim. Yesin içsin ne var ne yok har vurup harman savursun. Bana izlemesi bile yeter.
yalnız burası bi sözlük ve bunun sözlükte bi tanımı olma şansı ihtimali kaderi olasılığı olmasının imkânı yok. ve uludağ buga girer...
Allah hiçbir kadını bu zihniyetteki erkeklerlerin ellerine batıracak duruma düşürmesin inşallah.

işte tam da bu yüzden kadınlar çalışmalı, kendi masraflarını karşılayıp paralarını dilediğince harcayabilmeli.

Bir de ayrıca, Para idaresi ve birikim konusunda kadınların erkeklere oranla daha başarılı olduğunu düşünüyorum.
Benimdir. Mezun oldum kpss ye çalışıyorum kitap masrafı dışında masrafim yok. Ayrıca makyaj yapmıyorum.
Benim. Aylardır param koyduğum yerde öyle duruyor. Alışverişi sevmiyorum bu yüzden aylardır makyaj bile yapmıyorum çünkü gidip almaya üşeniyorum.
Tabi lan manyak mısındır budur hiç sıkmaz.