bugün

genel seçimlerde oy verebilinecek aday bulamayan yazardır.
kendilerince haklı gerekçeleri olan yazarlardır.
(bkz: sorumsuz yazarlar)
yurtdisinda oldugu icin kullanamamis da olabilir. * *
(bkz: oy verme hakkini kullanamamak)
18 yaşından küçük yazarlardır.
prensip sahibi yazardır. evlenmeden kimseye vermez.
(bkz: oy değil boy ver)
(bkz: koy verme oy ver)
düşünce suçu nedeniyle hüküm giymiş olan yazarlardır.
gidip kenilerini kayıtlı seçmen yapmaya üşenmiş yazarlardır. ha yazar ha yazar olmayan farketmez. biz bir bok yedik kaydolduk. nooldu?

parmagımda boyalar, sandıkta terden sırılsıklam, görürsen gelecek seçimde şaşırma. beni böyle çaresiz, beni böyle derbeder, beni böyle ortalarda bırakma. son zamanlarda yaptıklarıma bakma nolursun, benim aklım başımda degil, sana söylediklerimi kafana takma nolursun onlar ipe sapa gelir şeyler degil.

ya böyleyken böyle.
oy vermeyen vatandaşlara katılarak düzen partilerini bir nevi protesto eden yazar olabilir. geçen seçimlerde yaklaşık 10 milyon kişi oy kullanmamış mesela.*

ha şimdi oy vermek demokrasi midir? bize dayatılan demokrasi sınırları içinde sadece oy vermek demokrasidir, ilerisi ise 'giremen kardeşim, yassahk'.

bu adamın yaptığı da demokratik bir davranış değil midir? cevabı hayırsa sormazlar mı, senin yıllardır oy verdiğin, iktidar olan partiler geldiler de ne yaptılar?
(bkz: çok ayıp)
kendisini ve düşüncelerini temsil eden bir parti olmadığı için, oy kullanmayacak olan kişidir. * *
18 yaşını geçip muhtarlığa başvurmamış yazarlar da olabilir bunlar.
(bkz: cadıı)
siyasi gündem veya ülke hakkında söz söyleme hakkının en başında gelen "oy" kullanma hakkını çeşitli nedenlerle "hiç" saydıktan sonra, sözlükten hayatın sırrını vermemesi, diğer söz söyleme haklarını kullanmaması gereken yazarlardır. zira hem gülecek, hem tıpkı kendini saymadığı gibi onu saymayacak, -ülkede değil sözlükte söz sahibi olma mücadelesi-ni ibretle izleyeceğiz.
aynı zamanda seçmen psikolojisi başlığında incelenmiş kişilerdir.
vatandaşlıktan çıkmak isteyen yazarla hiç bir farkı yoktur. oy kullanmamak vatandaşlık görevini yerine getirmemektir nihayetinde...
hep berbat tanımlara denk gelen yazardır. *
başlık: atilla taş
tanım:atilla taş ve zennube adında iki ördeğim vardı. onları çok sevdiğim için koynumda taşır birlikte yatardım. * *

e, haliyle oy kullanmayan bir yazarım.
Yaklaşık 2-3 seçimdir oy kullanmıyorum. 1 kasımda da oy kullanmiyacam.

Demokrasinin koskocaman bir yalan olduğuna inanan yazarlardır.
Kendi temsil hakkını kullanmayan tiptir. Sonra ağlar ülke öyle böyle diye. Evet.
Ülkeyi verdikleri oylarla değiştirebileceklerini sanacak kadar komik olmayan yazarlardır ayrıca.

Gizli gizli oy kullandıkları da yoktur. Herhangi bir partiye oy bassalar çekinmeden söyleyebilecektirler.
Vatandaşlık görevini yerine getirmeyen kimselerdir.
ben etliye sütlüye karışmam okur geçerim diyen yazardır.
ilgisizler bunu onlara kim yaptı düşünmek gerek.