bugün

Adam resmen insanların yaşlanmasına takılmış. ne billimci dayıdır.
Bir röportajında kameraya bakıp ''oh oh , yaşım 44 ve saçlarımda beyaz yok çok iyi ''demiştir.''
karşımdaki kişinin saçlarından yaşlandığını hemen anlarım.Saçları dökülüyorsa,saçları beyazlamış ise bağışıklığı çökmüştür ve yaşlanmıştır'' gibi boş boş konuşan,arif verim'linin bile ''abuk subuk konuşma, seni tedavi etmek lazım yardımcı olabilirim'' dediği bir insan.

Her röportajında belli yaşa gelmiş insanlara ''gidici'' gözüyle bakmayı kendine hobi edinmiş.
Farelerle yaptığı deneylerden insanlar için çıkarım yapıp, tezler sunuyor gibi gözükse de, oradan buradan arak yaptığı bilgileri tekrarlayıp duruyor.
Ona,farelerin kaynanası olmadığını,kira sorunları olmadığını hatırlatmakta fayda var.
doğruya doğru. akp iktidarda olmasa hademelik yapacak tip akademisyen olmuş. daha nasıl izah etsin durumu.
'Bu Hükümet Olmasa Akademisyen Olamazdım' demiş güldürmüştür.
Neredesin reyiz üşüyoruz.
maske fetişizmine karşı olduğu için korona medyası tarafından ekranlara çıkartılmayan değerli hekim. özledik kendisini, keşke yine çıksa da şu p*ndemistlere yargı dağıtsa.
Korona türklere bulaşmıyor desene bir daha.
Kayboldu gitti. Evet.
Koronavirus konusundaki cikislari uc soylemleri ve toplum sagligini tehlikeye atici onerileri neticesinde populerligi dusen tv sovmeni hekim. Rekortmen tusiyer.
adam defalarca tus'ta derece yapsın, tıp alanında rüştünü kanıtlasın, ama mehmet ceyhan gibi şarlatanlara inanan ergenler gelsin adamı boklasın. olacak iş değil dediğinizi duyar gibiyim ama burası türkiye, burada gayet de olacak iş.

maske virüs yayılımını arttırır dedi, biri de "ya acaba doğruysa" diye düşünmedi. son 8 ayımıza şöyle bir göz atıyorum da, maske kullanımı arttıkça vakalar çoğaldı. hatta en son tüm yurtta açık ve kapalı tüm alanlarda maske takmak zorunlu hâle geldi, durumu görüyoruz. şu adama bir kere ön yargısız bir şekilde kulak verin.
adam tam hokkabaz.
"maske takmayın nem yapar, riski arttırır" dedi canlı canlı izledik, şimdi çıkmış ben öyle demedim aslında şöyle dedim diyor.
bu korona virüs sars'a çok benziyo. asyalılarda daha yoğun akciğerde tuttuğu yer beyaz ırkta ve siyah ırkta tutunduğu proteinden daha az. onun için o bölgeler salgın yapsa bile asla çindeki salgın büyüklüğüne ve saldırganlığına sahip olmayacak. bu virüsün şöyle bi özelliği var %85 biraz ateş yapıyo öksürük aksırık geçiyo. maske nemlendiği içinde virüsün yapışmasını kolaylaştırıyo. onun içün lütfen maske takmayın temiz hava alın. burna su al sümkür, burna su al sümkür ağza su al ağzını çalkala ve yıka bitti. salgınlarda en ucuz korunma yöntemleri en etkili korunma yöntemleri. onun için o böyle saçma pahalı dezenfektanlara gerek filan yok. nisan sonunda kuzey yarım küre böyle dikleşcek ve çok iyi ultraviyole alıcak bu iş nisan sonunda biter sonunda.
kendisinin bazı konuşmalarını izledim ayrıca google scholar dan makalelerine baktım. tanımam etmem ama ciddiye alınacak birisi gibi geldi bana. tip olarak sempatik birisi. eminim böyle olmasa da asık suratlı kazmanın biri olsa daha çok ilgi çekebilirdi. üslubunu beğenirsiniz beğenmezsiniz ayrı konu ama memleketin en iyi doktorlarından biri.
Sürekli yanlışı bulabilmek için doğruyu her daim bilmek gerekir, gerçekten başarılı adam helal olsun.
Kimse yanıldı diye gömmüyor ki zaten. Şahsen benim gömme sebebim yanılması değil.

Bir bilim insanıysan eğer, tamamen hakim olmadığın, üzerinde çalışmadığın ve henüz bilmediğin konularda ahkam kesmemek gerektiğini biliyor olman lazım. Daha dünya adam akıllı virüsün yapısını karakterini anlayamadan çıkıp "türklere bulaşmaz yea" dersen, itin götüne sokulup çıkarılmayı da dert etmeyeceksin.
pandemi döneminden önce youtube üzerinden videolarını takip ettiğim (tedx konuşmaları vs) 100den fazla makalesi , 7 defa tus derecesi bulunan , diğer hocalar tarafından corona konusunda yaptığı yorumlardan dolayı sahayı bilmemekle suçlanan bilim insanıdır. özellikle down sendromu ve anne karnında oluşan stresin çocuklar üzerindeki etkileri konusunda ve kendisinin de en sevdiğim hormon olarak belirttiği Oksitosin konusunda oldukça fazla çalışması mevcuttur.

zaman zaman konuşması ege şivesine kaçar ve konuları oldukça eğlenceli olarak aktarır.

covid19 konusunda yanılmış olması adamın bilgisiz olduğunu ifade etmez. ben takip etmeye devam ederim.
sosyal medya gömücü timi gene oturduğu yerden, mantar enfeksyionlu baksırlarıyla bir kişiyi daha gömdü.

bilgi her zaman üstün gelir.

bir müddet sonra gene tv lerde görmeye başlarız.
pandemi sürecinin başında tanıdım kendisini ama fos çıktı. Mehmet ceyhan varken esamesi okunmayacaklardan.
Tatlı mı tatlı hem muzip esprili bir yapısı var bunu tv100 de yaptığı (bkz: Oytun Hoca ile Bilim) programında gösteriyor . Tıbbıyeye olan ilgimi artırmış bilim insanı. Dinlemek çok keyifli bir insan . Oytun hocayı prime time da A Plus kanallarında olsa ülkemiz sanırım daha bilinçli bir hale gelirdi diyelim ☺️
komik bir doktor arkadaş.ted konuşmaları çok iyi.tavsiye ederim.
Kendisine çok fazla yüklenildiğini düşünüyorum şahsen. Kendi fikrini ve bilgisini sunan birine ya bilememişsin sen işe yaramazsın yaftası tamamen cahilce geliyor bana. Ayrıca bu illetin ilk çıktığı zamanda ne kadar bir bilgi vardı da bu adam doğru şeyler ortaya atacaktı ki. Sars ve ispanyol gribi tarzı bir şey sanması kadar normal olan hiçbir şey yok. Bizim ülkenin en büyük problemi ne yazık ki bu. Ya en yukardasın, yücesin yada en aşagıda kepazesin. Ortası yok kesinlikle, fikirler önemli falan değil netice önemli her daim.
görsel
https://twitter.com/ozane...tatus/1244225074711928832

https://twitter.com/SDKol...tatus/1243975227580854273
gün itibariyle vaka artış hızına göre italya'dan daha az türk'üz.

türk geni len amq.
Tartışma programlarının hakan hepcan'ı, enes batur'u.

Fanlarının yaş ortalamasını alsan 14 çıkar.