bugün

katolik dünyasının lideri...
nasıl latince konuştuğunu merak ettiğim adam.
italyancada baba.
Roma Katolik kilisesi tarafından itinayla seçilir, hz. isa'nın vekili sayılır ve vatikan'da ikamet eder.
(bkz: alen abi papa olsana)
m.s. 30 yilindan beri süregelen, ne gerek var bu kadar tantanaya dedirten * hıristiyanlik müessesesi.müslüman alemi atatürk sayesinde halifeliği 20. yüzyılın başlarında kaldırmışken, katolikler hala papanın boyunduruğu altındadir.

papalık başka bir deyişle, laikliğe vurulan müthiş bir darbedir.

ayrica son papa XVI. Benedict'in tipi de tam bir sinsidir.
el öptüren* adam.
(bkz: alen markaryan)

http://www.youtube.com/watch?v=vdK1l9s21eI
Hz. isa'nin havarisi Aziz Petrus'un vekilidir olan Asla yanılmayan ve Roma tüm kiliselerden daha üst seviyede bulunan Ruhani başkan.
Hz.Muhammed'e ilişkin olarak söylediği çirkin sözler ile ahmaklığını ortaya koyan,terbiyesiz, ahlaksız açıklamaların sahibi 16. Benedikt'tir.
kemal sunalın bi filmin de söylediği "hello papa oğlun geldi almanyadan" şeklindeki şarkıda bahsi geçen şahıs
cnn anket yapıyor papa özür dilemelimi dilememelimi diye duyarlı olalım ve dilemesi gerektiğini oylayalım. şu an dilememeli diyenler malesef üstünlük kurmuş durumda.
bunu tüm arkadaşlarımıza da haberdar edelim.
Not: ANKET SAYFANIN SOL ALT KENARINDA QUICK VOTE BAŞLIĞI ADI ALTINDA YES+VOTE YE BASMANIZ YETERLi..
http://www.cnn.com/2006/W...ope.turks.reut/index.html
(bkz: sozluk yazarlarinin papa ya mektuplari)
geçmişte dini ticarete döken insan.
(bkz: hello papa oğlun geldi almanya dan)
madonna'nın don't preach dediği insan değil, kişilik değil, makamdır.
papa, katolik aleminin kutsal lideri. birisini veya bir toplumu cehnnemden azad edip cennete sokabildiği gibi, cehennemin dibine de gönderebiliyor. adeta allah'ın yeryüzündeki yansıması (hâşâ)... asla yanlış yapmaz, asla geri adım atmaz. papa olmadan önce sıradan bir insanken, papa olduktan sonra ilâhlaşır(gerçek anlamda).

şimdi böyle bir telakkinin yanlış olduğunu en başta papa olmak üzere tüm kardinaller, papazlar, rahipler ve rahibeler biliyor ya da bilmemeleri için hiç bir sebep yok. fakat açıklamamaları için pek çok sebep var. bunlardan sadece birisini söyleyeceğim: "imtiyazlı ve güçlü konumlarını devam ettirmek"
(bkz: papa ölmeye geliyor)
(bkz: papa ya tepkilere ara verilsin)
kısır ve kutsal adam.
ruhani lider.
Ayasofya'ya geldiğinde diz çöküp dua ederse 1967'de yaşanan olayın tekranının olacağı akabinde bizimkilerin ise dışişleri bakanı Apdullah Gül'ün hocalığında 2 rekat şükür namazı kılma eylemine neden olabilecek zat.(papa 16. Benedict)
Saçma sapan kıyafetlerle dolaşan, avrupada iplenmediği halde türkiyedeki gündemi an itibariyle meşgul eden kişi.

Az önce gördüm, ahmet necdet sezer bu adamı limuzinin önünden karşıladı, o salak sünetlik çocuk kıyafetiyle arabadan çıktığını görünce yüzünde sinsi ve cahil bir gülümseme oldu. BEn olsam kopardım. *
katolik dünyasının yaşı geçkin ruhani lideri.
Hz. isa'nın 12 havarisinden biri sayılan ve aziz Petrus'un devamı niteligindeki kişilere verilen ad.
- papa?
- buyrun benim.
- don't preach!
- aforoz ederim bak!
- çok da tın...