bugün

şekilli izmaritiyle dikkat çeken. içimi bir çok fiyattaşına göre rahat olan sigaramdır.
telaffuzda şaklabana, içimde horoza dönmenize sebebiyet veren sigara. paketleri insanı tahrik edecek kadar güzeldir. alıp götümüze sokmayı istemeyiz tabi ki; içmek için yani. çok hoş.

bi' de ben "pol mol" diyorum lan, yanlış mıyım?
patlıcan kokan tek sigara.
zall'ın bizlerden sakladığı diğer 2 kardeşidir.
mavisi denenmiştir ve de beğenilmiştir. ama yine de winstonu tek geçerim.
viceroy varken bir seçenek sayılmaz.
içmeye başladıktan sonra bana kısa parlıamenti terkettiren sigara, sigaram. özellikle siyah olanı felaket. severek içiyoruz.
paketi taşıyan kişide bir limuzin sahibi havası yaratan çıkarıp içtiğinde malikanesinin ortasında jakuzi bulunduğunu düşündüren çok karizmatik bir sigaradır. winston onun yanında yeni bahar gibi kalır.
5 çeşiti olan sigara. fena da sayılamaz. tavsiyelidir. * (bkz: salem)
içimi yumuşaktır.bir çok sigaradan daha güzeldir.
hamile iken içilirse bebeğe zarar verecek sigara.
içilmesi durumunda size ve çevrenizdekilere ciddi zararlar verecek sigara.*
mavisi hariç diğer renkteki paketlerindeki sigaraları tırt olan cigara, cuvara, cigarettes, sigara, nalet şey...

zaten bende pall mall içmiyorum.
turuncusu süper hafif olan sigara. arkasına 2001 içince ilk çekişte kafanız gözünüz kayıyor.
amerikan harmanı; kırmızısı 10 mg zifir 0,8 mg nikotin ve 10 mg karbonmonoksit oranlarıyla, sigarada sertlik hissedilebilirlik isteyenler; zamanında davidoff + çakmak için 5 tl bırakan ve daha sonrasında kendisiyle tanışıp aradığı ışığı bulan biri için süper bir icat. love you pall mall (fakat 3.75 tl koyuyor arada)

edit: bilmem kaçıncı tütün darbesinin ardından mumcu dükkanı açmaya karar verdim.

(bkz: mumla aramak)

(tane sigara kardeşliği) > (3.75 tl > 5 tl)
son gelen sigara zammindan sonra fiyatinin 5 lira olmasiyla arada sirada, tadini ozledigimde aldigim eski sigaram. (bkz: camel).kirmizi soft paket icinde turkiyede satilmayan filtresiz versiyonu hayatimda ictigim en iyi iki sigaradan biridir.
turuncusu 5 mg zifir, 0,4 mg nikotin, 5 mg karbonmonoksit barındırmaktadır. iyidir, hoştur ancak verilen para adama koymaktadır.
an itibariyle gri paketli olanların üretimi durdurulmuştur. yerine piyasaya kent in yeni siyah paketini lanse etmeye başlamışlardır.
mavi paketi hiç de fena olmayandır. winston'dan sonra tatmin etmektedir.
ucuzken koymayan ama 5 tl olunca ağız dolusu küfürlerle alınmaya devam edilen mis kokulu sigaram. seni marlboroya bile değişmem. pallım mallım bitanecik sigaram..
winston'dan sonraki ilk tercih.
kırmızı olanı ile ömür tüketilir...*
an itibariyle piyasaya kırmızısının uzunu sürülmüştür. kısa ve uzunun, fiyatı ve oranları aynı olması (bkz: bat türkiye) tarafından yapılan jestâne bir davranıştır. parası farketmez, yeterki üretimde olsundur. (bkz: pall mall tiryakiliği)

edit: son kelime
büdüt: düzeltme
fiyatı 5 lira olan sigara.
(bkz: zall mall)
üniversitede hala aktif rol aldığım zamanlarda bir kafede tanıtımı yapılmıştır biz gençlere. anket doldurulmuştur ve pall mall vs winston oynanmıştır. sonundada istediğimiz bir pall mall çeşidini denemek için aldık ve içtik. iyi gelmiştir. bir kaç kere daha ucuz maliyeti olması sebebiylen alınmıştır fakat caanım winston light ın yerini tutamamıştır.